×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. februāris, 2017
Drukāt

Jaunajam Krievijas vēstniekam Lukjanovam pauž nopietnas bažas par situāciju Ukrainā (2)

Foto - Ārlietu ministrijaFoto - Ārlietu ministrija

Iepazīšanās vizītē piektdien ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Krievijas nozīmēto vēstnieku Latvijā Jevgeņiju Lukjanovu, lai pārrunātu aktuālās divpusējās attiecības.

“Krievija ir mūsu kaimiņš. Lai gan vairākās un principiālās lietās mums ir atšķirīgs redzējums, taču esam gatavi sadarboties tajās jomās, kas veicina praktisko un nozaru sadarbību – īpaši transporta nozarē, kultūras, robežu demarkācijas jautājumos, nelegālās migrācijas un organizētās noziedzības jomās. Šā gada maijā Latvijā tiek plānota starpvaldību komisijas kārtējā sēde. Esam gandarīti par līdzšinējo Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbību,” teica E. Rinkēvičs.

Ministrs pauda nopietnas bažas par šā brīža situāciju Ukrainas austrumos un aicināja Krieviju Normandijas formāta ietvaros konsekventi pildīt Minskas vienošanos.

Amatpersonas bija arī vienisprātis, ka ir jāturpina darbs pie Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju sadarbības plāna izstrādes nākamajam periodam.

Vējonis akreditēs jauno Krievijas vēstnieku

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nākamnedēļ, 7.februārī, darbam Latvijā akreditēs jauno Krievijas vēstnieku Jevgeņiju Lukjanovu, noskaidroja aģentūra LETA.

Kā iepriekš liecināja Krievijas vēstniecības sniegtā informācija, Lukjanovs ar dzīvesbiedri Latvijā ieradās 27.janvārī.

Latvija devusi savu piekrišanu tam, ka bijušo Krievijas vēstnieku Aleksandru Vešņakovu nomaina Lukjanovs. Tuvākajā laikā jaunajam vēstniekam ieplānotas vairākas tikšanās ar Latvijas amatpersonām, tostarp šodien viņš tiksies ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (“Vienotība”).

Iepriekšējais Krievijas vēstnieks Vešņakovs Latvijā sāka darbu 2008.gada februārī.

Rinkēvičs jau šā gada sākumā norādīja, ka jauna Krievijas vēstnieka Latvijā personība automātiski nenozīmē arī jaunu politiku. Ministrs tolaik klāstīja, ka jebkuras valsts vēstnieks, īpaši Krievijas, īsteno savas valsts politiku. “Pamatā šie cilvēki izpilda instrukcijas, nevis rīkojas paši uz savu galvu. Sagaidām, ka vēstnieks rīkosies protokolu ietvaros un attiecīgi uzvedīsies,” cerības neslēpa ministrs.

Rinkēvičs arī norādīja, ka vēstnieka personība atstāj zināmu ietekmi komunikācijā, taču ne savas politikas pamatlīniju īstenošanā. Viņš arī norādīja, ka kandidāti tika vērtēti rūpīgi, vienlaikus piebilstot, ka, atbilstoši diplomātiskajai etiķetei, nevēlas komentēt konkrētas detaļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Mans runcis Fricis smējās vēderu turēdams par šo virsrakstu.Nez vai Edgars onkulim roku arī nomutēja?Par Ukrainu pauž bažas! Nu un ko tad Lukjanovs?Viņu taču Ukraina izbrāķēja,NENOBIJĀS !!Vešņakovs liksies tagad kā miera dūja salīdzinot ar šo monstru.Kā nu mēs tagad draudzēsimies Edžiņ?Lupatu deķis,ne Meierovica pēctecis !Vējonis jau vispār laikam pirms tikšanās nosterilizēsies.
    Ušakam pamatīgs stiprais plecs ieradies tieši pirms vēlēšanām!!šis nu nestaigās kā Aleksandrs ar šampiņu pa Saeimu pie Sudrabas !Pretīgi līdz kaunam!

  2. Stulbs virsraksts !
    Pauž bažas nevis vēstniekam,
    bet Krievijas birokrātijai caur vēstnieku!!

Draugiem Facebook Twitter Google+