×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

Ārlietu ministrs: bažas par bēgļu ceļu caur Latviju ir nopietnas (22)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Bažas par bēgļu ceļu caur Latviju ir nopietnas, un ir jāgatavojas, ka bēgļu plūsma var pieaugt, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

“Jā, šādas bažas ir, šīs bažas ir nopietnas. Mēs jau redzējām, kas notika uz Krievijas – Somijas robežas, uz Norvēģijas – Krievijas robežas, līdz ar ko mums ir jāgatavojas tam, ka šogad un turpmākajos gados bēgļu plūsma var pieaugt,” sacīja ministrs.

Rinkēvičs uzsvēra, ka ir jāstiprina robeža un iekšlietu dienestu spējas ne tikai tikt galā ar nelegālajiem robežpārkāpējiem, bet arī izvērtēt katras personas atbilstību bēgļa statusam. Tāpat ir jānoslēdz līgumi, lai valstis pieņemtu atpakaļ cilvēkus, kas nekvalificējas bēgļa statusam, piemēram, ES ar Baltkrieviju.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienība (ES) un Turcija piektdien noslēdza pretrunīgi vērtēto vienošanos par nelegālās imigrācijas plūsmas apturēšanu pār Egejas jūru.

Turcija apņēmusies uzņemt visus migrantus, kuri no 20.marta ieceļos Grieķijā. No Turcijas uz ES valstīm tiks pārvietots atbilstošs skaits Sīrijas izcelsmes migrantu, par kuriem būs atzīts, ka viņiem savā mītnes zemē draud briesmas.

Vienošanās nosaka, ka tie ir “pagaidu un ārkārtas pasākumi, kas nepieciešami cilvēku ciešanu izbeigšanai un sabiedriskās kārtības atjaunošanai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. ................. Atbildēt

  tas jau sen darbojas….čangalija paliek čangalija, slimnīcas vēl tādiem par mūs bērnu maizes naudu, deputātos tiesāti kontrabandisti..eh, par ko runāt, par velti viss
  vieglāk aizbraukt

 2. Kā tiesāsim Latvijas valsts nodevējus velcomistus? Atbildēt

  Jāpasludina par valsts nodevējiem katra privāt/amatpersona vai reliģiskie sludinātāji kas aicina Latvijā uzņemt kaut vienu noziedznieku, nelegālo robežpārkāpēju, teroristu, izvarotāju melīgi dēvējot tos par “bēgļiem”.

 3. Īsts žogs, ne jau tāds ar spraugām.

 4. Bažas jākliedē ar darbiem.

 5. Kuri tad ir tie koalīcijas politiķi,kas tagad šos bēgļus uzņems savās ģimenēs?

 6. Turpināsim bažīties bet robežas žogu atstāsim caurumainu,lai ne tikai ar saviem oriģinālajiem nodokļiem,bet arī šajā jomā,atšķirtos no citām ES valstīm?

 7. Vajag Momentāli paziņot, tā lai nograb un nozvana pa visu eiropu, līdz pat aziātiem tur f apakšā! grieķijā, turcijā, ka Mūsu robežas/Baltijas triju Republiku robežas ir slēgtas Jebkādiem bēgļiem! Pilnīgi un kategoriski, Nekāda Bēgļu uzņemšana Mūsu zemēs! Mēs paši pēc padomju savienības/Komunistu Okupācijas! Paši nekādīgi nevaram atkopties, atjēgties! Pašiem nav darbs, nav pienācīga darba samaksa! Paši strādā, un cilvēki vēl meklē, apsver iespēju pārcelties, strādāt EU spējīgās zemēs! Un tapēc! Priekš visiem tiem, kuri tur no tām Dienvidu tautām taisās klejot pa Ziemeļ eiropas daļu un meklēt labākas dzīves iepsējas Vajag paziņot, izreklamēt, ka šajā pusē viņus nekas negaida! Nav un nebūs! Un lai nemaz uz šo pusi neskatās un necer! Neviens netiks ielaists šajās zemēs! Mēs nēesam tik ekonomiski veiksmīgi attīstījušies, lai dotu iespēju dienvidu tautām pie mums dzīvot un strādāt! Bet galvenais, ka Mēs negribam dzīvot kopā ar Musulmaņu, arābu, nēģeru tautām! Mēs nevēlamies nekādu rosoli! Krievi mūs apsēduši! Līdz kapa malai! Un tapēc, lai nav Jābažijas, vai bailēs jādzīvo, nezinot, kas rīt, vai parīt brīvi velsies iekšā Latvijā, pār mūsu robežām, Vajag Vadīt spējīgiem, Mūsu nostāju izteikt spējīgiem Locekļiem pateikt Briselei, lai sadzird visi tur turcijā, grieķijā, ka Neviens Nespers kāju pār mūsu robežu! Ka Latvija/Baltija nebūs Patvērumu zeme, nevienai no Dienvidu tautām!

 8. Ka teiktais ir var piepildīties it īpaši ja no Krievijas-Somijas/Norvēģijas ziemeļu robežām ar Politisku lēmumu nolems Baltijai uzrīkot Krīzi ! Tas var tikt realizēts ! Migrantu personīgo bizness planu galapukti ir Zviedrija,Norvēģija,Vācija un Lielbritānija ! Iemesli slēpjas sociālo pakešu lielumā un nedarīšanu stimulējošo noteikumu kopumā. ASV ppieredze ar afroamerikānu dzimstības problēmu tika atrisināta apgriežot sociālos pabalstus ,bernu atbvaļinājumu līdz 3 mēn. utt. procesi tika mainīti, bet to vietā nāk latiņamerikāņi ,kuriem nevajag neko !

 9. Nav ko pa tukšo bažīties, kautko bezjēdzīgi runāt, spriedelēt! Momentāli ir Jāaizliedz jebkuram no kautkurienes atbraukušam, šķērsot Latvijas/Baltijas robežu! Nevienu nedrīkst ielaist! Nekādus bēgļus! Pilnīgi nevienu! lai brauc, iet ar kājām uz turieni, no kurienes atbraukuši! Latvijai ir Pilnīgi jāaizliedz jebkādiem muhamediem ierasties Latvijā! Tautai ir jāsavācas, entos desmitos, simtos tūkstošos un jāiziet ielās, Miermīlīgā Demonstrācijā! Lai visa Eiropa redz un īpaši tie Dienvidnieki, ka šeit viņus Negaida un Nekādā gadījumā, necienīs, neapkops, Debesu Mannā deguna priekšā nenoliks! Mums/Latviešiem pašiem Nav kur strādāt! Un ja ir, tad darbs, Pilnīgi garām un samaksa vēl traģiskāka! Katru nedēļu ir jārīko Lielas tautas manifestācijas, kuras rādīs visās Eiropas ziņās! Un lai viņiem visiem pielec, ka Šeit/tur Latvijā Neviens viņus negaida! Un Mūsu tautas nepatika, naids pret viņiem Garantēts! Unn tas ir Skaļi jāsaka tagad, iedzīvotājiem izejot ielās, Organizētās manifstācijas! Ar skaidri un gaiši pasakot! Nē, Nēkādā gadījumā Nē! Latvijā, Ziemeļ eiropas zeme, Nekad nebūs Musulmaņu, Nēģeru mājas!

 10. Ķīnas robežu šitādi velni gan nešķērsotu bez konsekvencēm. To viņi paši saprot, tāpēc nemaz nemēģina.

 11. Jāmīnē robeža un jāveido kontroles punkti ar ložmetējiem..

 12. Eu, ministr, pietiks bažīties, dari kaut ko! Tu takš esi izpildvara, nevis vaimanu vara!

  • Desmitniekā! +++

  • Latvieši! Ir nepārtraukti jāzvanās Ārlietu Ministrijai, Saemam un jāpieprasa Momentāli rīkoties! Un Momentāli Nodrošināt Viss stingrāko Latvijas/Visu trīs Baltijas valstu Robežu kontroli! Lai arī nomaļās vietās neviens netiktu pāri Latvijas robežai! Pilnīgi nevienu neielaist! Mums nav jāuzņem Pilnīgi nevienu Dienvidu tautu, kara bēgli! Tur apakšā ir Pilns ar valstelēm, kur viņiem doties! Mums nav nekas kopējs ar islamu, musulmaņiem, nēģeriem un vēl tur nezin kādiem insektiem, amēbām!

 13. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

  Jāsoda katrs kas tā vietā lai raidītu lodes pret noziedzniekiem likumpārkāpējiem tos laipni saņem un ved izšķērdēt Latvijas nodokļu maksātāju naudu noziedzniekus uz “bēgļu” centriem.

  • Tos dažus, vai vairākus politiķus, Saemas piesēdētājus, sākot ar Godmaņa sievu, laikam tagadējo, vajag izsūtīt un Sīriju, Ēģipti vai saulaino Turciju! Lai viņi tur ar Labdarību nodarbojas! Lai viņi ierauga savām acīm, to visu islama tautu ikdienu! Un tur dzīvo laimīgi ar viņiem kopā! Alah agbar!

 14. caurumains žogs nedeŗ Atbildēt

  Mums vajag kārtīgu žogu uz austrumu robežu, tādu kā Ungārijā. Un piemērotu bruņojumu arī.

 15. Bet žogs joprojām caurumains un uzbūvēts tikai daļēji!

 16. nesaprotu,kur problēma.Laidiet,lai tie ļautiņi iet.Ne viņiem tās Latvijas vajag,neka.Kāpēc viņus ķert un tad domāt ko darīsim,kā pabarosim.Lai tik iet caur Latviju uz siltākām zemēm,takā gājputni.Tos tak neviens neķer.

 17. Ārlietu ministrs grib būt katrās kāzās končita un katrās bērēs- mironis..
  Šādus jautājumus vispār risina iekšlietu ministrs…Kurš, tiesa, ar savām lietām tiek galā tikpat sūdīgi kā ārlietu…Bēgļu ceļs..Tie, pirmkārt, ir ekonomiskie migranti, kuri tādās nabadzības saēstās pažobelēs nedzīvos..Mēģiniet savus iedzīvotājus noturēt, lai tie nebēg..

 18. 25 gadus nevareja uztaisit nopietnu robežu ar kārtigu žogu, tagad attapās. visvairāk man patīk tās zimites saliktas -stāt valsts robeža, un LATVISKI!!!!! robežu mums tagad ko latvieši šķērso vai? nu negribat krieviski, vismaz angliski uzrakstat, kāds vismaz sapratis kas rakstits. tagad tas ir vienkārši smiekligi-ar aprakstitu papīra lapu sargā robežas. par ko tie robežsargi algu saņem? par gulešanu caurām dienām?

 19. Un kas ir izdarīts – spriests, nospriests, uzspriets, apspriests un darbi Kozlovskim? ja netiek galā ar vienu dulburi un tikai trokšņa dēļ pamodās…Visi celtnieki lai žoga būvē un domās par spriešanu pēc tam…

Draugiem Facebook Twitter Google+