Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Ārlietu ministrs nosūtījis vēstuli Ēģiptes ārlietu ministram

Foto: AFPFoto: AFP

Ārlietu ministrija informē, ka trešdien, 2. jūlijā, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs nosūtīja vēstuli Ēģiptes ārlietu ministram Sameham Hassanam Šoukrijam saistībā ar 23. jūnija Ēģiptes tiesas spriedumu Latvijas un Austrālijas pilsonim, žurnālistam Pēterim Grestem.

Vēstulē E. Rinkēvičs pauda bažas par pirmās instances tiesas spriedumu, kā arī izteica cerību, ka apelācijas tiesa vēlreiz rūpīgi izvērtēs visus lietas materiālus un P. Greste un viņa kolēģi tiks atbrīvoti. Vienlaikus E. Rinkēvičs aicināja veicināt demokratizācijas procesa virzību, tai skaitā vārda brīvības ievērošanu Ēģiptē.

Latvijas un Austrālijas pilsonis, Al Jazeera žurnālists Pēteris Greste, tika aizturēts Kairā 2013. gada 29. decembrī. P. Greste tika apsūdzēts par “melīgu ziņu” sniegšanu, tādējādi atbalstot Ēģiptē aizliegto organizāciju “Musulmaņu brālība”. Ēģiptes tiesa 23. jūnijā P. Grestem piesprieda septiņu gadu cietumsodu.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+