Mobilā versija
+3.3°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Ārlietu ministrs nosūtījis vēstuli Ēģiptes ārlietu ministram

Foto: AFPFoto: AFP

Ārlietu ministrija informē, ka trešdien, 2. jūlijā, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs nosūtīja vēstuli Ēģiptes ārlietu ministram Sameham Hassanam Šoukrijam saistībā ar 23. jūnija Ēģiptes tiesas spriedumu Latvijas un Austrālijas pilsonim, žurnālistam Pēterim Grestem.

Vēstulē E. Rinkēvičs pauda bažas par pirmās instances tiesas spriedumu, kā arī izteica cerību, ka apelācijas tiesa vēlreiz rūpīgi izvērtēs visus lietas materiālus un P. Greste un viņa kolēģi tiks atbrīvoti. Vienlaikus E. Rinkēvičs aicināja veicināt demokratizācijas procesa virzību, tai skaitā vārda brīvības ievērošanu Ēģiptē.

Latvijas un Austrālijas pilsonis, Al Jazeera žurnālists Pēteris Greste, tika aizturēts Kairā 2013. gada 29. decembrī. P. Greste tika apsūdzēts par “melīgu ziņu” sniegšanu, tādējādi atbalstot Ēģiptē aizliegto organizāciju “Musulmaņu brālība”. Ēģiptes tiesa 23. jūnijā P. Grestem piesprieda septiņu gadu cietumsodu.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+