Mobilā versija
+0.6°C
Andulis, Alnis
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Ārlietu ministrs nosūtījis vēstuli Ēģiptes ārlietu ministram

Foto: AFPFoto: AFP

Ārlietu ministrija informē, ka trešdien, 2. jūlijā, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs nosūtīja vēstuli Ēģiptes ārlietu ministram Sameham Hassanam Šoukrijam saistībā ar 23. jūnija Ēģiptes tiesas spriedumu Latvijas un Austrālijas pilsonim, žurnālistam Pēterim Grestem.

Vēstulē E. Rinkēvičs pauda bažas par pirmās instances tiesas spriedumu, kā arī izteica cerību, ka apelācijas tiesa vēlreiz rūpīgi izvērtēs visus lietas materiālus un P. Greste un viņa kolēģi tiks atbrīvoti. Vienlaikus E. Rinkēvičs aicināja veicināt demokratizācijas procesa virzību, tai skaitā vārda brīvības ievērošanu Ēģiptē.

Latvijas un Austrālijas pilsonis, Al Jazeera žurnālists Pēteris Greste, tika aizturēts Kairā 2013. gada 29. decembrī. P. Greste tika apsūdzēts par “melīgu ziņu” sniegšanu, tādējādi atbalstot Ēģiptē aizliegto organizāciju “Musulmaņu brālība”. Ēģiptes tiesa 23. jūnijā P. Grestem piesprieda septiņu gadu cietumsodu.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (1)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+