Latvijā
Sabiedrība

Ārlietu ministrs: uzvedumi par Cukuru nav laba gaume 16

LETA

Uzvedumi par Herbertu Cukuru nav laba gaume un Arāja komandas apdziedāšana nav atbalstāma, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” piektdien uz jautājumu atbildēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ministrs uzsver, ka tas ir absolūti privāts pasākums un tā veidotāji nekādā veidā nav saistīti ar valsts politiku.

“Ievērojot vārda brīvību, ka katram ir tiesības teikt, darīt, ko viņš domā, es no savas puses teiktu, lai ko arī cilvēki runātu labu par Cukuru ’30.gados, tomēr viņa dalība Arāja komandā, vienalga kādā lomā tā būtu, ir faktiski tas, kas man liek teikt, ka es neredzu, ka ir pamats viņu apdziedāt. Es drīzāk teiktu, ka šāda veida uzvedumi nav laba gaume, un nav nekādā veidā no manas puses atbalstāmi,” sacīja ārlietu ministrs. Bet viņš pieņem, ka cilvēkiem var būt arī cits viedoklis. “Dalība Arāja komandā nav apdziedāšanas vērta. Lai nu vērtē paši skatītāji, bet valdības pozīcija ir tā, ka tas nav labs [stils],” viņš atkārtoja.

Jau ziņots, ka producents Juris Millers paziņojis par mūzikla “Cukurs. Herberts Cukurs” iestudēšanu, pirmizrāde notiks 11.oktobrī Liepājā, jo Cukurs ir dzimis šajā pilsētā. Producents pamato, ka Cukurs ir Latvijas vēsturē kontraversālākā personība, caur kura likteni spilgti iezīmējoties ne tikai atsevišķa cilvēka, bet arī valsts liktenis.

Herberts Cukurs (1900-1965) bija latviešu aviators un virsnieks, žurnālists. Pagājušā gadsimta ’30.gados viņš kļuva slavens ar lidojumiem paškonstruētās lidmašīnās no Latvijas uz Gambiju un Japānu. Otrā pasaules kara laikā Cukurs darbojies Arāja sevišķajā vienībā, kas piedalījās holokausta īstenošanā Latvijā, bet pēc kara emigrēja uz Dienvidameriku. 1965.gadā Cukurs nogalināts Montevideo.

Saistītie raksti
LA.lv