×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Ārlietu ministrs: uzvedumi par Cukuru nav laba gaume (41)

LETALETA

Uzvedumi par Herbertu Cukuru nav laba gaume un Arāja komandas apdziedāšana nav atbalstāma, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” piektdien uz jautājumu atbildēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ministrs uzsver, ka tas ir absolūti privāts pasākums un tā veidotāji nekādā veidā nav saistīti ar valsts politiku.

“Ievērojot vārda brīvību, ka katram ir tiesības teikt, darīt, ko viņš domā, es no savas puses teiktu, lai ko arī cilvēki runātu labu par Cukuru ’30.gados, tomēr viņa dalība Arāja komandā, vienalga kādā lomā tā būtu, ir faktiski tas, kas man liek teikt, ka es neredzu, ka ir pamats viņu apdziedāt. Es drīzāk teiktu, ka šāda veida uzvedumi nav laba gaume, un nav nekādā veidā no manas puses atbalstāmi,” sacīja ārlietu ministrs. Bet viņš pieņem, ka cilvēkiem var būt arī cits viedoklis. “Dalība Arāja komandā nav apdziedāšanas vērta. Lai nu vērtē paši skatītāji, bet valdības pozīcija ir tā, ka tas nav labs [stils],” viņš atkārtoja.

Jau ziņots, ka producents Juris Millers paziņojis par mūzikla “Cukurs. Herberts Cukurs” iestudēšanu, pirmizrāde notiks 11.oktobrī Liepājā, jo Cukurs ir dzimis šajā pilsētā. Producents pamato, ka Cukurs ir Latvijas vēsturē kontraversālākā personība, caur kura likteni spilgti iezīmējoties ne tikai atsevišķa cilvēka, bet arī valsts liktenis.

Herberts Cukurs (1900-1965) bija latviešu aviators un virsnieks, žurnālists. Pagājušā gadsimta ’30.gados viņš kļuva slavens ar lidojumiem paškonstruētās lidmašīnās no Latvijas uz Gambiju un Japānu. Otrā pasaules kara laikā Cukurs darbojies Arāja sevišķajā vienībā, kas piedalījās holokausta īstenošanā Latvijā, bet pēc kara emigrēja uz Dienvidameriku. 1965.gadā Cukurs nogalināts Montevideo.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Ko var citu sagaidīt no tā ko atrada kopā ar zagleru zoodārzā ?.Sarositu un cionistu sulainis . Reiz jau sagaidijām vina dunci Latvijas mugurā , kad ar putām uz lūpām aizstāvēja Rīgas ebrēju skolas absolventu hakeri Majami ., ko gribēja izdot tiesāšanai ASV.

 2. Ārlietu ministrs NEKAD NAV IZCĒLIES AR SAVAS TAUTAS AIZSTĀVĪBU!!! N E K A D !!! LAIKAM arī NEIZCELSIES, jo NEKO NEDARA, LAI ŠĀDĀ SITUĀCIJĀ APKLUSINĀTU NEĶĪTROS MELUS ATTIECĪBA UZ EBREJIEM UN VIŅU NEPAMATOTĀM APSŪDZĪBĀM LATVIJAS VALSTIJ UN LATVIEŠIEM..!? Nesaprotu, KĀPĒC viņš NAV izlasījis neko no rakstītā par Herbertu Cukuru???? KĀPĒC? LŪK, VIELA PĀRDOMĀM!!! Laikam ĻOTI patīk REGULĀRI BŪT LATVIEŠUS UN LATVIJU NEPATIESI APVAINOJOŠO JAUTĀJUMU KRUSTUGUNĪS!!!! Sāciet darboties kā ārlietu ministrs un izzināt savas tautas vēstures labās un sliktās lappuses, lai VIENREIZ PAR VISĀM REIZĒM jums būtu argumenti arī KAUT ko no MELIEM ATSPĒKOT!?? Tas pats arī MŪŽAM par latviešu leģionu un leģionāriemJAUTĀJUMS!!! Saeimā pat strādāja VIsvaldis LĀCIS – leģionārs -kuru iesauca armijā vācieši, kuram ir IZSMEĻOŠA grāmata par ŠIEM cilvēkiem, jo pats tur bijis no iesaukuma sākuma līdz kara beigām ( Visvaldis Lācis “Latviesu leģions”), BET NEKĀ…!?? Kā 16.marts, ta visi meļi kā viens kājās un apvaino manu tautu visos pasaules grēkos!!!!!!!! TĀ TAS TURPINĀS NO GADA UZ GADU un LAIKAM PIE TĀDA ĀRLIETU MINISTRA UN VIŅAM LĪDZĪGIEM gļēviem ministriem, turpināsies arī nākamajā gadā uz PILNI KLAPI… Rinkēviča kungs ATKAL STOSTĪSIES un APELĒS PIE kaut kādas GAUMES, VĒSTURES IZPRATNES u.t.m Ticiet: ja vairs nebūs dzīvs NEVIENS leģionārs, jautājums NEIZPALIKS, jo pretspars NAV un tāpat tiks NEPATIESI APMELOTA latviešu tauta un LATVIJAS VALSTS!!! NEKAS NEMAINĪSIES līdz brīdim, KAD NEBŪS PRETSITIENS NEPATIESĪBAI UN MELIEM!!!

 3. Neuztrauksimies! Nākošais mūzikls sauksies Šustins latvju tautas draugs.

 4. Vai tad nu īsti vienīgā “labā gaume” būtu pazemīga klausīšanās Zuroffa kviecienoos, kurš vazājas pa pasauli ar savu visai apšaubāmo vēstures fragmentu pārtulkošanas biznesu, Rīgā nespējis pat atšķirt Kalēju ielas nosaukumu no kādas personas uzvārdā Kalējs?

 5. Zurofam plašs darbalauks Krievijā!

 6. Par gaumi nestrīdas, Rinkēviča kungs. Tā Sorosa āža kāja “reformu partijas” izskatā, tā jums vēl joprojām traucē.

 7. Laikam galigi dumjs nejauc literaturu ar savu domasanu es domaju nav laba gaumu atkal bikstit to boksteretaju atpakal tai premjera kresla.

 8. Bija gan! Kaupēns Latvijā darbojās-slepkavoja un laupīja-pag.gadsimta 20.gadu sākumā.Lielinieki tika padzīti un miera līgums ar Krieviju noslēgts tikai 1920.gada 21.augustā!

 9. Tas neko nedos>Aramess Atbildēt

  Par nacisma atdzimšanu Krievijas impērijas atjaunotāji runāja jau pirms tam,un runās pēc tam! Iemeslus atradīs arī bez Herberta Cukura!

 10. Andrievs Ezergailis:”Neskatoties uz to,ka Herberts Cukurs strādāja Arāja komandā kā garāžas pārzinis,viņš no nāves paglāba,vismaz mums zināmus,četrus ebrejus;paziņas meitu Miriamu Kacneri,kuru viņš paslēpa savā lauku mājā un tad aizveda uz Brazīliju;paziņas dēlu Abramu Šapiro,kuru viņš apgādāja ar “,darba dokumentiem”,un savu garāžas mehāniķi Lutriņu un viņa sievu.
  Lutriņa glābšana bija pietiekami dramatiska,lai to ekranizētu.Pirmajā Rumbulas akcijas rītā (30.novembrī),uzzinājis,ka vācieši Lutriņu nosūtījuši uz Rumbulu,viņš noorganizēja jau tur esošos garāžas strādniekus,kuri stāvēja ap savu gruzoviku.Viņi bija nosūtīti uz Rumbulu savākt upuru virsdrēbes.Ieraudzījuši Lutriņu pāri soļojam uz bedrēm,viņi novirzīja abus Lutriņus uz savu mašīnu,iegrūda kravas kastē,apsedza ar drēbēm un vēlāk dienā aizveda uz Rīgu.
  Var arī šim stāstam neticēt,bet nevar noliegt,ka trīs ebreji no četriem karu pārdzīvoja.”

 11. “Franks Gordons: Bija sadarbība!”
  “…NKVD un gestapo vienošanās rezultātā tajā pašā Brestļitovskā,kur notika vērmahta un sarkanarmijas “uzvaras parāde”,nacistisko slepkavnieku rokās tika nodota vesela rinda no Hitlera izbēgušu vācu komunistu,tostarp ebreju,kurus apcietināja 1937.gadā.No gulaga šie cilvēki nokļuva Lielvācijas koncentrācijas nometnē,un ebrejus tur gaidīja droša nāve.
  Baigākas ir citas liecības: kad vērmahta divīzijas 1939.gada septembra vidū sasniedza Bugas upi,kas atdalīja vācu okupācijas joslu no Polijas austrumu vojevodistēm,ko bija ieņēmusi sarkanarmija,simtiem ebreju metās šķērsot upi,lai glābtos no hitleriešiem.No”padomju puses”viņus sagaidīja ar ložmetēju uguni un daudzi bēgļi gāja bojā.”

 12. Nesapratu – vai tas ir Latvijas ārlietu ministrs vai Krievijas ar tādu nepatiku pret Latvijas vēsturi?

 13. Neviens neuztraucās, kad par PSRS čekas aģentu, bandītu un slepkavu, Kaupēnu, tika sacerēta un uzvesta opera visaugstākā līmenī. Savējais?

  • Kaupēns – čekists…he he? Tā vien šķiet, ka to saka pats čekists. Kad tiesāja Kaupēnu, tad tādas “padomju” varas un tās čekistu vēl nebija.

 14. Par Cukuru ir daudz melu! Patiesībā viņš nav izdarījis neko sliktu!

 15. Ministrs izteicies ļoti diplomātiski. Patiesībā būtu jāsaja, ka šis pasākums ir provokācija pret Latviju, jo dod krieviem pamatu runāt par nacisma atdzimšanu. Krievijā sāk slavināt Staļinu, bet pie mums atsevišķi draņķi un stulbeņi – hitleriešus. Spasibo, latišskije tovarišči! Vladimir Putin vas blogodarit.

 16. Bet, kad NA vēlēšanu vakarā nofilmētajā vakarā dziedāja “Trīni”, tad gan izskatījās pēc idiotiem, kas diemžēl veidos valsts politiku.

 17. kad zurofs un pārējie viņa bandas locekļi tiks tiesāti Hāgā par slepkavībām bez tiesas izsniegtām pilnvarām-kas tas ir -Izrāēla ūber alles,vai acu aizmālēšana par notiekošo Palestīnas valstī….

 18. mīzies, ka žīdu mossads publicēs to -ko Tu par sevi negribētu atklāt-viņi māk,bet tu paziņo Eiropai
  par šo šantāžu un uzģērb pampersus-riebjas skatīties uz Latvijas pārstāvis ir ar viegli mitrām šortām….

 19. Ārlietu ministrs, iespējams, nav lietas kursā, ka galvenais liecinieks uz kura izteikumu pamata it kā Izraēlas drošības dienesti bez tiesas likvidējuši Cukuru, Latvijas žurnālistam atziniz, ka šādu liecību nav devis, tātad Cukurs ir atzīts par vainīgu un nogalināts prettiesiski. Lūk par to vajadzētu ar Zuro’fa kungu runāt, jo ķā vēsta uzraksts Saeimā – Viens likums un viena taisnība visiem! Tikai žēl, ka attiecībā uz Cukuru tā nav tikusi ievērota.

 20. Milleru vada peļņas kāre, bet saprātīgie cilvēki varētu apvaldīt savu ziņkāri un boikotēt šo mūziklu. Manfeldes argumentus atbalstu par neīsto laiko, lai “lepotos” ar šo mūsu tautieti.

 21. Rinkevics saka pareizi Atbildēt

  Slepkaviba paliek slepkaviba vienalga kuras puse karotajs tu esi un Araja komandas uzdevums bija lidzaliba Judenfei reiha iizveidosana. Tad jau mums ari vajadzetut komponet slavas dziesmas Baiga gada bendem… Ka tad tas patiktos… kara noziedznieku un asinainu monstru slavesana?

  • Tieši tas arī notiekās šodien Krievijā pilnā sparā. Pie tā saliek vev pieminekļus “varoņiem” slepkavību vietās.

 22. Uz kādiem dokumentiem balstās ministra kunga apgalvojumi? Gribētu redzēt kaut vienu pierādītu faktu. Viens vecs žīds ir stāstījis? viņam likās ka .. . Nevis dalība Araja komandā, bet dienēšana. Kāpēc tad mēs nenosodam tos, kas ir “ņēmuši dalību” NKVD komandā? Daudz ko ministra kungs cenšās arī noklusēt. Cuku bez tiesas, viltīgi nogalināja Massadas darboņi, pēc tam, kad neizdevās atņemt viņam biznesi. Domāju, ka Krievija ir pieprasījusi Rinkēvičam dot savu atzinumu.

 23. slikta gaume ir but kalpam vagaram latvija / kads ir rinkevics- pretigi ir noliegt savu tautu —

 24. bet par kādu Arāja komandas apdziedāšanu ministrs murgo?Izrādi vēl neviens nav redzējis.Kā izglītots cilvēks var pateikt kaut ko tik stulbu?Izrāde nebus par Arāja komandu,bet gan par vienu izcilu personību,kurš vācu okupācijas laikā bija spiests tajā ņemt dalību kā garāžas pārzinis.un tas nebūt nav nozīmīgākais fakts viņa biogrāfijā.Sovietiska filozofija.Neko nezinu,neesmu lasījis,neesmu redzējis,bet zinu, ka tas ir pretpadomju m…ls.

 25. lieliska reklāma! noteikti noskatīšossssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss`1

  lieliska reklāma!noteikti noskatīšos!

 26. Tad arī aizliegt mākslas darbus par nežēlīgajiem cilvēkēdājiem šrekiem, vikingiem, romiešiem, lieliniekiem jeb boļševikiem, putinistiem, utt.

 27. Edgaram Rinkēvičam, pirms spriest par “sliktu gaumi”, vispirms vajadzētu noskatīties uzvedumu.

 28. Bezmugurkaulnieks, ne ministrs! Atbildēt

  Vai zvans ir bijis no žīdu diplomātiem? Vai tu ‘ministr’ kautar pusplēstu vārdu esi nosodījis žīdu mossadu par sava tautieša nogalināšanu bez tiesas sprieduma? Niecība, ne ministrs!

  • Žīdi valda pasauli ! Slepkavo ne tikai latviešus, kurus varneši nedomā aizstāveēt, bet ar ASV ATBALSTU ARĪ OKUPĒTAJĀS TERITORIJĀS PALESTĪNIEŠUS VISAS PASAULES ACU PRIEKŠĀ !

 29. Par gaumi Latvija turpmāk konsultēsies ar Zurofu?

 30. Apsveicu ministru ar izcilo gļēvulības pierādījumu!

 31. Rinkēvičs parādītu labu gaumi, ja pieprasītu Izraēlai skaidrojumu, kāpēc tās specdienests zvēriski noslepkavoja Cukuru, bez jebkādiem viņa noziegumu pierādījumiem un tiesas!

 32. Kādēļ tad holokausts pret ebrejiem ir padarīts par reliģiju, kur nav apstrīdams neviens burts, bet runāt par zvērīgi noslepkavotu slavenu latvieti ir slikta gaume. Naciķu konclāgera priekšnieks – ebrejs ir lleģendāra personība, gestapo tulks – ebrejs ir leģendāra personība, bet Cukurs, latviešu slavenība, vairāku ebreju glābējs, ko vairākas tiesas attaisnoja pret viņam piedēvētajiem noziegumiem, ir skandaloza personība?

Draugiem Facebook Twitter Google+