Sports
Basketbols

Armands Šķēle grib uzspēlēt kopā ar Blūmu un tiek pie līguma ar “VEF Rīga” 0

foto – bkvalmiera.lv

Latvijas vicečempioni basketbolā “VEF Rīga” paziņojuši, ka komandas sastāvam pievienojušies 1,92 metrus garais un 32 gadus vecais aizsargs Armands Šķēle un 28 gadus vecais un 2,03 metrus garais lietuviešu uzbrucējs Arnas Labuckas, kuram šī ir atgriešanās Latvijas galvaspilsētas vadošajā basketbola komandā.

“Esmu priecīgs par iespēju atgriezties mājās un spēlēt savas dzimtās pilsētas vadošajā komandā “VEF Rīga”. Tāpat gaidu iespēju uzspēlēt kopā ar Jāni Blūmu, ar kuru daudz spēlēts kopā gan Latvijas jauniešu izlasēs, gan valstsvienībā. Cerams, ka spēsim izveidot spēcīgu komandu un piesaistīt publiku uz Vefiņa spēlēm. Mērķis sezonai ir kopā ar VEF izcīnīt vēl vienu čempiontitulu,” pēc pievienošanās Rīgas klubam, sacījis Armands Šķēle.

Pagājušās sezonas sākumā Šķēle īslaicīgi uzspēlēja “Baronā”, bet no oktobra spēlēja “Valmiera/ORDO” sastāvā, būdams viens no vadošajiem savas komandas spēlētājiem un izcīnot savu otro Latvijas čempiontitulu.
Kopumā pērnajā sezonā valmieriešu sastāvā Šķēlem 37 spēlēs Latvijas Basketbola līgā vidēji 19,2 minūtēs 9,5 punkti, 4,0 atlēkušās bumbas un 2,6 rezultatīvas piespēles. Vēl 18 spēlēs Šķēle izgāja laukumā Baltijas Basketbola līgā, kur viņam vidēji 20,6 minūtēs 11,2 punkti, 4,7 atlēkušās bumbas un 2,3 rezultatīvas piespēles.

Karjeras laikā Šķēle spēlējis Latvijas, Polijas, Beļģijas, Itālijas, Ukrainas, Turcijas un Igaunijas komandās.

“VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis: “Armands Šķēle ir basketbolists ar augstām ambīcijām un vēlmi uzvarēt. Viņš ir nestandarta spēlētājs un spēj veidot situācijas gan sev, gan partneriem, tādējādi izdarot daudzas labas lietas komandas labā. Tāpat neatsverama būs pieredze, ko daudzu gadu laikā Armands guvis dažādos līmeņos un valstīs. Tas viss noteikti noderēs mūsu komandai gaidāmajā sezonā.
Savukārt Arnas Labuckas ir komandas spēlētājs, spējīgs spēlēt vairākās pozīcijās. Viņš ir daudzpusīgs un gatavs pieņemt dažādas lomas, lai palīdzētu komandai uzvarēt. Tāpat Arnas ir mums labi zināms spēlētājs un ceram, ka otrais piegājiens VEF klubā viņam būs vēl veiksmīgāks.”

Lietuviešu basketbolists Arnas Labuckas pagājušajā sezonā spēlēja Lietuvas komandā Paņevežas “Lietkabelis”. Tās sastāvā 39 spēlēs Lietuvas čempionātā viņam vidēji 28,1 minūtē 8,6 punkti, 4,7 atlēkušās bumbas un 0,8 pārtvertas bumbas. Tāpat Labuckas devās laukumā 19 spēlēs Baltijas Basketbola līgā, kur spēlētājam vidēji 24,5 minūtēs 10,6 punkti, 4,2 atlēkušās bumbas un 1,3 pārtvertas bumbas.
Pirms tam savas karjeras laikā Arnas spēlējis arī citās Lietuvas komandās “Prienai”, “Šiauliai”, Viļņas “Sakalai”. Tāpat Labuckas jau ir spēlējis ārpus dzimtās Lietuvas. Viņa pirmā pieredze ārzemēs bija tieši “VEF Rīga” komandā, kurā viņš pavadīja vienu sezonu (2009-2010), palīdzot pirmo reizi kluba vēsturē iekļūt Latvijas Basketbola līgas finālā. Vēl Labuckas spēlējis Krievijā (“BC Ryazan”), Spānijā (“Sant Jose Girona”) un Austrijā (“Zepter Vienna”).
Savas karjeras laikā Arnas Labuckas arī pārstāvējis Lietuvas U18 un U20 jauniešu izlases, startējot to sastāvos Eiropas čempionātos.

Saistītie raksti

“VEF Rīga” komandai pašlaik ir līgumi ar astoņiem spēlētājiem – Kasparu Vecvagaru, Jāni Blūmu, Armandu Šķēli, Eduardu Hāzneru, Arnoldu Helmani, Mārtiņu Meieeru, amerikāni Kristoferu Ričardu un lietuvieti Arnu Labucku.

Latvijas vicečempioni 2016./2017. gada sezonā LBL regulārajā čempionātā aizvadīs tikai divu apļu spēles un piedalīsies VTB līgas (Krievijas čempionāta) turnīrā.

LA.lv