Pasaulē

Armēnija aicina pasauli atzīt armēņu genocīdu 0


Fotogrāfijas izstādē par armēņu genocīdu.
Fotogrāfijas izstādē par armēņu genocīdu.
Foto: LETA/EPA

Armēnijas parlaments otrdien vienbalsīgi pieņēmis rezolūciju, aicinot starptautisko sabiedrību armēņu nogalināšanu Pirmā pasaules kara laikā atzīt par genocīdu.

Rezolūcijā pasaules parlamenti un starptautiskās organizācijas tiek aicinātas Osmaņu impērijas pirms 100 gadiem pastrādāto armēņu genocīdu nosodīt kā smagu noziegumu pret cilvēci.

Armēnija piektdien atzīmēs genocīda 100.gadadienu, un piemiņas pasākumos Erevānā piedalīsies arī Francijas prezidents Fransuā Olands un Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Armēnija un armēņu diasporas pārstāvji apgalvo, ka Osmaņu impērijas īstenotajā mērķtiecīgajā armēņu iznīdēšanas kampaņā Anatolijā, kas mūsdienās ir Turcijas austrumi, nogalināti 1,5 miljoni viņu priekšteču.

Saistītie raksti

Turcijas uzskats ir krasi atšķirīgs – tā apgalvo, ka simtiem tūkstošu turku un armēņu gāja bojā Osmaņu impērijas un Krievijas impērijas cīņā par kontroli Anatolijas austrumos Pirmā pasaules kara laikā.

Armēnija vēlas, lai Turcija atzīst notikušo par genocīdu, bet Ankara kategoriski atsakās to darīt, kā arī turas pie uzskata, ka armēņu upuru skaits mērāms ap pusmiljonu, nevis pusotru miljonu, kā uzskata Armēnija.

Līdz šim armēņu slaktiņu par genocīdu atzinuši 20 valstu parlamenti.

LA.lv