×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Armēnijā piemin Krievijas karavīra noslepkavotos cilvēkus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Armēnijas otrajā lielākajā pilsētā Gjumri tūkstošiem cilvēku piedalījušies protesta akcijā pie Krievijas armijas militārās bāzes, kurā aizturēts Krievijas armijas karavīrs Valērijs Permjakovs, kurš pirmdien nogalināja sešus vienas ģimenes locekļus, tostarp divus gadus vecu meiteni, informē Armēnijas mediji.

Protesta akcijā piedalījās arī vairāki cilvēki, kuri ceļu uz Gjumri bija mērojuši no 120 kilometru attālās Armēnijas galvaspilsētas Erevānas. Pie Krievijas armijas militārās bāzes un Krievijas ģenerālkonsula sanākušie cilvēki prasīja, lai slepkava tiktu atdots Armēnijas tiesībsargājošajām iestādēm. Tāpat Gjumri ielās izgājušie cilvēki pieprasīja, lai Maskava atvainotos Erevānai par karavīra pastrādāto slaktiņu. Arī Erevānā notika Krievijas armijas karavīra nogalināto cilvēku piemiņas pasākums, kura laikā sērojošie aizdedzināja svecītes.

Pagaidām norisinās sarunas starp Armēnijas un Krievijas atbildīgajiem dienestiem, kurai puse uzņemsies lietas izmeklēšanu, informē radio “Brīvā Eiropa” interneta vietne. Armēnijas ģenerāprokuratūra jau paziņojusi, ka, visticamākais, Permjakovs netiks izdots vietējām varas iestādēm. “Krievijas konstitūcija nosaka, ka Krievijas tiesībsargu aizturēti Krievijas pilsoņi, kas tiek turēti aizdomās par noziegumu pastrādāšanu, nedrīkst tikt nodoti citai valstij,” teikts Armēnijas ģenerālprokuratūras paziņojumā.

Tikmēr Armēnijas policijas priekšnieks Unans Pogosjans vietējiem medijiem apstiprinājis, ka izmeklēšana tomēr varētu tikt uzticēta Armēnijas policijai, informē Armēnijas ziņu aģentūras interneta vietne “armenpress.am”. “Visas augsta ranga amatpersonas par loģisku uzskata to, ka Armēnijas pusei būtu jāveic izmeklēšana un aizturētais ir jānodod Armēnijas pusei,” paziņojis Pogosjans.

Armēnijas policijas priekšnieks arī apstiprināja – Permjakovs atzinies, ka pastrādājis šaušalīgo slaktiņu. Pirmdien viņš nogalināja kādu pusmūža pāri, kā arī viņu dēlu un meitu, dēla sievu un divus gadus veco mazmeitu. Tāpat Permjukovs sadūra arī mājās esošo sešus gadus veco zēnu, kurš uzbrukumā izdzīvoja. Radio “Brīvā Eiropa” interneta vietne informē, ka Permjakovu naktī uz 13. janvāri aizturēja uz Armēnijas un Turcijas robežas dežūrējošie Krievijas Federālā drošības dienesta robežsargi. Slepkava, tērpies civilajā apģērbā, gribējis nokļūt Turcijā. Pagaidām policija nav apstiprinājusi slepkavības motīvu.

Krievijas militārajā bāzē Gjumri izvietoti aptuveni trīs tūkstoši karavīru, un tā ir viena no lielākajām ārvalstīs esošajām Krievijas militārājām bāzēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+