×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Armēnija pievienosies Krievijas veidotajai muitas ūnijai


Foto - LETAFoto - LETA

Armēnija pievienosies Maskavas veidotajai muitas ūnijai, pēc tikšanās ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu paziņoja Armēnijas prezidents Seržs Sargsjans.

 

Šobrīd muitas ūnija apvieno Krieviju, Kazahstānu un Baltkrieviju, un nelielās un nabadzīgās Armēnijas pievienošanās nevairos tās ekonomisko potenciālu, taču Putina acīs tā ir diplomātiska uzvara ceļā uz viņa iecerēto Eirāzijas savienību, kas atjaunotu Maskavas kontroli pār bijušās PSRS telpu. “Krievijas puse atbalsta Armēnijas lēmumu iestāties muitas ūnijā. Mēs pieliksim visus spēkus, lai tas notiktu,” sacīja Putins. Erevānas uzņemšana muitas ūnijā vēl jāapstiprina abām pārējām dalībvalstīm.

Krievija ir Armēnijas galvenā tirdzniecības partnere, un abu valstu savstarpējās tirdzniecības apgrozījums pagājušajā gadā pieauga par 22%, sasniedzot 1,2 miljardus dolāru. Krievija ir arī lielākais ārvalstu investors Armēnijā, un tās ieguldījumu apjoms sasniedz trīs miljardus dolāru. Armēnijas iekšzemes kopprodukts, pēc Pasaules bankas datiem, pērn bija deviņi miljardi dolāru.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+