Pasaulē
Citur

Armēnijā protestētājiem pievienojas karavīri0

Reuters/LETA

Pret Armēnijas valdību vērstajiem protestiem pirmdien Erevānā pievienojies liels skaits karavīru, un armija jau brīdinājusi, ka par šo “nelikumīgo” soli viņus gaida bargs sods.

Protesti, kurus izsaukusi bijušā prezidenta Serža Sargsjana iecelšana premjerministra amatā, turpinās jau 11.dienu, un arī pirmdien galvaspilsētas ielās izgājuši vairāki simti demonstrantu, kuru pūlī bija redzamas arī formās tērptas militārpersonas.

Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka šīs militārpersonas esot no miera uzturētāju brigādes, un norādījusi, ka iesaistīšanās demonstrācijās esot nelikumīga.

“Pret karavīriem tiks vērsti bargākie juridiskie pasākumi,” teikts ministrijas paziņojumā.

Kā ziņots, svētdien policija aizturēja gandrīz 200 protestētāju, tostarp trīs opozīcijas līderus, arī Nikolu Pašinjanu.

Taču pirmdien Pašinjans ticis atbrīvots, ziņo mediji.

Vienlaikus aizsardzības ministrs Vigens Sarkisjans brīdinājis, ka nemieri nākot par labu Armēnijas niknākajam ienaidniekam – Azerbaidžānai.

“Ienaidnieks vēro notikumus mūsu valstī. Nestabilitāte mūsu valsts iekšienē paver tam iespēju rīkoties. Mums par to sabiedrībai jāpasaka,” preses konferencē norādīja ministrs.

Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka armija nemieru apspiešanā var tikt iesaistīta vienīgi ārkārtas stāvokļa izsludināšanas gadījumā, un pauda cerību, ka “tuvāko gadu laikā” tas nenotiks.

“Domāju, mēs neesam pārkāpuši sarkano līniju un dialogs var turpināties,” norādīja Sarkisjans.

LA.lv