×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2012
Drukāt

Armēņu režisors uzņems filmu par kapusvētkiem Latgalē

kapi

Armēņu režisors Armāns Čilingarjans izraudzīts par režisoru topošajai spēlfilmai “Pie tēviem aiziet”, kurā īpaša uzmanība tiks pievērsta Latgalē notiekošajiem kapusvētkiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja filmas scenārija autore Franciska Cimare, filma, kurai darba nosaukums ir “Pie tēviem aiziet”, tiks veidota kā komēdija un tas būs stāsts par vispārcilvēcisku vēlmi atrast savas saknes un tuviniekus, kas ir būtiska problēma mūsdienu cilvēkam laikā, kad notiek “pasaules tautu staigāšana”.

Filmas uzņemšanas darbi notiks Latgales pusē jūlija beigās. Plānots, ka filmēšana tiks pabeigta augustā, taču filmas uzņemšanas laikā korekcijas var ieviest ne tikai laika apstākļi, bet arī aktieri, jo viens no galveno lomu varoņiem būs desmit gadus vecs zēns, vēstīja filmas izpildproducente Daiga Livčāne.

Filmēšanas darbi notiks Rēzeknē, Daugavpilī, Madonas rajonā un citviet Latgales pusē. Darbs būs īpašs ar to, ka spēlfilma tiks papildināta ar dokumentāliem kadriem no Latgales kapusvētkiem.

Topošās filmas sižets būs cieši saistīts ar kapusvētku tradīcijām Latgalē, kur pulcējas visa ģimene. Ievērojot to, ka citās valstīs šādi svētki nav zināmi, tad filma būs unikāla iespēja, kā par šo tradīciju pavēstīt cittautiešiem. Ievērojot to, ka cittautieši šādus pasākumus nezina, tad tas viņiem šķiet kaut kas jauns un interesants, kā šajā gadījumā tas ir ar filmas režisoru no Armēnijas, kurš tādēļ arī spēs Latvijā jau daudziem zināmos kapusvētkus padarīt interesanti skatāmus kino vērotājiem.

Filma “Pie tēviem aiziet” iecerēta kā festivāla filma, kas prioritāri tiks orientēta uz Latvijas, Krievijas un NVS valstu tirgu un festivāliem. Iecerēts, ka filmai tiks veidota ne tikai kino versija, bet arī televīzijas versija. Filma tiks ieskaņota divās valodās – krievu valodā un latgaliski, taču tekstam atbilstoši plānotajam tirgum tiks nodrošināti subtitri latviešu vai krievu valodā.

“Pie tēviem aiziet” ir stāsts par 26 gadus veco bāreni Antonu no Maskavas, kurš ir atlaists no darba. Viņš ierodas Latgalē, lai atrastu tēvu, kuram ved savas mirušās mātes vēstuli. Ierodoties Rēzeknē, viņš sastop savu likteņbiedru – desmit gadus veco Bernānu Pēterīti, kurš dzīvo kopā ar savu vecmāmiņu Broņu, kura kā pēdējo bastionu nenogurusi kopj savu senču kapus. Antons cerībā atrast savu tēvu trīs reizes tuvējo ciemu kapusvētkos tēlo pazudušo dēlu. Taču tajā pat laikā viņš pamanās izpildīt Pēterīša tēva lomu, kurā nejauši, bet ne bez Pēterīša viltības ir sevi iecēlis. Šo viņa tēva statusu neatceļ arī no Mančestras atbraukusī Pēterīša māte Anita, kura ir bijusī “Mis Latgale”. Sieviete visiem stāsta, ka Anglijā ir picērijas vadītāja, taču dzīvi nevar apmānīt, jo vieglie un pierastie ceļi ātri apraujas.

Topošā spēlfilma ir triju valstu – Latvijas, Krievijas un Armēnijas – sadarbības projekts. Latviju projektā pārstāv filmu studija “Arfifilm”, Krieviju – filmu studija “Marmot-Film”, savukārt Armēniju pārstāv Armēnijas Kultūras ministrijas pakļautībā esošais Nacionālais kinocentrs. Krievijas puses producente ir Anastasija Birjukova.

Scenārija autorei filmas uzņemšanas darbiem piesaistīt tieši Armēnijas režisoru Čilingarjanu ieteicis viens no spēcīgākajiem Krievijas scenāristiem Pāvels Finns, kurš ir arī filmas “Pie tēviem aiziet” konsultants, jo, pēc viņa teiktā, Čilingarjans spēs radīt filmai nepieciešamo dinamiku, kas to padarīs interesantu skatītājiem.

Filmas operators būs Andrejs Rudzāts, komponists – Juris Kulakovs, filmas otrais režisors būs Harijs Petrockis, bet skaņu mākslinieks būs Levons Navarsadjans. Aktieru atlase joprojām turpinās, taču plānots, ka dažādās epizodiskās lomās tiks iesaistīti Latgales vietējie iedzīvotāji. Lai izvēlētos aktierus, režisors noskatījies pa vienai izrādei Dailes teātrī, Daugavpils teātrī un Nacionālajā teātrī, kur Čilingarjana uzmanību piesaistījusi aktrise Dace Bonāte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+