×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2017
Drukāt

Armijā sabeidza sirdi (26)

2. Dienests patika

2no7
Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Pabeidzis Ogres Meža tehnikumu un nedaudz pastudējis Sporta akadēmijā, 2010. gada beigās Rūdolfs nolēmis doties armijā. Nākamā gada janvārī viņš jau atradies Kājnieku skolā Alūksnē, kur bez problēmām izturējis trīs mēnešu garo jauniesaucamo kursu. Bijis grūti, taču paticis. Veselības un fiziskajās pārbaudēs saņēmis gandrīz tikai teicamas atzīmes. Pēc Alūksnes cerējis nokļūt Militārajā policijā, taču staltuma dēļ nosūtīts uz Štāba bataljona godasardzes rotu, kur arī pavadījis visu dienesta laiku līdz pat aizpagājušā gada 30. jūlijam, kad tika atzīts par dienestam nederīgu un pēc tam atvaļināts.

“Dienests man patika. Neapgrūtināja ne rutīna, ne fiziskie treniņi, biju labā formā. Apguvu militāro amatu – granātnieks, godasardzes rituālus, defilē programmas, stāvēju pie Brīvības pieminekļa, piedalījos dažādos reprezentatīvos pasākumos, lauku mācībās, pārstāvēju savu vienību un armiju dažāda līmeņa basketbola sacensībās, pat pasaules čempionātā Beļģijā,” stāsta Rūdolfs. Viss bijis labi līdz 2012. gada septembrim.

 1. Armijā sabeidza sirdi
 2. Dienests patika
 3. Pirmā veselības ķibele
 4. Smaga sirds operācija
 5. Veselu pieņēma, bet slimu atvaļinās?
 6. Daļēji atpērkas
 7. Ūdenslīdējam tiesvedība turpinās jau otro gadu

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Ja puisim tik ļoti neveicas jaunībā, lai padomā, vai tik nav ko sliktu darījis, jo dzīves bumerangs sit desmitkārtīgi.

 2. Foto iespārda – ziemas laikā 4.maija valsts pastalnieku zaldātiņš (sniegs snieg uz pakauša!) atgādina cik lielā nabagmājā dzīvojam!

 3. Sūdzēties ministram, NBS komandierim, CMEK vadītajam vai pat Veselības ministrijas institūcijās ir bezjēdzīgi. Visu problēmu pamatā ir attiecīgā NOLIKUMA kvalitāte. 2006.gada rudenī rakstiski ziņoju valsts sekretāram par milzīgiem defektiem likumā (zinātniski nepamatots, netaisnīgs un viegli izmantojams savtīgos nolūkos). Valsts sekretārs atbildēja, ka budžetā naudas esot pietiekoši. Pēc NBS Štāba virsnieku lielas grupas “invalīdu” paradīšanās un apm. pusmiljona latu izkrāpšanas, piedāvāju ministra palīdzes pretkorupcijas jautajumos (Kārkliņa) savu palīdzību NOLIKUMA grozījumu veikšanai. Atbildi nesaņēmu. Tā gadu desmitiem turpinām mīcīt dubļus, jo “neaizvietojamu cilvēku neesot. Kuru nozīmēsim, tas stradās”. Tad turpiniet sāpināt cilvēkus un tiesāties. Lai gan arī tiesas nav spējigas atrisināt SISTĒMAS problēmas.

 4. Bērnībā vecākiem nebija laika vest puiku pie ārstiem, jo bija jātirgo točkā šņabis. Tagad vainīga valsts un armija. Rūdolfs izaudzis par patērētāju- ļaunu, melīgu un alkatīgu cilvēku. Protams, žēl, ka tik jaunam cilvēkam sirdskaite, bet vai tāpēc jāiedzīvojas uz valsts rēķina?

 5. Sūdzēties ministram, NBS komandierim un pat CMEK vadītājam ir bezjēdzīgj. Jāizstrādā tāds Nolikums, kurā šīs lietas ir labi pārdomātas un reglamentētas. Tikai kas to izdarīs, jo “neaizvietojamu cilvēku nav, kuru nozīmēsim, tas strādās”. Nu tad SAŅEMIET.
  Precīzi un argumenteti jānosaka tādi jēdzieni kā “dienesta laikā”, “pildot dienesta pienākumus” un “aizstāvot valsts neatkarību” u.c. Bez tā, jāzina, ka vērtējuma zinātniskie principi šajās lietās dažreiz ATŠĶIRAS no “sociālajiem.”.

 6. Apģērbiet vienreiz to Goda sardzi pie Brīvības pieminekļa, atbilstoši gadalaikam un tādās formās,
  lai uzreiz būtu pamanāmi. Formas ir gandrīz vienā tonī ar pieminekli. Atstāj tādu nabagmājas iespaidu!
  Pamācieties no Austrumos esošās valsts…
  Zollītim tikai 25 gadi un tik šausmīgā situācijā nonācis.
  Laba veselība ir pats galvenais cilvēka dzīvē.
  Turies, Rūdi!

 7. Cik jābūt NEprofesionālai mediķu komisijai, lai NEkonstatētu …IEDZIMTU sirds kaitu un vēl tādu paņemtu armijā???
  VECI kraķi bezdē medkomisijas aizgaldā, ja tā IZčakarē jaunos, lai tikai būtu kārtējais “gaļas gabals” armijā?
  Cik tas ir nožēlojami!

 8. kada armija viens izsmiekls tira mizkaste

 9. ir ļoti neētiski žurnālistam likt melīgu virsrakstu – viņam ir iedzimtu sirds kaite un nu prasa lai nodokļu maksātāji viņu līdz mūža galam ārstē?????? Pareizi būtu “‘vai ar izdzimtu sirdskaiti jāmaksā NBS?”

  • Vai NBS ārstiem nebija jānosaka puiša veselības stāvoklis medicīnas komisijā pirmsākumos jau?
   NBS ir pat vairāk kā atbildīgs par šī nabaga puiša veselības stāvokli.

 10. ” viņš ir trešās grupas invalīds, kuram krūtis pēc sirds operācijas rotā milzīga rēta, sirdī ievietota mākslīga detaļa, visu mūžu, katru dienu jādzer zāles, ik mēnesi jānodod analīzes, regulāri jāseko savam veselības stāvoklim un jāuzmanās no lielām slodzēm un traumām. ”
  Kāpēc ne vismaz otrā grupa? Kāds viņš vairs strādnieks, kā izdzīvos ar 85EUR visu mūžu?

 11. Uz priekšu, Rūdolf,nepadodies!

 12. E.Krastiņa ir ļoti nekompetenta ārste. Es pat teiktu ka amats kurš viņai piešķirts nav piemērots viņai. Tādu “speciālisti” kā viņa būtu bail pat par ģimenes ārstu likt. Arī man bija smagas problēmas Militārajā dienestā. Uz ko arī man pateica ka tā nav dienesta trauma. Lai gan ceļgala menisks plīsa tieši marša laikā, kurš bija ļoti smags un neiedomājami grūti izpildāms. Skriet 15km bez apstājas. Tas ir kas neredzēts. Pēc 3 mēnešu ārstēšanās man Alūksnē pateica – “Paldies par uzmanību – uz neredzēšanos”
  Esmu vīlusies ļoti. Vienmēr esmu bijusi Latvijas, NBS patriote. Bet pēc šī incidenta kas notika pagājušā gada Jūnijā, es neesmu vairs pārliecināta par NBS kompetenci. Un vai viņus vispār rūp kas notiek ar tiem kas mūsu zemīti iet sargāt pēc pašu gribas!!!!
  Nesaprotu šo politiku.
  Vesels vajadzīgs, slims… Izmetams mēslainē.
  Turies!!! Visu Tev to labāko. Sadod viņiem.

  • “Skriet 15km bez apstājas. Tas ir kas neredzēts. ”
   Es 2x pārzīvoju 25 km pusskriešus ar uzkabi + pēc tam vēl bija jānak ar atpakaļ un jāpaspēj uz vakariņām. Atpakaļ gan bez uzkabes. Tas bija gan citā armijā, bet nevienam no bataljona nebija ne mazāko veselības problēmu.

   • Alūksnē ja godīgi instruktoru prasības ir neiedomājamas. Tajā laikā kad es tur biju, daudzi no kareivjiem uzrakstīja ziņojumu uz konkrētu instruktoru. Jo diemžēl tas ko no mums prasīja nebija izpildāms. Marša laikā paši iet ar tukšu mugursomu, bet mēs pilnā ekipējumā.

    • Tā tam ar jābūt – lai jūs visu mūžu varētu stāstīt, mka bijat mācību pulkā.
     Protams, nest 100 kg, kā rakstīts, 200 m ir ļoti daudz, bet nu 145 kg uz otro stāvu man ar nācies nest…
     Tur ar neko nevar darīt, jādienē un jātur muti.
     Kompensāciju, piem. vismaz 2. grupu puisim gan vajadzētu piešķirt, pat, ja vaina iedzimta, galu galā komisija taču atzina, ka vesels un var dienēt. Pie kam, ar tādu vainu 2. grupu vajag pat, ja ar vispār nebūtu dienējis – strādāt taču vairs nevarēs – ir jaunāki, veselāki džeki jau priekšā.

 13. jānis Baltrunķis Atbildēt

  Ar manīm ir tāpat,jo lielais sports Latvijas valstī,startēts trijās Tautu spartakiādēs maratonā un uzvara 7 Miera maratonā 1968 gadā,ar rezultātu 2h.20min.tagad stents un trešās grupas invalīds ! Pensija aprēķināta nepareizi,un pārskatīt negrasās,atrakstās(170eir.)

 14. Interesanta situācija. Tas, ka tā sirds vārstuļa patoloģija bijusi iedzimta, it kā norāda, ka sirdskaites to cilvēku piemeklētu neatkarīgi no tā, kādā jomā viņš strādātu.

 15. Malacis Rūdolf! Izturi visas tiesas! Ej līdz galam! Uzvari!!! Lai dzīvē Tev veicãs!

 16. nākošajiem laba info, KAM EJ KALPOT !

Draugiem Facebook Twitter Google+