Latvijā
Sabiedrība

Armijai piegādās teroristu apkarošanai derīgas bruņotas automašīnas 1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) piegādās vairākus miljonus eiro vērtas bruņotas automašīnas pretterorisma operāciju atbalstam, liecina paziņojums Aizsardzības ministrijas (AM) mājaslapā.

Kopējā līgumcena ir 3 844 000 eiro.

Piegādātājs – Vācijā reģistrētā kompānija “ASC Amored Specialty Cars” – izvēlēts sarunu procedūras rezultātā, iepriekš nepublicējot paziņojumu par līgumu.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā aģentūrai LETA skaidroja, ka, ņemot vērā ierobežoto piegādātāju skaitu, tika veikta sarunu procedūra ar diviem ES esošajiem ražotājiem, no kuriem pēc saimnieciski izdevīgā kritērija par uzvarētāju tika atzīts iepriekšminētais uzņēmums.

Lai arī iepirkums AM mājaslapā nosaukts par “bruņotu transportu pretterorisma operāciju atbalstam”, viens no kritērijiem saimnieciski visizdevīgākā piedāvājuma izvērtēšanā bija papildus bruņu aizsardzība.

AM Preses nodaļā skaidroja, ka tiek gādāti civilie transportlīdzekļi, kas pielāgoti speciālo operāciju, tostarp, pretterorisma operāciju veikšanai.

NBS pēdējos gados ir sākusi vairākus vērienīgus dažāda tipa transportlīdzekļu iepirkumus.

Nesen armija ar ASV valdības atbalstu saņēma pirmos ASV uzņēmuma ražotos militāros taktiskos transportlīdzekļus “Sportsman Big Boss” un “MRZR- 2”. Kopumā Latvija saņems līdz 130 četru modeļu militāros taktiskos transportlīdzekļus par aptuveni 6, 8 miljoniem eiro, no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem finansējot aptuveni 15% izmaksu.

Savukārt šovasar NBS pabeigts testēt transportlīdzekļus, kādus varētu iegādāties vērienīgajā armijas bruņoto automašīnu iepirkumā. Patlaban iepirkuma uzvarētājs vēl publiski nav zināms.

Starp pretendentiem ir Somijas uzņēmums “Oy Sisu Auto”, kas piedāvājis transportlīdzekļus “GTP 4×4”, ASV uzņēmums “AM General”, kas piedāvā transportlīdzekļus “Humwee”, Dienvidāfrikas kompānija “Paramount Group”, kas piedāvā spēkratus “Marauder LAV”, bet Turcijas kompānija “Otokar” piedāvā transportlīdzekļus “Cobra”.

Iepirkuma līgumu paredzēts slēgt sākotnēji uz desmit gadiem ar iespēju to pagarināt.

AM sola, ka, iegādājoties 4×4 taktiskos transportlīdzekļus, tiks būtiski uzlabotas NBS mobilitātes spējas.

Noteikumi paredz, ka būs jāpiegādā personāla transportlīdzeklis ar 4-5 durvju versiju, kravas transportlīdzeklis, komandvadības un medicīnas specializētie furgoni.

Noteikumi paredz, ka piegādātājam jānodrošina transportlīdzeklis, kuru iespējams ērti aprīkot ar ballistiskās aizsardzības līmeņa bruņām.

Savukārt transportlīdzekļa grīdai jābūt aprīkotai ar pretmīnu aizsardzības bruņām.

Pilnībā nokomplektēta transportlīdzekļa pilnai masai jābūt ne lielākai par 6,5 tonnām, taču saskaņā ar sarunu procedūras nosacījumiem smagāki transportlīdzekļi netiks diskvalificēti. Spēkratam jābūt pielāgotam ērtai un ātrai aprīkošanai ar ložmetēja grozāmu platformu, vadāmo ieroču sistēmu un dūmu granātu izsviedējiem.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Vakar Engures novadā avārijā bojā gājuši divi cilvēki 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pļaviņās pie dzelzceļa sliedēm atrod mirušu vīrieti; iespējams, notriekts 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zināms, kādēļ Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite neieradās uz Latvijas Republikas svinībām 1
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
6 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
8 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
7 stundas