×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Armijas dibināšanas gadadienā aicina pasveicināt karavīru (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Aprit 95. gadskārta, kopš 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi, tika izveidota Latvijas armija, par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu, un, to pieminot, Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aicina uz vairākiem sarīkojumiem.

5. jūlijā Litenē notiks ceturtie Gulbenes novada svētki Litenes ritenī”, kuru programmā šogad iekļauta arī sadaļa “Vēsturiskais fakts “Litene – Latvijas armijas vasaras mītne” – skatījums uz mūsdienu Latvijas bruņotajiem spēkiem”, kurā NBS novada svētku apmeklētājiem piedāvās apskatīt karavīru un zemessargu ieročus, militāro tehniku, kā arī vērot dažādus paraugdemonstrējumus.

5. un 6. jūlijā Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiks vērienīgs, starptautisks militārās mūzikas festivāls, kas pulcēs militāros orķestrus no Nīderlandes, Vācijas, ASV, Gruzijas, Norvēģijas un Latvijas.

Savukārt tieši armijas dzimšanas dienā 10. jūlijā aizsardzības nozare jau piekto gadu aicina ikvienu valsts iedzīvotāju piedalīties akcijā “Pasveicini karavīru!”, iepriecinot radinieku, draugu, kaimiņu vai citu pazīstamu cilvēku, kurš ir karavīrs, zemessargs vai jaunsargs, ar sirsnīgu sveicienu.

Tie var būt labi vārdi no paša rīta, kas padara jaukāku turpmāko dienu, prieku sagādājoša īsziņa, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits patīkams pārsteigums pēc tavas izvēles.

Šajā dienā atcerēsimies arī par karavīriem un zemessargiem, kuri ir atvaļinājušies no dienesta!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “…tika izveidota Latvijas armija, par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu…”
    bet kas tad bija Kalpaks..?

  2. PALDIES VĒROTĀJAM!!! PATI SVEIKŠU SAVUS MĪĻOS- LATVIJAS ARMIJAS KARAVĪRUS!!! ESMU GANDARĪTA, KA MAN VIŅI IR!!! SVEICU PĀRĒJOS MŪSU KARAVĪRUS ŠAJOS SVĒTKOS!!! ĪPAŠS SVEICIENS VISIEM ZEMESSARGIEM- GAN ESOŠAJIEM, GAN ATVAĻINĀTIEM!!!

  3. Drīz pēc iecelšanas ģenerālis Simansons it kā veselības stāvokļa dēļ no virspavēlnika amata atkāpās,viņa vietā iecēla pulkvedi Jāni Balodi,kas uzņēmās Latvijas armijas vadību kritiskā situācijā līdz tās galīgai uzvarai atbrīvošanas karā pret apvienoto vācu – krievu karaspēku ,ko vadīja krievs pulkvedis Bermonts un ģenerālis vācietis fon der Golcs. .Ģenerāļa J.Baloža kapa vietā 2. Meža kapos joprojām nav atjaunots uz granīta plātes čekistu izdzēstais senlatviešu zobens ar ozolzaru vainadziņu un vārds ģenerālis.
    Par ko tas liecina?

Draugiem Facebook Twitter Google+