×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. februāris, 2017
Drukāt

Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (7)

1. Aizdomīgais iepirkums

1no4
Foto - protective.ansell.comFoto - protective.ansell.com

Autori: Lato Lapsa, Kristīne Bormane, pietiek.com, speciāli “LA”

Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām. Taču vēl interesantāks fakts ir tas, ka uzvarētāja piedāvāto hidrotērpu ražotājs tiem ir uzrādījis pilnīgi citus raksturlielumus nekā tie, kas minēti iepirkuma dokumentācijā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Nodrošinājuma pavēlniecības 1. Reģionālais nodrošinājuma centrs 30 sauso hidrotērpu iepirkuma procedūru pārtrauca divas reizes, radot aizdomas, ka iepirkuma specifikācija tiek īpaši pielāgota vienam pretendentam. Kad iepirkums tika izsludināts jau trešo reizi, izrādījās, ka tiek prasīts piegādāt gandrīz puscentimetru biezus hidrotērpus. Sākotnēji iepirkuma specifikācija paredzēja, ka hidrotērpam ir jābūt 0,2 – 0,4 milimetrus biezam, bet trešajā sludināšanas reizē tas pēkšņi tika prasīts jau desmitreiz biezāks: 2 – 4 milimetrus biezs. Turklāt NBS arī tagad paliek pie sava – tā neesot nekāda kļūda.

Kopumā vēlmi piegādāt hidrotērpus izteica seši pretendenti, no kuriem trīs lētākos izbrāķēja tehnisko specifikāciju prasību neatbilstību dēļ, bet par uzvarētāju pasludināja SIA “Arbor Medical Korporācija”, kura tērpus ir gatava piegādāt par 826 eiro gabalā, kamēr citas kompānijas bija gatavas tos piegādāt arī krietni lētāk – par 589 eiro, 645 un 780 eiro gabalā.

 1. Aizdomīgais iepirkums
 2. Ražotāja mājas lapā – "plānie" tērpi
 3. Ministrija pārliecināta, ka pārkāpumu nav
 4. Vēršas tiesā

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. No rakstītā šķiet ka iepirkuma sastadītāji ir ļoti tālu no jebkā, kas saistīts ar hidrotērpiem. Minētajam ražotājam produkcija ir kvalitatīva. Kas šķiet dīvaini – cena. Par minētajām cenām nav dabūjami jauni militārie hidrotērpi. Lētākais ko esmu sastapis, bija ap 1500 USD par gabalu. Tāpat nav pateikts, kam tie domāti. Kurai darbībai.

 2. Jā tiešām armijai šādi hidrotērpi vispār ir vajadzīgi (par ko dziļi šaubos), tie taču jāņem / jāpērk pa tiešo no NATO noliktavām un viss – kādi te konkursi, lasi eksperimenti te vēl būtu iespējami?!
  Ja tādi tur nāv, saderam, arī mums tāds nevajag!

 3. Piecdesmit okupācijas gadi nav palikuši bez sekām. Latvietis nekad nav bijis sīkumains, bet tagad nevienu darījumu bez skandāla un liela blīkšķa nav spējigs veikt. Uztraucās pat tie, kam nekādas darīšanas un saprašanas nav!

 4. Ja par valsts naudas zagšanu cirstu roku – cik armijnieku būtu bez viernas rokas – sākot ar Gaiļa pirktajiem -norakstītajiem automātiem Slovākijā…

 5. Vai sis raksts ir Faxe News ,vai ari tiesam ES un NATO Valsti Latvija regulari tiek nesoditi veikti kriminalnoziegumi ,kurus ir janoverte ka Valsts nodevibu.Vienigais apmierinajums,ka ir valstis kuras parspej Latvija.
  Ja,si zina neatbilst faktiem,tad dezinformacijas autors Lapsa &Co ir janodot tiesa.

 6. Vieniga divainiba visa saja jau gadiem un sistematiski notiekosaja iepirkumu, laikam drizak “otkatu” sistema ir ta, ka tas viss ta turpinas un nemainas.
  Bet, ka zagli zog, korumpanti korumpejas, nekad nav bijis ne brinums, ne noslepums. Tikai nedaudz neerti liek justies tie, kuri sevi deve par tiesibsargiem, kas to pielauj…

 7. Armijas iepirkumos ikviens iepirkums ir sarunats. Vismaz par apaviem noteikti….

Draugiem Facebook Twitter Google+