×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. novembris, 2016
Drukāt

NBS komandiera amatam virza Leonīdu Kalniņu (7)

Leonīds KalniņšLeonīds Kalniņš

Foto - LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatam ieteicis virzīt NBS Apvienotā štāba priekšnieku Leonīdu Kalniņu.

Kalniņš dzimis 1957.gada 13.februārī un viņam nākamgad apritēs 60 gadi. Kalniņš bruņotajos spēkos dien kopš 1997.gada.

Likums paredz, ka NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Latvijas Bruņoto spēku augstākā vadītāja Valsts prezidenta priekšlikuma. Komandiera kandidātu Valsts prezidentam iesaka aizsardzības ministrs.

“Ir svarīgi, lai kandidāts būtu autoritāte NBS personāla vidū, lai viņam būtu komandiera un štāba vadīšanas, kā arī starptautisko operāciju pieredze,” otrdienas rītā pec tikšanās ar Bergmani uzsvēris Vējonis, piebilstot, ka liela nozīme būs arī citu prasmju un zināšanu izvērtēšanai.

Kalniņš dienestu sāka Zemessardzes 51.bataljonā, 2003.gadā iecelts par Izlūku mācību centra komandieri. No 2003. līdz 2005.gadam Kalniņš dienējis Mācību vadības pavēlniecībā, no 2005. līdz 2009.gadam – Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā, savukārt no 2009.gada līdz apstiprināšanai Zemessardzes komandiera amatā 2011.gadā dienējis Zemessardzes štāba un Operatīvās pārvaldes priekšnieka amatā.

NBS Apvienotā štāba priekšnieks absolvējis Augstākā komandējošā sastāva kursu Baltijas Aizsardzības koledžā Igaunijā, kā arī Vadības un ģenerālštāba virsnieka kursu ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā.

Kalniņš Irākā 2006.gadā ASV vadīto koalīcijas spēku operācijā bija Latvijas kontingenta komandiera vietnieks/multinacionālās divīzijas štāba plānošanas daļas priekšnieka vietnieks.

Ministru kabinets Kalniņu Apvienotā štāba priekšnieka amatā apstiprināja šā gada 28.jūnijā. Apvienotā štāba priekšnieka amatā viņš stājās šā gada 26.augustā.

Valsts prezidents vēl pagājušā nedēļā Kalniņam svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza ģenerālmajora pakāpes zīmotnes. Kā iepriekš aģentūrai LETA skaidroja Aizsardzības ministrijā, NATO valstīs ir ierasta prakse un neatņemama virsnieka karjeras sastāvdaļa, ka augstākajiem virsniekiem ar atbilstošu dienesta pieredzi, izglītību un amatu piešķir nākamo dienesta pakāpi.

Maksimālais vecums militārajā dienestā augstākajiem virsniekiem ir 60 gadu. Tajā pašā laikā saskaņā ar likumu personu NBS komandiera amatā apstiprina uz četriem gadiem.

Pašreizējais NBS komandieris Raimonds Graube nesen paziņoja, ka vēlas atvaļināties no amata pirms pilnvaru termiņa beigām. Graube, kurš ir pāris nedēļu jaunāks par Kalniņu, paziņojis, ka esot vecākais NATO valstu komandieris. Graubem nākamgad februārī apritēs 60 gadi.

NBS kopumā dien seši augstākie virsnieki, un AM iepriekš nenoliedza, ka atbilstoši citu NATO dalībvalstu praksei bruņoto spēku komandiera amatā tiek apstiprināti tieši šādi virsnieki.
Starp augstākajiem virsniekiem gan ir tikai daži, kuriem netuvojas pensijas vecums.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. pec gimja nodzeries vecis

 2. Varēja jau paredzēt,ka Bergmanis/ ne jau pats!/ stums Ļoņu,ko gan citu,BET kā ar viņa zvērestu okupantu armijai?Lasu Aplbaumas “Dzelzs priekškaru.Austrumeiropas pakļaušana”.Nelabi metas.Tur arī viņa apraksta kā no parasta strādnieka,no “apakšas”biedri uzdienējās,izkārpījās līdz pat PSKP pirmiem sekretāriem.Šeit Bergmanis uzslavē to pašu procesu.Svētā Dievmāte,vai NEKAD mēs netiksim no sovjetoloģijas laukā?!Sloaucēju kā deputātu laiks SEN beidzies.NAV vairāk jākaunas ,ka nēc no IZGLĪTOTAS ģimenes un PATS esi LABĀS skolās studējis,jo šodien nav armijā tikai krievu kalašņikovs !!!Kad tas beigsies? Laikam tikai tad,kad Hūti ietupinās,bet kamēr ir kalnmeieri utt.tas diez vai notiks.Turpināsim dzīvot formāli ES ,bet faktiski postpadomijā.KNABam gan jau ZZS arī atradīs kādu Vasju vai Vaņu ,pat ar latvisku famīliju kā Kalniņu vai Vējoni. Vai ne LA?

  • Tante, no kura palietotā cauruma izšļākusies tā tava pārgudrība, a?
   Esi par stulbu, lai zinātu, ka Latvija jau 26 gadus ir neatkarīga valsts?
   Starp citu. gudras dāmas, atkārtoju – gudras un patriotiskas dāmas jau no neatkarības pirmajām dienām 1990.gadā, kad zemessardze tikai veidojās, stājās tās rinmdās …Bet tādas nolietotas mamzeles kā tu, arī toreiz – pirms 26 gadiem varonīgi no pagaldes tikpat stulbi vēkšķēja …

   • No kuras PSRS pagaldes tad pats esi izlīdis? Vai tu nezini ,ka neatkarīga valsts esam no 1991.g. 21.augusta !Nesanāk 26 gadi !Analfabēts esi?Pie tam tik rupjš kā krievu zaldafons.Latvietis tik pretīgu ,prastu,rupju komentu NEKAD ! nerakstītu!Ja nav argumentu sovjieti vienmēr piesauca ne tikai rupjības,bet pat mātes vārdus.Man žēl tā Ļoņas Kalniņa,ka viņam tik drausmīgi aizstāvji. Un kāds sakars manam komentam ar tavu reti stulbo komentāru Slišal zvon,da ņe znaješ ot kuda on !!

   • Čomak kāds sakars neatkarīgai Latvijai ar tavu komentu par to komentu par Kalniņu.Viņš taču nepiedzima 1991.g.,bet viņa CV jau sākas ar brīvprātīgu dienēšanu un pēc tam kara skolu okupantu armijā kur viņš arī tai zvērēja.Ko lec uz dakšām?

 3. Bijušais Latvjias Zemessardzes komandieris Leonīds Kalniņš ir CIENĪGS būt arī par visu Nacionālo bruņoto spēku komandieri!
  Zemessardzē Leonīds Kalniņš bija no 90-tajiem gadiem! No apakašas veidoja savu karjeru Zemessardzē un pēc tam arī NBS. To uzsvēra arī Aizsardzības ministrs R.Bergmanis! Tātad zina/ saprot parasta karavīra/ zemessarga ikdienu. Zemessardze L.Kalniņa vadībā, protams ar NBS komandiera Raimonda Graubes atbalstu, kļuva daudz labāk materiāli apgādāta, krietni palielinājās zemessargu skaits, uzradās atbalstītāji, kas aicināja tautu ziedot zemessardzei …
  18.novembrī bija prieks redzēt, ka Zemessardzē uzņemtie jaunieši, kas izauguši no jaunsagu vecuma, zvēresta nodošanas laikā bija jau apģērbti Zemessardzes formā un ar patriotisku stāju … Atceros kā Latvijas Radio intervijā NBS Komandieris Raimonds Graube uz kāda klausītāja jautājumu kāpēc jaunsargiem visiem nav formas, it kā jokodamies atbildēja: lai puika stājas Zemessardzē, uzreiz apģērbsim!
  PALDIES NBS komandierim Raimondam Graubem par ieguldīto LIELO darbu NBS stiprināšana, par īsta virsnieka stāju un cilvēcisko vienkāršību!

 4. Tas ir labi, ka ir noskatīts kandidāts. Taču nevajag steigties. Jādabū stabila atbilde uz diviem vissvarīgākajiem kompetences jautājumiem: 1.vai ir pietiekami stulbs un 2.vai gribēs zagt. Protams, ja jau ir latvietis, tad atbilde ir skaidra – stulbs un zags! Tomēr rūpīga pārbaude ir vajadzīga. Ne visi latvieši diemžēl ir stulbi un zagļi. No 100 000 latviešiem viens noteikti nav stulbs un nav zaglis. Mums tāds neder. Lielajai Bandai un Astoņkājim, un vispār katram īstam latvietim nav vajadzīgs gudrs un godīgs latvietis nevienā amatā. Tas ir obligāti jāņem vērā. Citādi latvieši zaudēs savu starptautisko stulbeņu un zagļu tautas reputāciju. Pie tam te būs ieroči. Kāds gudrinieks un nezadzējs vēl gribēs apšaut Lielo Bandu. Ko tad?

Draugiem Facebook Twitter Google+