×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
5. februāris, 2018
Drukāt

Armijai 247 jauni transportlīdzekļi – arī ģimenes busiņi un “lendkruizeri” (50)

laiva2_Fjordstar_eu_6

Militārā policija ir uzskatījusi par nepieciešamu iegādāties motorlaivu "Fjordstar 750". (Ilustratīvs foto no "Fjordstar" kataloga.)

Vismaz 216 jauni transportlīdzekļi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un vēl 27 Militārajai policijai – pagājušais gads Latvijas militāristiem šajā jomā ir bijis izcili ražīgs. Tomēr virkne iespaidīgo pirkumu rada jautājumus, kuros ne Aizsardzības ministrija, ne Nacionālie bruņotie spēki nesteidz viest skaidrību.

Kā rāda Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) dati, kopumā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Nodrošinājuma pavēlniecībai šā gada janvāra beigās bija reģistrēti kopumā 1988 transportlīdzekļi, savukārt Militārajai policijai – 104. (Šajā sarakstā nav iekļauta militārā tehnika, kas netiek reģistrēta CSDD.)

Pagājušais gads abām struktūrām šajā ziņā ir bijis īpašs: ir notikuši apjoma un attiecīgi finansiālā ziņā bezprecedenta iepirkumi, iegādājoties jaunus transportlīdzekļus. Šā gada sākumā pilnīgi jauni – 2017. gada izlaiduma – transportlīdzekļi bija jau gandrīz 11% no visiem NBS Nodrošinājuma pavēlniecībai reģistrētajiem, bet Militārajai policijai vēl vairāk, gandrīz 26%.

Taču sīkāka iespaidīgo pirkumu analīze rāda, ka tikai samērā neliela daļa jauno automašīnu un citu transportlīdzekļu, spriežot pēc to aprakstiem un funkcijām, ir paredzēti “klasiskām” armijas vajadzībām, savukārt daži pirkumi izraisa neizpratni.

 

Populārākie – pikaps, kompakts hečbeks un ģimenes busiņš

Vispopulārākā 2017. gada automašīna NBS pārliecinoši ir bijusi “Nissan Navara” – Nodrošinājuma pavēlniecība ir iegādājusies vismaz 54 šādus auto, un to iegādes pamatojums nerada jautājumus: šis pikaps ir ar labu caurgājību un izmantojams visdažādākajās dzīves situācijās.

Taču nākamais visapjomīgāk iepirktais (vismaz 50 gabalu) NBS vajadzībām domātais auto ir bijis ne pārāk praktiskais kompaktais hečbeks “Peugeot 308”, kura ražotājs īpaši norāda uz tā piemērotību, lai “izbaudītu autovadīšanas pieredzi kā no jauna”, un salonu, kurā “viss ir pārdomāts jūsu priekam”.

Vēl nākamais (vismaz 35 gabali) NBS vajadzīgākais ir faktiski tikai labiem ceļiem domātais “Ford Custom Tourneo” – ģimenes busiņš ar sliktu caurgājību, kura aprakstā ražotājs toties īpaši norādījis uz komforta aprīkojumu, tostarp “atjautīgiem uzglabāšanas nodalījumiem”, atlokāmu galdiņu un atgāžamiem aizmugurējiem sēdekļiem.

Savukārt Militārajai policijai pērn visvajadzīgākie ir šķituši “Subaru Forester” krosoveri – no pērn kopumā 27 iegādātajiem jaunajiem transportlīdzekļiem 23 ir bijušas tieši šādas automašīnas, kuru ražotājs īpaši min “solīdo ārieni” un “mūsdienīgo komfortu”.

 

Kam Militārajai policijai motorlaiva?

NBS Nodrošinājuma pavēlniecība pērn ir iegādājusies arī “klasiskajām” armijas vajadzībām atbilstošākus transportlīdzekļus – piekabes, kravas auto, arī četras “Hummer” automašīnas, taču to skaits ir bijis nesalīdzināmi niecīgāks par iepirkto ģimenes busiņu un “temperamentīgo heč­beku” daudzumu.

Vienlaikus pērn gan NBS Nodrošinājuma pavēlniecība, gan arī Militārā policija ir iegādājusies atsevišķus transportlīdzekļus, kuru iegādes pamatojums rada īpašu izbrīnu. Tas, ka NBS vajadzībām ir iegādāta motorlaiva “Dulkan RIB430”, jautājumus nerada, taču arī Militārā policija, kuras oficiālajām funkcijām it kā nav sakara ar ūdeņiem, ir uzskatījusi par nepieciešamu iegādāties motorlaivu “Fjordstar 750”.

Savukārt NBS vajadzībām pērn ir nopirkts arī viens “Opel Insignia Limousine NB” luksusa sedans, kā arī četri “Bombardier Can–Am” un divi “CFMoto CForce 450L” pasažieru kvadricikli.

 

Īpaši “slepenie” lendkruizeri

Taču daudz lielākus jautājumus rada cits iepirkums – četras apvidus automašīnas “Toyota LandCruiser”. Šis automodelis ir piemērots bezceļu braukšanai un slavens ar labajām ekspluatācijas īpašībām, taču visiem četriem NBS iegādātajiem apvidus auto ir vēl viena interesanta kopēja iezīme. Atšķirībā no gandrīz visām pārējām automašīnām, kuras tikušas pie Latvijas armijai tradicionālajām numura zīmēm, kas sākas ar burtiem LA, šīm ir pilnīgi citas numura zīmes – HV4971, CN2614, EF7281 un GL3298.

Neoficiāli zināms, ka šīs automašīnas ir domātas “priekšniecības” vajadzībām un jau laikus padomāts, lai nepieļautu iepriekšējo gadu nepatīkamās situācijas, kad automašīna ar acīmredzamu NBS piederību tiek fiksēta pie tirdzniecības centra, privātmājas u. tml.

“Valsts reģistrācijas numuri ar sēriju LA automašīnām tiek piešķirti tikai Aizsardzības ministrijas struktūrvienību vai NBS īpašumā vai turējumā esošiem transportlīdzekļiem, ja reģistrācijai tiek iesniegts šo iestāžu izsniegts dokuments (pilnvara) attiecīgās sērijas numura zīmes piešķiršanai. Sīkāku skaidrojumu jums varētu sniegt attiecīgā institūcija,” skaidro CSDD. Taču šis ir viens no daudzajiem jautājumiem, uz kuriem NBS pagaidām atbildes nesniedz.

 

NBS desmit dienas jāpadomā

Saistībā ar šiem datiem uzdevu virkni jautājumu Aizsardzības ministrijai un Nacionālo bruņoto spēku vadībai, taču ir izrādījies, ka šie jautājumi esot pietiekami sarežģīti, lai atbildes uz tiem varētu sagatavot tikai desmit dienu laikā (uzdotos jautājumus skatiet la.lv).

Tikmēr Iepirkumu uzraudzības biroja publiskajā datubāzē nav nekādas informācijas par to, ka Nacionālie bruņotie spēki 2016. vai 2017. gadā vispār būtu organizējuši kādu vērienīgu publisku autotransporta iepirkumu.

Kā zināms, 31. janvārī Valsts kontrole oficiāli paziņoja, ka, veicot revīziju par NBS nodrošinājuma un apgādes sistēmas darbības efektivitāti, tā ieteikusi Aizsardzības ministrijai uzlabot NBS nodrošinājuma ilgtermiņa plānošanu, vienkāršot iepirkumu organizāciju un vairāk izmantot nozares specifikai piemērotas iepirkumu procedūras.

 

 

 

Kādi auto pērn ir bijuši visvairāk vajadzīgi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Militārajai policijai

“Ford Custom Tourneo” (2017. gadā NBS vajadzībām iegādāti 35 šādi auto):

“Pateicoties tādam aprīkojumam kā parkošanās sensori un atpakaļskata kamera, “Tourneo Custom” izsmalcinātā tehnoloģija ievērojami atvieglo transportlīdzekļa vadību pilsētā. Lai vēl vairāk atvieglotu dzīvi, salonā ir daudz atjautīgu uzglabāšanas nodalījumu, turklāt ir pieejams pat atlokāms galdiņš, kas ir lieliski piemērots klēpjdatoram. Aizmugurē ir īpaši daudzpusīga sēdekļu izvietošanas sistēma, kas ļauj pārvadāt pasažierus un bagāžu vienlaikus (ir iespējams izmantot iebūvēto jumta bagāžnieku, ja vajag vairāk vietas, piemēram, velosipēdiem, vējdēļiem vai tūrisma aprīkojumam). “Tourneo Custom” ir ne tikai ietilpīgs un praktisks, bet arī grezns un ērts. Vadītāja sēdeklis un stūre ir pilnībā pielāgojami, lai jūs varētu atrast ideālo sēdēšanas pozīciju, turklāt ir pieejami arī apsildāmi priekšējie sēdekļi un atgāžami aizmugurējie sēdekļi.”

“Peugeot 308” (2017. gadā NBS vajadzībām iegādāti 50 šādi auto):

“Jaunais kompaktais hečbeks “Peugeot 308” pauž vēl pārliecinošāku temperamentu, lai izbaudītu autovadīšanas pieredzi kā no jauna. Jaunais “Peugeot 308” jums atklāj savu spēcīgo personību jau no pirmās satikšanās reizes. Tā jaunā, izteiksmīgā priekšējā daļa laipni aicina ar “Peugeot” lauvu pašā centrā, un tā eleganci papildina arī jaunie “Zyrcon” 16″ diski. Izceļot tā raksturu, jaunajam kompaktajam hečbekam “Peugeot 308” ir jaunajos halogēnajos priekšējos lukturos iestrādāta gaismas signatūra. Salonā ienirstiet pasaulē, kurā ar “Peugeot i–Cockpit®” sistēmu viss ir pārdomāts jūsu priekam. Iepazīstiet veiklāku un instinktīvāku autovadīšanu ar kompakto stūri, mēraparātu paneli acu augstumā un kapacitatīvo skārienekrānu.”

“Subaru Forester” (2017. gadā Militārās policijas vajadzībām iegādāti 23 šādi auto):

“Mūsdienīgāks un elegantāks nekā jebkad, “Forester” priecē ar savu solīdo ārieni un līdzsvaroto sniegumu. “Forester” salons ļauj tev un taviem pasažieriem baudīt mūsdienīgu komfortu, jo interjers ir gana plašs un piedāvā daudzveidīgas ērtības. Pieskaņojoties taviem paradumiem un vajadzībām, ikviens “Forester” aprīkojuma elements ir rūpīgi pārdomāts, lai būtu tev pieejams īstajā vietā un īstajā laikā. Plašais, pārdomātais salons ir veidots tā, lai ikdienišķas darbības kļūtu vienkāršākas un braukšana ērtāka.”

“Nissan Navara” (2017. gadā NBS vajadzībām iegādāti 54 šādi auto):

“”Nissan Navara” 4×4 pikaps ir pieejams “King Cab” un “Double Cab” versijās un piedāvā jaudīgu un efektīvu dzinēju, spēcīgu šasiju, kā arī “Nissan” krosoveriem raksturīgu braukšanas komfortu un inovatīvas tehnoloģijas. Inteliģents automobilis brīvajam laikam un daudzpusīgs “darba instruments” – “Nissan Navara” būs tieši tas, kas jums vajadzīgs, papildus tam nodrošinot savā segmentā zemākās ekspluatācijas izmaksas.”

(Apraksti – no automašīnu ražotāju reklāmas tekstiem.)

 

Jautājumi, uz kuriem NBS spēšot atbildēt tikai desmit dienu laikā:

1. Kādām vajadzībām Militārā policija iegādājusies motorlaivu “Nordstar 750”? Kādu Militārās policijas nolikumā minēto funkciju izpildei tā tiks izmantota? Kāda bijusi minētās motorlaivas cena?

2. Cik automašīnas “Subaru Forester” pērn iegādājusies Militārā policija? Kādu Militārās policijas nolikumā minēto funkciju izpildei tās tiks izmantotas? Kāda bijusi minēto automašīnu cena – gabalā un kopējā?

3. Cik automašīnas “Toyota LandCruiser” pērn iegādājusies NBS Nodrošinājuma pavēlniecība? Kuru amatpersonu vajadzībām tās tiks izmantotas? Kāda bijusi minēto automašīnu cena – gabalā un kopējā?

4. Cik automašīnas “Ford Tourneo Custom” pērn iegādājusies NBS Nodrošinājuma pavēlniecība? Ar ko skaidrojams tik ievērojams tieši šādu automašīnu skaits? Kādu funkciju pildīšanai tās tiks izmantotas? Kāda bijusi minēto automašīnu cena – gabalā un kopējā?

5. Kādām vajadzībām NBS Nodrošinājuma pavēlniecība iegādājusies motorlaivu “Dulkan”? Kādu funkciju izpildei tā tiks izmantota? Kāda bijusi minētās laivas cena?

6. Cik un kādus kvadriciklus pērn iegādājusies NBS Nodrošinājuma pavēlniecība? Kādu funkciju pildīšanai tie tiks izmantoti? Ar kādiem apsvērumiem iegādāti tieši šādu marku un modeļu kvadricikli? Kāda bijusi minēto kvadriciklu cena – gabalā un kopējā?

7. Cik automašīnu “Opel Insignia Limousine NB” pērn iegādājusies NBS Nodrošinājuma pavēlniecība? Kuru amatpersonu vajadzībām tās tiks/tiek izmantotas? Kāda bijusi minēto automašīnu cena?

8. Ar ko skaidrojams, ka NBS Nodrošinājuma pavēlniecības pērn iegādātajām automašīnām “Toyota LandCruiser” izvēlēti valsts reģistrācijas numuri nevis ar Latvijas Bruņoto spēku transportlīdzekļiem tradicionālajiem burtiem LA, bet gan ar citiem burtu salikumiem? Kura konkrētā amatpersona pieņēmusi šādu lēmumu?

Pievienot komentāru

Komentāri (50)

 1. Nas ņe dogoņat; he he! Atbildēt

  Ko tas Lapsa te kasās? Āreče, potenciālais pretinieks jau nobijies un liek pretī “Iskanderus”!

 2. Ai kā šis smird pēc kremļa. Lapsa sācis kažoku mest?

 3. Armijai vajag tikai palielinaat finanseejumu,jo krievi tachu naak!! (jau 25 gadus naak,nekaadiigi nevar atnaak)
  Tikmeer izgliitiiba un mediciina suukaa pirkstu!

 4. Armijai varētu pirkt jebko. Vienmēr saskries bars un teiks ka tas ir nepareizi, nafig vajag, kāpēc nevar ar slēpēm utt. Raksts kur troļiem pelnīt komentāru naudu un Lapsam uzrašot kaut ko kamēr ienāk kārtējais pasūtijuma raksts no kāda sponsora.

  • Ja kads ar atta[ibu neapveltits nesaprata, tad tiesi jau ta ari ir problema, ka perk “jebku, visu ko”, tere bezjega naudu, bet tikai ne to, ko armijai tiesam vajag.
   To sauc par naudas izkezisanu un valsts aizsardzibas grausanu. Ja kadam tas liekas normali.., tad gan nav ko piebilst
   Ja korumpantu aizstavjiem vel nepielec, atgadinasu par to, ka milzigi dargas brunumasinas tika iepirktas neatbilstosi NATO standarta brunojumam, kas pec butibas nav pielaujami, un vizdrizak, tiesi tadel briti no ram atteicas.
   Un joprojam ZS ir bez normalam trieciensautenem, ar atmestam humpalu ieroca parodijam, pamatoti iesauktam par PAGALEM.
   Tad par kadiem dzipiem var runat, ja nav pat pasa elemntaraka, 1. nepieciesama?

 5. Labi ka vēl kādu jahtu nenopirka,tad būtu jāsacer pasaka,ka var klusi naidniekam piepeldēt klāt.

 6. Cik atceros – nesen zemessardzei ziedojām naudiņas naksts redzes aprīkojuma iegādei!!! Vai es KAUT KO NESAPROTU???? Vājprāts..
  Kas notiek.visu noskaidrot un saukt pie atbildības. Neprāts!

 7. jus idini par jums jau visa pasaule smejas atradusies karotaji azu bars

 8. lapsa bija un ir smakojošs , tā vienkārši ir un viss, kašķains , nepārtraukti noslienājies, trakumsērgas skarts

 9. pasūtījuma raksts – kājas aug aiz Zilupes

 10. lapsa ir smakojošs dzīvnieks, kam bieži sastopams kašķis un citas sērgas…bieži arī trakumsērga…

 11. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 12. vai tiešām arī armijā ir tik izšķērdīgi cilvēki???

 13. Tikmēr pensionāri dzīvo trūkumā un skaita centus!

 14. Arī ievēroju, ka MP ir parādījušies jauni Subaru Forestri, kas gan it kā nebūtu nekas īpašs un iespējams pat pamatojams, taču priekš kam viņiem vajag tieši TOP versiju XT ar vislabāko aprīkojumu un motora jaudu 240 zs. Kad ceļu policijai tādus iepirka vēl kaut kā sapratu, lai būtu iespējams noķert kādu, kas pārvietojas ar x5 vai impreze sti, taču militārajai policija šāds lukss ir galīgi nepamatots!!!

  • Jauda nav domāta lai tik pa taisnu bāni nestos. Nez ko vajadzēja pirkt lai normāli nobrauktu no asfalta un iebrauktu mežā – fiat uno?

 15. lai pērk ko grib,no kapa jau neviens nav aizmucis un var bruņoties cik grib tāpat tāpat beigas!

 16. Tikko, uzdodot jautājumu autoram no pietiekkoma, vai ir pierādījumu par braukšanu medībās, atbildi nesaņēmu – tā vietā nobloķēja: tātad baidās no neērtiem jautājumiem viņiem! 🙁

 17. Domāju ,ka ar aizsardzību te nav nekas kopīgs. Tā tehnika iepirkta lai gad;ijumā ja būs x stunda, lai var;etu aizlaisties,Paliks tikai mednieki ar savām bisēm,jo ar tiem noslēgts līgums.

 18. Tviterī, uzdodot jautājumu pietiek.com, vai viņiem ir pierādījumi par braukāšanu medībās, atbildi nesaņēmu – šie paņēma un nobloķēja: tātad baidās no neērtiem jautājumiem viņiem!

 19. Lapsa tiešām nesaprot, vai vienkārši uzražoja rakstu lai kas būtu? Viņam tiešām liekas ka armija pa poligonu vien braukā? Un ja ar vajadzēs no daugavpils uz rīgu cilvēkiem aizbraukt darba darīšanās – jābrauc ar hammeru?

 20. Būs ģenerāļu sievām ar ko braukt sēnēs, vīriem medībās, makšķerēt – ja nopietnāk ar asfalta džipiem jau karošana nesanāks – tā stereomūzika būs par skaļu un ka grezno autiņu neapskrāpē…
  Būtu pirkuši armijas džipus lai zemessargiem nav jāskien kājām… bet nē – te ģenerāļu sievām vajadzēs vel dāčas un kā krievu armijā kāds vads būvēs… – tā ir armijas degradācija.

 21. opļāāā, re ku' mani nodoklīši! Atbildēt

  Armija soļo, naudiņa ripo … Bet kādēļ jāsoļo, ja pret krievu tankiem var doties Landkrūzerī, bet katjušu zalvēm pretī likt Opel Insignia Limousine NB? Varturi nav bijuši par slinku izdomāt pat pretošanās likumus, bet vai katram vīrišķim pa plintei un dažām aptverēm sanāks, lai pretotos (kam?)?

 22. Lavijas valsts vadītājiem ir nepieciešama lojāla armija ,kura nepieciešama nemieru gadījumā ,lai aizsargātu lielzagļu varzu no sadusmotās tautas ( diemžēl Latvijas tautai ,tā āda ir šausmīgi bieza ) un tāpēc visi šādi tēriņi ir akceptēti un neskaitās izšķērdēti !!!

 23. Varu pateikt to bez steigas –
  Tagad krieviem pienāks beigas!

 24. vai tad jus aksti nesaprotiet vienu vienkarsu lietu ja kas notiksies tad jus sasitis sudu leveros koterejat par velti naudu idioti

 25. Nu Vācijā arī militāristi izmanto, gan VW Transporter, gan Golf automašīnas, jo to ekspluatācija saimnieciskām vajadzībām ir krietni lētāka par Džipveidīgajiem.

 26. Latvijā jau vienu tuksneši un stepes, tāpēc laiva nav nepieciešama.

 27. Bet galvenais, ka lai IZKEZITU lidzeklus, to nekad netrukst., bet lai iegadatos ko tiesam nepieciesamu, ka jebkuras armijas jebkuram kareivim 1. nepieciesamibu – normalu trieciensauteni, – tad to neka nespej, NEGRIB. Tapec lielakajam aizsardzibas spekam – Zemessardzei joprojam nav normala brunojuma, tikai atmestas humpalu ieroca parodijas, kas aplami konstruėta aizslega del vispar nedrikstetu atrasties militaru ierocu saraksta bez koruptivas lidzdalibas, pamatoti sauktas par PAGALEM.
  Ko runat par ko citu, ja jau pat elementarakaja militaraja nodrosinajuma mes JAU atpaliekam no potenciala ienaidnieka un tam zaudejam, neizejot pat kaujas lauka?

 28. Bet galvenais, ka lai IZKEZITU lidzeklus, to nekad netrukst.., bet lai iegadatos ko tiesam nepieciesamu, ka jebkuras armijas jebkuram kareivim 1. nepieciesamibu – normalu trieciensauteni, – tad to neka nespej, NEGRIB. Tapec lielakajam aizsardzibas spekam – Zemessardzei joprojam nav normala brunojuma, tikai atmestas humpalu ieroca parodijas, kas aplami konstruėta aizslega del vispar nedrikstetu atrasties militaru ierocu saraksta bez koruptivas lidzdalibas, pamatoti sauktas par PAGALEM.
  Ko runat par ko citu, ja jau pat elementarakaja militaraja nodrosinajuma mes JAU atpaliekam no potenciala ienaidnieka un tam zaudejam, neizejot pat kaujas lauka?

 29. Lato, nāc dienēt, viens kruizers būs Tev!

 30. Katram nodokļu maksātājam ir tiesības zināt valsts noslēpumu nesaturošu izdevumu pamatotību! Kad puse Latvijas iedzīvotājus izmantot Iesnieguma likuma iespējas sāks rakstiskā veidā uzdot šādus jautājumus, bet Valsts kontrole pārbaudīt, Ģenerālprokuratūra rīkoties un Tiesas notiesāt, tad arī būs kā normālā valstī!:)

 31. Lato Lapsa, ko ņemies kā bāba, esi vecis un iestājies Zemessardzē, piedalies mācībās, lai vari aizstāvēt Latviju.

  • tā bāba jau esi tu !
   ar sarkanu zvaigzni ne tikai pierē, bet dziļi savās īdiskajās smadzenēs !

  • Nē , man patiktos šāds skats – 21. g.s. , LV teritorija , zemessargi gumijas zābakos , ar plintēm pār plecu , uz veļukiem brauc kaujā ar krievu palaisto raķeti !!! Varoņi ! LV rullē !

Draugiem Facebook Twitter Google+