×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Ārmstronga triumfs un kritiens

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lielā sporta netīrās aizkulises ir oskarotā britu režisora Stīvena Frīra biogrāfiskās drāmas “Programma” centrā, atklājot riteņbraukšanas leģendas Lensa Ārmstronga stāstu.

Pirmizrādi piedzīvojusi šoruden Toronto kino festivālā, filma “Programma” uz lielā ekrāna pārceļ sporta žurnālista Deivida Volša grāmatas “Septiņi nāves grēki” lappušu spraigos notikumus, kas atklāj riteņbraukšanas leģendas, septiņu “Tour de France” uzvarētāju lauru ieguvēja Lensa Ārmstronga dzīvi. Savulaik nevienam nezināmais sportists, uzveicis vēzi, kļuva par nu jau bēdīgi slavenā trenera Mihēles Ferrari klientu un, ar apšaubāmām metodēm sniedzoties pēc arvien jaunām uzvarām, savu ķermeni pakļāva daudzu nelegālu vielu iedarbībai, vienlaikus gan iegūdams neskaitāmus titulus un ar personīgo piemēru iedvesmodams miljonus visā pasaulē, gan arī kļūdams par apzinātu un pārliecinošu meli, kurš pēc sensacionālajiem atklājumiem par viņa uzvaru patiesajiem iemesliem no slavas virsotnēm iekritis kauna un nosodījuma pārpilnā bezdibenī.

Par Lensu Ārmstrongu pirms Stīvena Frīra “Programmas” jau bija uzrakstītas vairākas grāmatas, samontētas divas dokumentālās filmas, un nu uzņemts pēc labāko sporta drāmu piemēriem veidots kino, apzināti galvenā varoņa pusē nenostādinot skatītāju, kuram, dzīvojot informācijas tik pārbagātā laikmetā, viedoklis par Ārmstrongu jau sen kā ir radies. Un šeit akurāt vietā ir Bens Fosters, kuram harismas ir par kripatiņu mazāk nekā Ārmstrongam, taču aktieriskā buķete – plašāka, lai spētu iedzīvināt vīru, kura melus gadiem ilgi sedza teju pie katras iespējas izteiktais apgalvojums “Mani testi nekad nav bijuši pozitīvi”, un padarītu viņu par atkarīgo no uzvaras. Maksa, ko Ārmstrongs samaksāja, ir ļoti augsta, taču, vai tā glābs vēl kādu no šādas izvēles, rādīs laiks, taču, visticamāk, tas būs pavisam cits stāsts, tajā, iespējams, neieskanēs psihopātu šausmu filmu motīvi, nebūs atsauces uz seno grieķu dramaturģiju un pat Frankenšteinu, kā arī Mārtina Skorsēzes “Taksistu”.

UZZIŅA:

“Programma”/”The Program”

Lielbritānija, Francija, 2015.

Režisors: Stīvens Frīrs

Lomās: Bens Fosters, Kriss O`Douds, Lī Peiss, Dastins Hofmans, Gijoms Kanē, Džese Plemons

No 13. novembra “Kino Citadele”, “K Suns”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+