×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Ārmstrongam jāšķiras no desmit miljoniem

AFP/LETAAFP/LETA

Bijušajam amerikāņu riteņbraucējam Lensam Ārmstrongam Dalasā bāzētajai kompānijai SCA būs jāatmaksā desmit miljoni dolāru (8,6 miljoni eiro), pirmdien lēmusi tiesa.
Ārmstronga iespaidīgās karjeras laikā SCA riteņbraucējam bonusos samaksāja aptuveni 12 miljonus dolāru (10,4 miljonus eiro), tomēr riteņbraucējs atzinies, ka karjeras laikā ilgstoši lietojis aizliegtās vielas.
7,5 miljonus dolāru (6,5 miljonus eiro) Ārmstrongs saņēma 2006.gadā pēc septītā triumfa prestižajā daudzdienu velobraucienā “Tour de France”.
“Uzskatāms, ka summa, kas jāatmaksā SCA, ir lielākais pret individuālu personu piespriestais sods ASV juridiskajā vēsturē,” teikts SCA paziņojumā, stāstot, ka sods riteņbraucējam piespriests par “nepatiesām liecībām, krāpšanu un sazvērestību”.
Kā jau ziņots, leģendārais sportists 2013.gada sākumā atzinās ilgstošā dopinga lietošanā, kā rezultātā Ārmstrongam no 1998.gada 1.augusta tika piemērota mūža diskvalifikācija un anulēti visi sasniegtie rezultāti.
Ārmstrongs uzskata, ka laikā no 1999. līdz 2005.gadam, kad viņš dominēja “Tour de France” velobraucienos, uzvarot septiņas reizes pēc kārtas, gūt panākumus godīgi nebija iespējams, taču šobrīd gan tas varētu tikt izdarīts bez aizliegto vielu lietošanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+