Mobilā versija
+1.9°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
23. oktobris, 2014
Drukāt

Arnolda Burova “Leļļu mājā” jauni iemītnieki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas animācijas pamatlicēja Arnolda Burova (1915-2006) agrākajā īpašumā iekārtotās “Leļļu mājas” (Madonas novada Vestienas pagasts) saimnieki informē, ka eksponātu kolekcija papildināta ar vairākām jaunām interesantām lellēm.

Tie ir oriģinālie animācijas filmu varoņi no savulaik populārajām multfilmām: “Pasaka par vērdiņu”, “Umurkumurs”, “Pat zirgam jāsmejas”, “Kozete” un “Brālītis”.

Multfilmu varoņi Vestienas “Leļlu mājā” nonākuši kā dāvinājums, kurus atdāvinājuši A. Burova radi, kolēģi un kaimiņi. Šobrīd Madonas novada Vestienas pagastā bijušajā mākslinieka īpašumā iekārtota piemiņas vieta ar tematisku nosaukumu “Leļļu māja”.

A.Burovs bija Latvijas animācijas pamatlicējs. 1966. gadā viņš Rīgas Kinostudijā izveidoja pirmo leļļu filmu studiju, 1966. gadā uzņēma pirmo Latvijas animācijas filmu “Ki-ke-ri-gū”. Autors veidojis tādas slavenas latviešu filmas kā “Dullais Dauka”, “Pigmalions”, “Puķu Ansis”, “Pasaka par vērdiņu”, “Juceklis”, “Sarkanās kurpītes”, “Eža kažociņš”, “Nozagtais pūdelis”, “Gribulītis”, “Puspasaka”, “Umurkumurs”, “Kozete”, “Vanadziņš”, “Kāpēc pelītei nenāca miegs”, “Pat zirgam jāsmejas”, “Bimini”, “Sapnis”, “Pēdējā lapa”, “Vecā sētnieka piedzīvojums”, “Princese un puma”, “Dzīvais draugs”, “Gaidīšu tevi”, “Mana paradīze”, “Spēle ar dzīvību” un citas.

Burovs bijis LPSR Valsts prēmijas laureāts, LPSR Tautas mākslinieks, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Kinematogrāfistu savienības, kā arī Mākslinieku savienības un Teātra darbinieku savienības biedrs.

Pievienot komentāru

Mežaparka estrādes pārbūve var maksāt daudz dārgāk nekā plānots (2)Mežaparka estrādes pārbūves 1.kārtas konkursā saņemtie pretendentu piedāvājumi par sešiem līdz desmit miljoniem eiro pārsniedz tam paredzēto finansējumu, informējot par konkursa pretendentiem,
Draugiem Facebook Twitter Google+