×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Arodbiedrība: policists savu algu atpelna vienā mēnesī, pieķerot dzērušus šoferus

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Policists savu algu mēnesī atpelna kaut vai no sodiem autovadītājiem, kas pieķerti vadot spēkratu alkohola reibumā, tādējādi policists valstij nes lielāku pienesumu nekā saņem atalgojumā, Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” izteicās Latvijas iekšlietu darbinieku arodbiedrības (LIDA) priekšsēdētājs Armands Augustāns.

“Ceļu policists mēnesī sastāda vidēji divus līdz trīs administratīvā pārkāpuma protokolus transporta līdzekļa vadītājiem, kuri lietojuši alkoholu. Beigās šis administratīvais sods vadītājam ir no 400 līdz 800 latiem. Policists principā atpelna naudu trīs reizes vairāk nekā saņem atalgojumā. Viņa darbs valstij nes lielāku pienesumu nekā viņiem tiek izmaksāts, ” uzsvēra Augustāns.

LIDA sagaida, ka policistu atalgojuma sistēma tiks pārvērtēta un policisti saņems lielākas algas. Taču Augustāns atzina, ka visdrīzāk nekāda politiķu rīcība nesekos.

“Drīzākais, ka rīcības nekādas nebūs, parunā un ar to arī viss beigsies. To rāda prakse, bet gribētu apelēt pie viņu [politiķu] sirdsapziņas, jo policists sargā arī viņu dzīvības, bērnus un visu pārējo. Viņiem vajadzētu aizdomāties par to, kas notiks tālāk ar policistiem, jo šobrīd izskatās, ka kopš neatkarības atgūšanas policija pakāpeniski tiek iznīcināta – notiek gan darbinieku skaita samazināšana, gan šobrīd aktuāls jautājums ir funkciju palielināšanu,” sacīja Augustāns.

Nesen arodbiedrību aizvainoja “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Dzintara Zaķa paustais, ka “300 latu algu policists saņem tikai tad, ja viņš, var teikt, neko nedara”. Par saviem izteikumiem Zaķis atvainojās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+