×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Arodbiedrība vērsīsies Eiropas institūcijās

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības sabiedrisko pakalpojumu arodbiedrību federācijas (apvieno astoņus miljonus biedru) veselības un sociālo lietu pastāvīgās komisijas kārtējā sēdē, kas notika Luksemburgā, tika izskatīts jautājums par situāciju veselības aprūpē Latvijā.

 

Tas iekļauts darbakārtībā kā ārkārtas punkts, informēja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris, kurš ir arī minētās komisijas priekšsēdētājas vietnieks. Sēdes dalībnieki noklausījās ziņojumu par to, kādā veidā Latvijas valdība ir ignorējusi savus solījumus, kas skar medicīnu, un sagatavojusi 2013. gada valsts budžeta projektu, kas veselības aprūpei paredz nevis finanšu palielinājumu, bet gan samazinājumu. Tas ir pretrunā labai starptautiskajai praksei, tajā skaitā arī starptautisko organizāciju ieteikumiem. V. Keris pastāstīja, ka pieņemts lēmums pilnībā atbalstīt Latvijas mediķu arodbiedrības iniciatīvu kopā ar Latvijas Ārstu biedrību, Slimnīcu biedrību, “Sustento” jeb organizāciju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, Latvijas Māsu asociāciju un Latvijas Aprūpes un ārstniecības darbinieku arodsavienību iesniegt Eiropas Savienības padomei un Eiropas Parlamentam lūgumu vērtēt to, vai Latvija situācijā, kad rupji tiek pārkāptas Eiropas pamattiesību hartā un arī likumā par ES darbību noteiktās tiesības uz kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpi, ir tiesīga būt par ES prezidējošo valsti. Daudzi arodbiedrību federācijas pārstāvji, tajā skaitā arī Vācijas lielāko arodbiedrību kolēģi, bijuši pārsteigti par Latvijas Ministru prezidenta Valda Dombrovska patieso darba stilu attiecībā uz sabiedrisko pakalpojumu pieejamības ievērošanu un apsolījuši informēt arī savu arodbiedrību biedrus par to, kādu cilvēku Vācijas kanclere Merkeles kundze gatavojas virzīt Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatam.

V. Keris sacīja, ka vēstule tiks parakstīta un nosūtīta, ja 2013. gada valsts budžets Saeimā otrajā lasījumā tiks apstiprināts bez būtiskiem grozījumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+