×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Arodbiedrības Kozlovskim norāda, ka policistu algas jāceļ straujāk

LETALETA

Lai arī iekšlietu darbinieku arodbiedrības kopumā pozitīvi vērtē dienestos strādājošo atalgojumu palielināšanu, tās uzskata, ka policistiem nepieciešams straujāks algu pieaugums, tā pēc ceturtdien notikušās iekšlietu darbinieku arodbiedrību tikšanās ar nozares ministru Rihardu Kozlovski pavēstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) pārstāve Gunta Skrebele.

 

Kozlovskis un IeM ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone – Godmane tikās ar arodbiedrībām, lai pārrunātu aktuālos darba samaksas, sociālo garantiju un izdienas pensiju jautājumu.

Tikšanās laikā Ministrs norādīja, ka pašlaik noris intensīvs darbs pie nākamā gada budžeta gatavošanas. Lai arī visiem iekšlietu dienestiem nepieciešami līdzekļi tehniskā nodrošinājuma pilnveidei un ēku remontiem, pirmā prioritāte nākamā gada budžeta sarunās būs iekšlietu darbinieku sociālo garantiju un veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana, kam pieprasīti 5,8 mljoni latu.

Pēc ministra vērtējuma, zemais atalgojums negatīvi ietekmē valsts iekšējo drošību, jo neveicina cilvēku motivāciju uzsākt karjeru iekšlietu nozares dienestos.

Skrebele pavēstīja, ka tikšanās laikā arodbiedrības ar izpratni novērtēja ministrijas līdz šim paveikto iekšlietu dienestos strādājošo amatpersonu atlīdzības palielināšanā, taču norādīja, ka policisti vēlētos panākt vēl straujāku algu pieaugumu, jo izjūt cenu pieaugumu. Tāpat izskanēja aicinājums atjaunot virsstundu un nakts stundu darba apmaksu, kā arī rūpīgāk vērtēt prēmiju izmaksas sasaisti ar amatpersonas individuālo ieguldījumu noziegumu atklāšanā.

Kozlovskis atzinīgi novērtēja līdzšinējo arodbiedrību atbalstu IeM darbā, piemēram, pie sociālo garantiju sistēmas uzlabošanas un Labklājības ministrijas piedāvāto izdienas pensiju piešķiršanas nosacījumu izmaiņu noraidīšanas. Tāpat ministrs aicināja arodbiedrības meklēt labākos risinājumus nozares attīstībai, tostarp piedaloties jaunās darba samaksas sistēmas koncepcijas apspriešanā.

Tikšanās laikā ministrija un arodbiedrības vienojās turpināt sadarbību, lai iekšlietu nozares intereses veiksmīgi varētu aizstāvēt valdībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+