×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Arodbiedrības vienojas 1.maijā rīkot tautas sapulci par cienīgu darbu un darba samaksu (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Izglītības un zinātnes darbinieku protesta akcija pie Saeimas 2013. gadā.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) 1.maijā organizēs tautas sapulci “Par cienīgu darbu un cienīgu darba samaksu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā”, šodien pēc arodbiedrības valdes sēdes informēja tās priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Plānots, ka akcija varētu notikt Doma laukumā ap plkst.12.

Akcijai izvēlētais nosaukums “Par cienīgu darbu un cienīgu darba samaksu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā” akcentē ne tikai veselības, bet arī izglītības nozīmīgumu veselīgas sabiedrības attīstībā.

Akcija būs arodbiedrību pārstāvju pārrunas par to, kas patlaban notiek dažādās nozarēs – veselības aprūpē, izglītībā, kultūrā, iekšējā un valsts drošībā kopumā. “Mums ir ļoti lielas bažas, ka pašreiz ir diezgan vājas valsts pozīcijas rūpēs par tiem cilvēkiem, kas ir Latvijā,” sacīja Krīgers.

Izvēlētajam datumam ir arī simboliska nozīme, sacīja Krīgers, jo vēsturiski šajā dienā notika darbaļaužu solidarizēšanās.

Akcijā pašlaik tiek plānots pulcēt aptuveni 1000 cilvēkus. Akcijas rīkotāji cer, ka tajā piedalīsies ne tikai galvaspilsētas, bet arī reģionu iedzīvotāji.
Kā norādīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris, viņaprāt, veselības aprūpes problemātika tik plaša spektra akcijā nepazudīs, bet, tieši pretēji, iegūs vēl lielāku aktualitāti.

Vēlāk notikušajā LVSADA valdes sēdē, kurā bija jāpieņem lēmums par atbalstu LBAS valdes pieņemtajam lēmumam par tautas sapulces rīkošanu 1.maijā, diskusiju nebija. Tika pausts tikai prieks par to, ka veselības aprūpes nozares problemātika tikusi sadzirdēta plašāk un akcijā piedalīsies ne tikai LVSADA, bet arī citas arodbiedrības. “Ja mums būtu vieniem jāiet, būtu šaubas, ka varētu pacelt šo pasākumu. Ir ļoti labi, ka visi kopā var,” tika teikts valdes sēdē
LBAS valdes lēmums par tautas sapulces rīkošanu LVSADA valdē atbalstīts vienbalsīgi.

Gaidāmajā akcijā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, tostarp visu Saeimā pārstāvēto politisko spēku pārstāvji, kā arī valdības pārstāvji, ja “viņi ir vienisprātis ar mums”, sacīja LVSADA vadītājs Keris.

Jau ziņots, ka LBAS valde šodien lēma par iespējām atbalstīt veselības nozares arodbiedrības to prasībās uzlabot situāciju veselības nozarē.
Kā iepriekš norādīja Keris, gadījumā, ja netiks rasti risinājumi veselības aprūpes sistēmas problēmām, nozare varētu rosināt prasīt Saeimas atlaišanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja vesels un izglītots cilvēks rīko sapulci, lai kāds viņam sagādā cienīgu darbu un cienīgu algu, tad viņš nav ne izglītots ne vesels, jo nav spējīgs un gatavs sevi patstāvīgi nodrošināt. Kāpēc tad viņš tērējis sabiedrības naudu sevis izglītošanai, ja nav spējīgs patstāvīgi strādāt un patstāvīgi pelnīt? Nav jau vairs sociālisms, kur valsts solīja leijputriju, bet tieksme domāt, ka valsts tikai dos, joprojām palikusi. Ja neapmierina kalpotāja alga, nav ko trokšņot, jo ir visas iespējas pašam kaut ko uzsākt un pelnīt vairāk! Ekonomiskā brīvība nenozīmē tikai prasīt no valsts, bet arī pašam parūpēties par sevi un kaut ko arī dod valstij pretī.

  2. Ja rīko sapulci, tad TAUTAS SAPULCI ! Vajadzētu rīkot krastmalā un aicināt cilvēkus uz šo pasākumu visos saziņas līdzekļos !!! Haoss medicīnā, izglītībā…bezdarbs…piensaimnieki tuvu iznīcībai… saeimas izdevumiem nauda vienmēr atrodas ???…budžeta deficīts aug…cilvēki aizbrauc….Ja valdība nesāks domāt par ražošanas attīstību, lai ražotu preci – kas ražo naudu – kas veicina labklājību, tad drīz mēs nonāksim totālā katastrofā.Apkārt mums vieni pakalpojumi, bet tie naudu neražo… NAV ROŽOŠANAS – NAV NAUDAS !!!!!!

  3. Arodbiedrību līgumu sabiedrotie un sponsori iet 9. maijā vai nevar apvienot, putina partijai būs lētāk, plakātos arī varēs ietaupīt, kremlim švaki ar finansēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+