×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

Arodslimniekam – 1125 lati visam mūžam

Foto - LETAFoto - LETA

Man ir noteikta arodslimība – vibrācijas slimība. Ārsts izrakstīja zāles, kuras jākompensē 100 % apmērā, bet aptiekā saka, ka jāpiemaksā 26 lati! Kāpēc? Jo kompensējamā cena esot zāļu cenu noliktavā, bet aptiekā tās maksā dārgāk. Par savu naudu vienreiz ārstējos sanatorijā. Vai man kā arodslimniekam pienākas atlīdzība no valsts?
 Aloizs Rīgā

Jā, arodslimnieks var saņemt kompensāciju par ārstēšanos. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) veselības aprūpes un rehabilitācijas nodaļas vadītājs ārsts Māris Skujenieks pastāstīja, ka VSAA arodslimniekiem atlīdzina ārstēšanās izdevumus 1125 latu apmērā (jeb 25 valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu apmērā, kurš pašlaik ir 45 lati). Taču šī summa attiecas nevis, piemēram, uz gadu, bet gan uz visu laiku, kamēr cilvēkam ir atzīta arodslimība! Arodslimību reti kad izdodas izārstēt, tādēļ faktiski šie 1125 lati paredzēti visam atlikušajam mūžam.

VSAA arodslimniekiem atlīdzina visus izdevumus par arodslimības ārstēšanu – par zālēm, palīglīdzekļiem, medicīnas precēm, medicīnas pakalpojumiem, arī par ārstēšanos un uzturēšanos sanatorijā. Par citu saslimšanu ārstēšanu VSAA arodslimniekiem izdevumus nekompensē.

Vibrācijas slimība ir polietioloģiska slimība, tā skar nervus, muskuļus un locītavas, tādēļ VSAA apmaksās visu ārstēšanās kursu sanatorijā, ja tas atbilst šai diagnozei. Sanatorija parasti iekasē dienas maksu, kurā ietvertas ne tikai ārstnieciskās procedūras, bet arī dzīvošana un ēdināšana. VSAA apmaksās to visu, taču slimniekam jādomā, vai tas viņam izdevīgi? Varbūt lētāk ir dzīvot mājās, bet ārstniecības procedūru kursu iziet poliklīnikā? Tas maksās lētāk, un tad šo valsts garantēto 1125 latu pietiks ilgākam laikam.

VSAA kompensē ārstēšanās izdevumus par iepriekšējo gadu. Piemēram, 2013. gada 20. decembrī varat iesniegt čekus par laiku, sākot no 2012. gada 19. decembra. Uz čeka jābūt medikamenta nosaukumam, slimnieka vārdam, uzvārdam un personas kodam. Ja aptieka zāļu čekā šos datus iedrukāt nevar, jāprasa, lai papildus izraksta kvīti ar šiem datiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+