Latvijā

Aromātu vairogs brīvam degunam!0

Drēgnie un tumšie ziemas mēneši. Slapjš sniegs mijas ar vēju un lietu. Un tūdaļ klāt ir arī neizbēgamais slimību laiks. Nav jābūt pat gripas epidēmijai – pietiek ar parastajiem saaukstēšanās veidiem, kurus ārsti bez iedziļināšanās niansēs vienkārši apzīmē ar noslēpumaino saīsinājumu ARS – akūta respiratorā saslimšana. Klepo un šķauda cilvēki transportā, ar papīra mutautiņiem pie rokas un sasārtušām acīm pie blakus galdiem sēž kolēģi darbā, jo uzskata, ka palikt mājās nav iespējams. Skolās un bērnu dārzos dažbrīd neierodas pat trešā daļa audzēkņu.

Ko darīt, lai šādos apstākļos pasargātu sevi no saslimšanas vai vismaz padarītu slimošanu mazliet vieglāku, ja vīrusi jau pieķērušies? Īsajā vasarā iegūtās izturības un imunitātes rezerves ir izsmeltas, trūkst saules un vitamīnu, lielākā daļa laika paiet telpās, uzkrājies ziemas nogurums, bet līdz pavasarim jāgaida vēl mēneši trīs. Kad visapkārt cilvēki cieš no saaukstēšanās, vai jau saslimis kāds no mājiniekiem, izsenis izmantota palīdzība, ko piedāvā pati daba. Viegli gaistošās, smaržīgās vielas no ārstniecības augiem – ēteriskās eļļas, fitoncīdi. Visparastākais ķiploks visos iespējamajos veidos, tvaiku elpošana virs katliņa, kurā vārās kumelītes vai skujas, kadiķa un vīraka kvēpināšana. Vai arī tāda “vecmāmiņu metode” kā pāris ēdamkarotes terpentīna pie ūdens, ar ko tiek mazgāta grīda. Šīs darbības tiešām palīdz – slimniekam kļūst vieglāk elpot, gaiss top svaigāks un, šķiet, var sajust, kā “no telpas mūk mikrobi”.

Šobrīd mājas aromterapijas arsenālu ir papildinājis vēl kāds ērti lietojams līdzeklis – “MEDRULL MY LITTE NOSE” aromātiskie plāksteri. Tie satur piparmētras, eikalipta, priedes, citrona un apelsīna eļļas optimālās proporcijās gan no veselības viedokļa, gan smaržas. Ar ēterisko eļļu maisījumu piesūcināts speciāls materiāls, kas nodrošina vienmērīgu smaržvielu izdalīšanos gaisā līdz pat 8 stundām. Plākstera vienā pusē ir pašpielīpoša virsma, kas ļauj to pielipināt, piemēram, pie spilvena vai drēbēm, lai nodrošinātu pastāvīgu inhalāciju. To var piestiprināt arī automašīnā vai pat darba vietā, ja vien kolēģiem nav iebildumu pret ēterisko eļļu aromātiem. Izmantoto plāksteri tikpat viegli ir arī noņemt; no tā nepaliek traipi, kā tas būtu, uz apģērba uzpilinot ēteriskās eļļas tiešā veidā.

Plāksteris jūtami atvieglo elpošanu aizlikta deguna gadījumā, mazina saaukstēšanās simptomus un atvieglo iemigšanu. Īpaši svarīgi tas ir bērniem, kuri vēl nav iemācījušies patstāvīgi izšņaukt degunu. Tomēr ražotājs šo produktu iesaka izmantot bērniem tikai sākot no 3 gadu vecuma. Tāpat piesardzība jāievēro astmas slimniekiem un tiem, kam ir īpaša jutība pret ēteriskajām eļļām. Te gan jāuzsver, ka “MEDRULL MY LITTE NOSE” aromātiskie plāksteri ir tikai palīglīdzeklis, nevis zāles. Tieši tādēļ arī iegādāties tos var ne tikai aptiekās, bet arī lielveikalos un varbūt pat jūsu tuvākajā veikalā. Ja rodas vēlme uzzināt par produktu vairāk, iesakām apmeklēt ‘’Medrull’’ Facebook mājas lapu: https://www.facebook.com/MedrullLatvija/

LA.lv