×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. augusts, 2016
Drukāt

Ārpolitikas rāmi nepārkāpām, tikšanos ar Krievijas vicepremjeru skaidro Reizniece-Ozola (14)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Atšķirībā no ZZS ministru tikšanās ar Krievijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču, Rīgas domes vadības sarunām ar Maskavas viesi bija plaša publicitāte. Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs (no kreisās), Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja padomniece juridiskajos jautājumos Iveta Strautiņa-Ušakova un AS "Rīgas piena kombināts" valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs (no labās), Krievijas vicepremjers Arkādijs Dvorkovičs un Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs tikšanās laikā Rīgas piena kombinātā.

Latvijas ministru tikšanās laikā ar Krievijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču tika pārrunātas iespējas atjaunot Latvijas zivju eksportu uz Krieviju, aģentūrai LETA teica finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa stāstīja, ka tikšanos ar Dvorkoviču rīkojis zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), uzaicinot finanšu ministri un satiksmes ministru Uldi Auguli (ZZS). Pēc Reizniece-Ozolas teiktā, Dūklavs par tikšanos informējis arī Ārlietu ministriju.

“Zemkopības ministrs vēlējās pārrunāt jautājumus par zivrūpniekiem un viņu iespējām atjaunot zivju eksportu uz Krieviju. Runājot par noteiktajām sankcijām, abām pusēm ir skaidri noteikumi, taču zivis ir atsevišķs gadījums, jo lēmumi tika pieņemti ārpus kopējo sankciju robežas, tāpēc gribējām saprast, kādas ir iespējas atjaunot eksportu,” stāstīja finanšu ministre.

Reizniece-Ozola atbalsta zemkopības ministra centienus palīdzēt Latvijas ražotājiem, “nepārkāpjot kopējo valsts ārpolitikas rāmi”. Ministre uzsvēra, ka tikšanās ar Dvorkoviču noritējusi korekti, neskarot ārpolitikas jautājumus.

Reizniece-Ozola arī norādīja, ka pušu tikšanās neesot bijusi slepena, jo tā notikusi publiskā vietā – restorānā. “Nevienam nebija nodoma to slēpt no sabiedrības,” piebilda finanšu ministre.

Pēc Reiznieces-Ozolas teiktā, par tikšanās ieguvumiem plašākus komentārus varot sniegt zemkopības ministrs.

Kā iepriekš vēstīja interneta portāls “skaties.lv”, Krievijas premjerministra Medvedeva vietnieks Dvorkovičs pagājušajā nedēļā, apmeklējot Rīgu, ticies ar trīs ZZS ministriem.
Neformālā tikšanās notikusi zivju pārstrādes rūpnīcā SIA “Karavela”, un tajā piedalījusies finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, satiksmes ministrs Uldis Augulis un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

To, ka notikusi šāda tikšanās, portālam apstiprinājusi Reizniece-Ozola. Viņa skaidrojusi, ka tikšanās laikā runāts par sankciju atcelšanu zivju pārstrādātājiem, kā arī par Inčukalna gāzes krātuvi.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Paga, tad rūpnīcā vai restorānā?

 2. Latvijas Republikas pilsone. Atbildēt

  Vai tiešam nav daudz svarīgāki un nozīmīgāki valsts mēroga jautājumi, kam veltīt tik lielu uzmanību kā sarunas ar nozīmīgu Krievijas amatpersonu, vai tas tik svarīgi, lai par to runātu vairāk kā nedēļu? Ja ir pārkāpumi–izteikt nosodījumu un miers. Runas ir garas–darbs ir īss
  Šķiet,ka vispār liels laiks tiek patērēts savstarpēju viedokļu risināšanai , bet valstij un sabiedrībai nozīmīgu lēmumu pieņemšanai vēža gaita. Brīžiem liekas, ka esat aizmirsuši, kādēļ esat ievēlēti.

  • Domāju, ministri, savu amatu pildot, var tikties ar jebko tik ilgi, kamēr valdības vadītājs dod tam savu akceptu. Ja viņiem būtu izdevies to zivju importa lietu pakustināt, tas būtu slavējami.

 3. Kremļa padauza. No kurienes Ventspils mērglis viņu izvilka? Laikam no tā paša Jēkabpils tabora, no kura pats nācis.

 4. nekaunīga Reizniece-Ozola!!! Kurš te ir muļķis??? Un kā vēl tika pārkāpti ārpolitikas rāmji!!! Kāds tur reti izsmalcināts humors??? NEKAUNĪBA!!!

 5. Kā teica savulaik Streips, ZZS vienmēr ir bijuši kā prostitūtas- pārdosies ikvienam, kas samaksās.

 6. Vai LA cenzoriem mans komentārs negāja pie sirds, ka pazuda bez pēdām

 7. Sakiet lūdzu kurš tad apmaksāja restorāna izdevumus? Vai tas notika uz Latvijas nodokļu maksātāju rēķina, vai uz kaimiņvalsts sevišķo uzdevumu fonda rēķinu? Un kāpēc tad slepenība zvejas lietās, ja pie mums nozveja vispār nav un pēdējie zvejas rīki tiek sagriezti? Cik tas mīļi! Putins no tribīnēm zākā Latviju, bet viņa pakalpiņi pa kluso šiverē un slēdz līgumus ar mūsu kangariem. Uz priekšu!Likvidēsim ministriju ēkas, jo starpvalstu darījumi jau tiek slēgti restorānos.

 8. kaadu raami var paarkaapt, ja raamis nemaz tur nebija … Sievishkjis ar reti izsmalcinaatu humoru 🙂

 9. netika žurnālisti uzaicināti, ja jau rāmis netika pārkāpts? Tā jau tagad var atrunāties par nezin ko.
  Slepenība jau ir liecība tam, ka rāmis tika pārkāpts.Neticu D.Reiznieces Ozolas apgalvojumiem.

 10. savējiem jāpalīdz paklusām Atbildēt

  Šis nav vienīgais piemērs, kā raše izmanās uzlikt mīksto
  Eiropas aktivitātēm.
  Pat izmanās izpumpēt naudu no ES līdzfinansējumiem !
  (var pameklēt: “”Jelgavas mašīnbūves rūpnīcai” lielākās
  problēmas rada produkcijas viltotāji “).
  /
  Īsumā: nodibina kopuzņēmumu Latvijā ar kādu vietējo
  kangaru un tas pieprasa ES līdzfinansējumu šim
  kopuzņēmumam !

 11. Kas tās par noslēpumainām vizītēm? Un kādi ir rezultāti? Kāpēc nav informācijas?

 12. Acīmredzot Reizniece ir ĻOTI nozīmīga persona!?? Kas attiecībā uz viņu ir Jaunzeme-Grande un ĶĪLIS????????????

 13. Jaunzemi-Grendi un Ķīli izēda no ministru posteņiem par sīkumiem. Kāpēc Reizniece-Ozola par nodevīgu un negodīgu rīcību (sakarā ar VID un ar tuvināšanos Maskavai) nav sen atstādinata?

Draugiem Facebook Twitter Google+