×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2013
Drukāt

Ārpus dzimtsarakstu nodaļu telpām noslēgtas 37 laulības

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Līdz šī gada 4.jūnijam ārpus dzimtsarakstu nodaļu telpām ir reģistrētas 37 laulības, no tām 14 laulības reģistrētas Jelgavā, Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijas (TM) sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Vasiļjeva.

Kopumā Jelgavā citās piemērotās vietās, kas nav dzimtsarakstu nodaļas telpas, ir reģistrētas vēl piecas laulības, tajā skaitā vēl četras Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

Tāpat no reģistrētajām laulībām lielākā daļa ir reģistrētas pilīs un muižās – Mežotnes pilī, Bauskas pilī, Jaunmoku pilī, Krustpils pilī, Skrundas muižā, Ungurmuižā, kā arī Kokneses pilsdrupās un Likteņdārzā. Rīgā ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām tika noslēgtas laulības arī televīzijas tornī.

Tuvākajos mēnešos ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām plānots noslēgt laulības pārsvarā pilīs vai to teritorijā – Cēsu Jaunajā pilī, Jelgavas pils pagalmā, Ventspils Livonijas ordeņa pilī, Varakļānu pilī -, muižās – Veselavas muižā Priekuļu novadā, Rāmavas muižā Ķekavas novadā -, bet vislielākā interese ir reģistrēt laulības viesu namos zem lapenēm, kā arī pie dzimtajām mājām.

Savukārt Salacgrīvā pie jūras patlaban pieteiktas trīs laulības.

Kā ziņots, 1.janvārī stājās spēkā Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likums, kas ļauj personām, kuras vēlas laulāties, laulības noslēgt dažādās tam piemērotās telpās vai vietās.

Iesniegumi un citi laulības noslēgšanai nepieciešamie dokumenti būs jāiesniedz dzimtsarakstu nodaļā neatkarīgi no tā, kur laulība tiks noslēgta – dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+