×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. augusts, 2016
Drukāt

Ārpus Latvijas pašlaik mīt 370 tūkstoši (3)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ārlietu ministrijā (ĀM) 24.augustā plkst.10.30 speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Pēteris Elferts diasporas organizācijas un sadarbības partnerus iepazīstinās ar informatīvo ziņojumu par ministrijas aktivitātēm diasporas jomā 2013.-2015.gadā, kā arī nodos amata pienākumus nākamajam diasporas vēstniekam-diplomātam Atim Sjanītam.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, informatīvais ziņojums par ministrijas aktivitātēm diasporas jomā iekļauj informāciju par projektiem kultūras, izglītības, ekonomikas, sporta un pētniecības jomās, ko ministrija un Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības ārvalstīs organizējušas vai atbalstījušas laikā posmā no 2013. līdz 2015.gadam.

Projekti īstenoti Latvijā, Īrijā, Lielbritānijā, ASV, Krievijā, Vācijā, Zviedrijā, Spānijā, Dānijā, Beļģijā, Gruzijā, Austrālijā, Somijā, Itālijā, Luksemburgā un citās Latvijas diasporas mītnes zemēs. Kopumā īstenotas aptuveni 90 dažādas aktivitātes, tostarp Pasaules Latviešu ekonomikas un inovāciju forums.

Vēstnieks Pēteris Elferts norādīja, ka ārpus Latvijas dažādās mītnes zemēs pasaulē, dzīvo, mācās un strādā vairāk nekā 370 000 diasporas pārstāvju, kas ir nozīmīga daļa no Latvijas. Sadarbība ar diasporu ir viena no ĀM prioritātēm.

“Latviskās identitātes un saiknes ar Latviju uzturēšana, diasporas pilsoniskās un politiskās līdzdalības veicināšana, sadarbība ar diasporu ekonomikā, kultūrā, izglītībā un zinātnē, intelektuālā potenciāla aprites veicināšanā, kā arī atgriešanās veicināšana ir svarīgi darbības virzieni. ĀM ir sagatavojusi apskatu par paveikto pēdējo trīs gadu laikā, lai kopīgi ar diasporas organizācijām un diasporas jomu atbildīgajām institūcijām izvērtētu diasporas politikas attīstību un turpmāk veicamās aktivitātes,” viņš sacīja.

Darba grupas diasporas jautājumos sēdē piedalīsies jaunais diasporas vēstnieks Atis Sjanīts, kurš amatā stāsies 26.augustā. Sjanīts līdz šim bijis Latvijas vēstnieks Turcijā, Ukrainā, Kanādā, Lietuvā, nerezidējošais vēstnieks Moldovā, Ministru prezidenta padomnieks ārlietu jautājumos, ĀM valsts sekretāra vietnieks juridiskajās un konsulārajās lietās un šobrīd turpina pildīt arī nerezidējošā vēstnieka Irānā un Irākā amata pienākumus.

ĀM norādīja, ka diasporas politikai jābūt ilgtspējīgai, balstītai zināšanās par diasporu un tās vajadzībām, tāpēc ministrija atbalstījusi arī diasporas un migrācijas procesu izpēti – Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra darbību. Ministrija darbojusies arī komunikācijas jomā, lai stiprinātu sadarbību starp diasporas organizācijām un Latvijas institūcijām.

Informatīvais ziņojums atspoguļo arī datus par diasporas Latvijas pilsonības un dubultpilsonības jautājumiem, kā arī aktuālo par Latvijas valstspiederīgo interešu aizstāvību un konsulāro pakalpojumu nodrošināšanu ārvalstīs.

Darba grupas sēdē piedalīsies arī Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāvniecības Rīgā vadītājs Jānis Andersons un Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs Kristaps Grasis, pārstāvji no Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Ministru prezidenta biroja, Latviešu valodas aģentūras, Sabiedrības integrācijas fonda, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cik no vecās, otrā kara trimdas… bērni un mazbērni kuri sev vēl uzskata kā Latvijai piederoši, pat apstiprinājuši savu Latvijas pavalstniecību ….. un cik no jaunās emigrācijas.

    • vēl interesantāk Atbildēt

      Kāpēc jūs domājat, ka Eiropā strādājošie neuzskata sevi par Latvijai piederīgiem, nepatur Latvijas pavalstniecību un nebalso vēlēšanās? Un nevajag mūs aģitēt vai kaunināt. Ne aģitatori, ne kauninātāji mums nemaksās ne algu, ne pensiju.

      • Nožēlojami ir noreducēt savu dzīvi līdz algas un pensijas, tātad, materiālam līmenim! Nez kāpēc man prātā nāk līdzība no Vecās Derības, Mozus grāmatas, kur Ēzavs pārdeva savas pirmdzimtā tiesības Jēkabam par maizi un lēcu virumu. Var jau būt, ka Latvijā ir leiputrija tikai pie īpaša klubiņa piederīgiem, bet dodoties uz ārzemēm cerībā nopelnīt labāku algu un pensiju, esat aizmirsuši, ka strādājot Latvijā jums ir tiesības cerēt uz ko vairāk kā tikai algu un pensiju, proti jūs atsakāties no savām likumīgām tiesībām piedalīties Latvijas Republikas likumdošanas sakārtošanā un iedarbināšanā, kas beidzot varētu garantēt Latvijā dzīvojošo un strādājušo likumīgo tiesibu uz tautas sastrādāto augļu taisnīgu sadali un vispārējas labklājības līmeņa celsmi piepildīšanos dzīvē, ne tikai sapņos! Jūs sagaidiet, ka kāds cits to izdarīs jūsu vietā un tad jau arī jūs saoduši lēcu viruma smaržu bez uzaicinājuma atradīsiet jums pienākošos vietu pie pilnas putras bļodas, kas zin’, varbūt lai tās pārdotu uz visiem laikiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+