×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Ārpus valdības sienām neredz (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā ceļojošā izstāde "Maidana cilvēki" Brīvības bulvāra alejā starp Merķeļa ielu un Elizabetes ielu.

Huligānu netraucēta ālēšanās pie paša Ministru kabineta sliekšņa likusi Valsts kancelejai (VK) pievērst uzmanību jautājumam par valdības ēkas apsardzes uzlabošanu.

Ministra kabineta ēka ir tā sauktais kritiskās infrastruktūras objekts, ko apsargā Valsts policija, bet par amatpersonu apsardzi rūpējas Drošības policija. “Šajos objektos norīkotajiem policistiem primārais uzdevums ir rūpēties par paša objekta drošību. Taču jebkuram policistam ir pienākums novērst arī citus likumpārkāpumus, ja tādus pamana. Šeit gan jāņem vērā, ka posteni viņš drīkst pamest tikai tad, ja ir pilna pārliecība, ka tas neradīs apdraudējumu apsargājamam objektam,” skaidroja policijas pārstāvis Toms Sadovskis. Tā, piemēram, kādu vēstniecību apsargājošie policisti esot pamanījuši un aizturējuši automašīnu spoguļu zagļus.

Valsts policija neatklāj precīzus skaitļus, cik policistu apsargā valdības ēku un cik tas izmaksā, bet skaidrs, ka objektā un tā tuvumā dienu un nakti atrodas ne viens vien drošībnieks. Tomēr viņi nav spējuši novērst pretvalstisku huligānu uzbrukumus izstādei “Maidana cilvēki”, kas izvietota Brīvības bulvārī turpat blakus valdības mājai. Vēl vairāk – MK apsargājošie policisti neko nav pat redzējuši, tādēļ nav varējuši sniegt kaut cik noderīgas liecības saviem kolēģiem, kuri izmeklē pēdējo demolēšanas gadījumu. Policiju tonakt izsauca nevis MK apsardze, bet gan kāds nejaušs garāmgājējs. Arī videonovērošanas kamerās, kas izvietotas uz valdības ēkas fasādes, nav redzama Brīvības bulvāra liepu aleja, kas atrodas turpat pretim MK durvīm.

Šāda situācija neapmierina jauno Valsts kancelejas direktoru Mārtiņu Krieviņu, kurš iecerējis drīzumā tikties ar Valsts policijas vadību, lai pārrunātu notikušo strapgadījumu, pašreizējo valdības ēkas apsardzes kārtību un iespējamos uzlabojumus. “Tīri juridiski blakus esošās ielas nav MK teritorija. Taču, rūpējoties par valdības ēkas drošību, mūsu apsargiem būtu jāredz arī tuvējā apkārtnē notiekošais,” informēja VK pārstāve Laine Kučinska.

Jau ziņots, ka pēdējās nedēļas laikā vairākkārt izpostīta pie MK izvietotā izstāde “Maidana cilvēki”. Jau pirmajā uzstādīšanas dienā to izdemolēja divi krievu jaunieši, kuri drīz tika aizturēti, pateicoties viņu attēlu izplatīšanai sociālajos tīklos. Izstāde tika atjaunota, bet naktī uz svētdienu tā atkal izpostīta.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Valsts policija neatklāj precīzus skaitļus, cik policistu apsargā valdības ēku un cik tas izmaksā, bet skaidrs, ka objektā un tā tuvumā dienu un nakti atrodas ne viens vien drošībnieks. Tomēr viņi nav spējuši novērst pretvalstisku huligānu uzbrukumus izstādei “Maidana cilvēki”, kas izvietota Brīvības bulvārī turpat blakus valdības mājai. Vēl vairāk – MK apsargājošie policisti neko nav pat redzējuši, tādēļ nav varējuši sniegt kaut cik noderīgas liecības saviem kolēģiem …. .
    …..
    Rodas aizdomas, kā kāds šeit melo.
    Jo nevar būt tik #$&^%%$^&**&*((())(&^% drošībnieki, tas nav iespējams.

  2. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    tā jau visu ministru ēku var aiznest un nojaukt – policija neko neredzēs…ja nu vienīgi sēžamos izraus no dibena apakšas…MOSTIES KOZLOVSKI – APZAGS…

Draugiem Facebook Twitter Google+