×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. septembris, 2014
Drukāt

“ARS” sāk izbūvēt privāto stacionāru (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Bijušajā Sarkanā Krusta slimnīcā pagaidām vēl valda pamestība un posts. Pēc diviem gadiem šeit būs "ARS" privātā daudzprofilu slimnīca, kuras pirmo kārtu pacientiem sola atvērt jau nākamā gada pavasarī.

Bijusī Sarkanā Krusta slimnīca, kas atrodas Rīgā un slēgta jau kopš 1999. gada, beidzot piedzīvo pārmaiņas – jau oktobrī tiks sākti ēkas renovācijas darbi, lai pavasarī šeit durvis vērtu jaunais medicīnas sabiedrības “ARS” vēža agrīnās diagnostikas un personalizētās medicīnas centrs.

Medicīnas sabiedrības “ARS” valdes priekšsēdētājs Māris Andersons atzīst, ka ceļš uz privātās daudzprofilu slimnīcas izveidi nav bijis viegls – to ir paildzinājusi gan ekonomiskā situācija valstī, gan ēkas unikālais statuss (Sarkanā Krusta slimnīca, kas būvēta 1912. gadā pēc F. Šefela projekta, ir arhitektūras piemineklis) un tās tehniski sarežģītā konstrukcija. “Pirms vairākiem gadiem pabeidzām ilgo ēkas un zemes privatizācijas procesu, divus gadus ilga projektēšanas process, kurā, tāpat kā privatizācijā, ieguldījām savus līdzekļus, un tagad beidzot esam nonākuši būvniecības fāzē,” stāsta M. Andersons. “Rekonstrukcijas darbus paredzēts veikt trīs kārtās. Pirmais tiks atjaunots slimnīcas fasādes korpuss. Pirmās kārtas būvniecības darbi ilgs piecus mēnešus, un ceram, ka jau pavasarī varēsim pacientiem nodot jaunizveidoto un moderno vēža agrīnās diagnostikas un personalizētās medicīnas centru, kas atradīsies ēkas pirmajā stāvā.”

Pēc tam divu gadu laikā iecerēts izbūvēt arī operāciju bloku, ambulatoro un stacionāro nodaļu.

“ARS” daudzprofilu slimnīcas projekta pirmās kārtas realizācijā kopumā tiks ieguldīti 6,5 miljoni eiro, no kuriem 2,7 miljoni eiro novirzīti būvniecībai, bet 3,8 miljoni – iekārtu un aprīkojuma iegādei.

Iecerēts, ka esošās “ARS” telpas Skolas ielā 5 tiks saglabātas kā ambulatorā daļa, savukārt slimnīcā Jāņa Asara ielā 3 tiks koncentrēti dienas stacionāra un stacionāra pakalpojumi.

M. Andersons sola, ka pakalpojumi jaunajā medicīnas centrā cenas ziņā būs pieejami arī vietējiem cilvēkiem, taču vienlaikus tiks piesaistīti arī ārzemju pacienti, piedāvājot viņiem cita līmeņa servisu un arī izmaksas.

Uzziņa

Pašlaik Latvijā lielākā privātā slimnīca ir Latvijas Jūras medicīnas centrs, darbojas arī slimnīca “Bikur Holim” (abas atrodas Rīgā), savukārt Ādažu slimnīca 100% ir Ādažu novada domes uzņēmums.

No privātajām klīnikām jaunākās ir klīnika “Orto”, “Dr. Mauriņa vēnu centrs” u.c.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ..prihvatizēja par divām sviestmaizēm?

  2. Tad, lūk, kāpēc vajadzēja slēgt slimnīcu ar vienīgo ātrās palīdzības darbības vietu centrā – lai ARS varētu būvēt slimnīcu ārzemju bagātajiem. Labi, boikotēsim to ARS, kas domāts “vietējiem”!

Draugiem Facebook Twitter Google+