AFP/LETA

“Arsenal”, “Atletico” un “Bayer” astotdaļfinālā 0

UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālu trešdien izdevies sasniegt Londonas “Arsenal”, Madrides “Atletico” un Leverkūzenes “Bayer” futbola komandām.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Anglijas vienība “Arsenal’ trešdien D apakšgrupas piektās kārtas mačā savā laukumā ar 2:0 (1:0) apspēlēja šosezon ne pārāk pārliecinoši spēlējošo Vācijas klubu Dortmundes “Borussia”.

Mača rezultāts tika atklāts jau otrajā minūtē, kad savus pirmos vārtus, spēlējot “Arsenal” kluba rindās, guva francūzis Jaja Sanojo. Savukārt otrajā puslaikā rezultāta starpību izdevās dubultot Aleksim Sančesam.

“Arsenal” vienība UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālu sasniegusi jau 15.sezonu pēc kārtas.

Londonas kluba galvenais treneris Arsēns Vengers, kurš pēdējā laikā saskāries ar kritiku savā virzienā saistībā ar neveiksmīgajiem komandas rezultātiem, sacīja, ka “Arsenal” uzvaru nodrošināja futbolistu vienotība.

“Nedomāju par to, ko saka citi cilvēki. Pats svarīgākais ir tas, ko darām kluba iekšienē. Mēs esam vienoti. Šai komandai pret darbu ir visaugstākā līmeņa attieksme, ko nodemonstrējām cīņā pret “Borussia”,” izteicās Vengers.

Tikmēr otrā D apakšgrupas cīņā Beļģijas komanda “Anderlecht” savā laukumā ar 2:0 (1:0) apspēlēja Turcijas vienību Stambulas “Galatasaray”, nodrošinot sev iespēju Eirokausu sezonu turpināt UEFA Eiropas līgā.

Abus vārtus šajā cīņā guva Kongo aizsargs Šanels Mbemba.

Pēc piecām kārtām D apakšgrupas galvgalī ar 12 punktiem atrodas “Borussia”, bet no tās divus punktus atpaliek “Arsenal”. Šīs abas komandas jau nodrošinājušas vietu turnīra astotdaļfinālā, kamēr trešo vietu ar pieciem punktiem jau nodrošinājusi “Anderlecht”, kamēr “Galatasaray” tikusi tikai pie viena punkta.

Pie vietas astotdaļfinālā tikusi arī Spānijas čempione “Atletico”, kas pērn spēlēja UEFA Čempionu līgas finālā. Aizvadītajā kārtā Madrides klubs A apakšgrupas cīņā savā laukumā ar 4:0 (2:0) sagrāva Grieķijas komandu Pireju “Olympiacos”.

Trīs vārtus jeb “hat-trick” uzvarētāju labā šajā cīņā guva horvāts Mario Mandzukičs, kamēr rezultātu devītajā minūtē atklāja Rauls Garsija.

Otrā A apakšgrupas cīņā Itālijas čempionvienība Turīnas “Juventus” izbraukumā ar 2:0 (0:0) pieveica Zviedrijas komandu “Malme”.

Mača uzvarētājs tika noskaidrots otrajā puslaikā, kad vispirms 49.minūtē izcēlās spāņu uzbrucējs Fernando Ljorente, bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām viņam piebalsoja arī Argentīnas izlases uzbrucējs Karloss Tevess.

A apakšgrupas kopvērtējumā “Atletico” ar 12 punktiem atrodas pirmajā vietā, bet tai ar deviņiem punktiem seko “Juventus”. Seši punkti vienu kārtu pirms grupu turnīra beigām ir “Olympiacos”, bet trīs punkti ir “Malme” rēķinā, kas jau zaudējusi cerības sasniegt izslēgšanas kārtu.

Tikmēr pie vietas astotdaļfinālā tikusi arī Vācijas komanda “Bayer”, kas gan trešdien C apakšgrupas cīņā ar 0:1 (0:0) atzina Francijas čempionāta komandas “Monaco” pārākumu.

Vienīgos vārtus šajā cīņā guva argentīniešu pussargs Lūkass Okamposs, kurš izcēlās 72.minūtē.

Jau vēstīts, ka svarīgu panākumu trešdienas spēlē izcīnīja Krievijas klubs Sanktpēterburgas “Zeņit”, kas savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja Portugāles komandu Lisabonas “Benfica”.

Vienīgos vārtus 79.minūtē no tuvas distances guva “Zeņit” kapteinis Danijs, kurš iepriekš karjerā pārstāvējis citu Lisabonas vienību “Sporting”.

C apakšgrupas līdere ar deviņiem punktiem ir “Bayer” komanda, tai tagad ar astoņiem punktiem seko “Monaco”, bet “Zeņit” tikusi pie septiņiem punktiem. Savukārt “Benfica” rēķinā ir četri punkti.

“Bayer” vienība nodrošinājusi sevi vismaz otro vietu apakšgrupā, bet noslēdzošajā – sestajā – kārtā atlikušo ceļazīmi uz astotdaļfinālu savā starpā izspēlēs “Monaco” un “Zeņit”.

Savukārt “Benfica” komandai būs jāuzvar “Bayer” komanda, lai kvalificētos vismaz UEFA Eiropas līgai, kur iepriekšējās divās sezonās sasniegusi finālu.

Visbeidzot B apakšgrupā savus 71.vārtus UEFA Čempionu līgas turnīrā guva slavenais portugālis Krištianu Ronaldu, kurš tādejādi palīdzēja trofejas glabātājai Madrides “Real” no Spānijas izbraukumā ar 1:0 (1:0) pieveikt Šveices komandu “Basel”.

Ronaldu vārtus guva 35.minūtē. Zīmīgi, ka Madrides klubs UEFA Čempionu līgā tādejādi guvis jau 15 uzvaras pēc kārtas, kas ir jauns komandas rekords.

Tikmēr otrā šīs apakšgrupas mačā Anglijas komanda “Liverpool” izbraukumā cīnījās neizšķirti 2:2 (1:1) ar Razgradas “Ludogorets” futbolistiem no Bulgārijas.

“Liverpool” līdz pat pašai mača izskaņai atradās vadībā ar 2:1, taču divas minūtes pirms pamatlaika beigām mājiniekiem neizšķirtu izrāva Georgijs Terzjevs.

Pēc piecām kārtām maksimāli iespējamos 15 punktus iekrājis “Real”, bet seši punkti ir “Basel” rēķinā. Tikmēr pa četriem punktiem iekrājušas “Liverpool” un “Ludogorets”, pēdējā apakšgrupas cīņā tad arī noskaidrojot, kura tiks astotdaļfinālā.

Grupu turnīrā, kas noslēgsies 10.decembrī, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.