Foto – AFP/LETA

“Arsenal” izkastrē Rīdingu un Gorkšu 0

Anglijas līgas kausa izcīņas astotdaļfinālā Latvijas izlases aizsarga Kaspara Gorkša pārstāvētā “Reading” mačā pret Londonas “Arsenal” bija vadībā ar 4:0, tomēr zaudēja šo pārsvaru un pagarinājumā ar 5:7 visu spēli.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30

Pilnīga Rīdingas dominante un šķietami nesatricināmi 4:0 pēc spēles pirmajām 35 minūtēm, puslaika izskaņā zaudēti vārti, “Arsenal” izglābšanās kompensācijas laika piektajā minūtē un 7:5 uzvara pagarinājumā – šķiet, trakākie amerikānu kalniņi, kas futbolā jebkad redzēti. Visam pa vidu arī mūsu Kaspars Gorkšs, kuram šī spēle izvērtās par ļaunu murgu. “Arsenal” spēles otrajā pusē Rīdingas aizsardzību sarāva gabalos un pie vismaz trīs vārtu zaudējumiem var atrast arī tiešu Latvijas izlases aizsarga vainu.

“Mēs visi esam izkastrēti, tā bija spēle, kuru vajadzēja pabeigt ar pārliecinošu uzvaru,” Rīdingas trenera Braiena Makdermota vārdi raksturo, kādām sajūtām laukumu atstāja zaudētāji. “Bijām vadībā ar 4:0 un demonstrējām fantastisku futbolu. Tas bija brīdis, kad vajadzēja domāt par 5:0 vai 6:0, bet tā vietā puslaika beigās zaudējām vārtus. Tas bija spēles pagrieziena punkts, tobrīd devām pretiniekam cerību,” piebilda treneris.

Otrajā puslaikā laukumā dominēja “Arsenal”, taču vēl 89. minūtē bija 4:2 Rīdingas labā. Kā vēlāk atzina uzvarētāju treneris Arsēns Vengers – atlika turpināt uzbrukt un cerēt uz brīnumu. Tāds notika. Ritēja spēles kompensācijas laika piektā minūte (lai gan solītas bija četras), kad Volkots tomēr izrāva 4:4 neizšķirtu. Pagarinājumā visa veida pārsvars atkal bija “Arsenal” pusē, Šarmahs 103. minūtē vadībā izvirzīja londoniešus, tomēr 116. minūtē Pogrebņaks panāca 5:5. Tobrīd šķita, ka fantastiskās spēles uzvarētāju izšķirs 11 metru sitienu sērija, taču šajā vakarā Rīdingas aizsardzībā bija pilnīga putra. 120. un 122. minūtē Volkots un Šarmahs pielika divas uzvarošas izsaukuma zīmes spēlei, kura uz visiem laikiem ierakstīta futbola vēsturē.

{source}><iframe frameborder=”0″ width=”480″ height=”323″ src=”http://www.dailymotion.com/embed/video/xuq3ub”></iframe><br /><a href=”http://www.dailymotion.com/video/xuq3ub_r5-7a_sport” target=”_blank”>R5-7A</a> <i>by <a href=”http://www.dailymotion.com/fasthighlights-2013″ target=”_blank”>fasthighlights-2013</a></i>n // You can place JavaScript like thisn n</script>n<?phpn // You can place PHP like thisn n?>