Ārsienu siltināšana. Darbs jāsadala pa posmiem! 0

Daži zinātnieki beidzot izpētījuši, ka skaļi solītās globālās sasilšanas vietā drīzāk sagaidāma globālā atdzišana, un par to liecina arī nupat aizvadītais marts, kas esot bijis viens no vēsākajiem pēdējā gadsimtā. Tātad arvien nozīmīgāka mājokļos kļūst siltuma noturēšana, jo pat laba apkures sistēma nespēj nodrošināt komfortu, ja ēkas ārsienas nav pietiekami blīvas.

Reklāma
Reklāma

 

TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Siltināt var no ārpuses vai iekšpuses. Visvienkāršāk – visai mājai vienlaikus ar fasādes remontu. Tomēr daudzdzīvokļu namos to var darīt tikai tad, ja visiem izdodas vienoties, kas nezin kāpēc ir ārkārtīgi sarežģīti, visvairāk naudas trūkuma un totālas neuzticības dēļ. Atliek siltināt sava dzīvokļa ārsienu no iekšpuses, ko viegli var izdarīt arī pats, iegūstot reālu ekonomiju. Siltinājuma sistēmas ir dažādas. Vispamatīgākā – metāla profili, siltinājuma slānis un ģipškartons. Populārākie ģipškartona zīmoli Latvijā ir Knauf, Norgips vai Lafarege. Katram ir savas īpatnības, tomēr Knauf sistēmas ir daudzveidīgākās.

Pirms ķerties klāt, vispirms kritiski jānovērtē logi. Ja nevar tos īsti sakārtot un noblīvēt, atliek pasūtīt jaunus – ar stikla paketēm, un tad uzreiz jāpadomā arī par papildu ventilāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā kā sienas biezums siltinot palielinās, skaidrs, ka jāatbīda no tās apkures radiatori un jāizveido jaunas elektrorozetes (ja tās tur atrodas). Radiatorus pēc demontāžas iztīra, kritiski novērtē, vai ir pietiekami jaudīgi, un apsver, vai neuzstādīt jaunākās paaudzes termoregulatorus, kam ir daudz plašākas iespējas. Meklējot nepieciešamos posmus cauruļu pagarināšanai, iegādājas arī visu vajadzīgo elektroinstalācijas darbiem…

Siltināšanas pirmais posms ir profilu, piemēram, Knauf UD montāža pa ārsienas perimetru. To atrašanās vietu, kurai ārējo malu vispirms atzīmē uz grīdas, sienām un griestiem, nosaka izvēlētā siltumizolācijas slāņa biezums. Profiliem stiprināšanas pusē uzlīmē amortizācijas lentu un ik pa metram tos fiksē ar dībeļiem K 6/35. Uzlīmē arī atdalošo lenti gar profilu ārējo malu. Tad uz ārsienas atzīmē vietas vertikālajiem Knauf CD profiliem. Tos stiprina speciālās U veida skavās: apakšā pielīmē amortizācijas lenti un skavai vidū iesit dībeli K 6/35. Montējot CD profilu gar loga stūriem, jāņem vērā arī ģipškartona plāksne, kuru liksiet loga ailā, proti, tās biezums. Katru pilna garuma profilu stiprina pie divām U veida skavām, izmantojot skrūves LN 9,5. Skavas virs un zem loga stiprina apmēram 10 cm no malas. Profilus montē ar soli līdz 60 cm, rēķinoties, ka ģipškartona plāksnes platums ir 90 cm.

Kad vertikālie un horizonālie profili ir sastiprināti, starp tiem liek siltumizolācijas materiālu, piemēram, Insullation Ecotex 50, 70 vai 90 mm biezumā.

Pirms tvaika izolācijas plēves ieklāšanas izvelk elektroinstalācijas un radiatoru izvadus. Ar līmlenti rūpīgi nolīmē šuvju un savienojumu vietas. Pie logu rāmjiem pa perimetru stiprina PVC ģipškartona nobeiguma profilus, kuros montēt speciāli ailēm paredzēto, piemēram, mitrumizturīgo Green Mini. Visbeidzot ar skrūvēm TN 25 pie profiliem montē ģipškartonu, piemēram, White Mini. Papildu stiprībai zem horizontālajām plākšņu šuvēm arī var pieskrūvēt profila gabaliņus. Kad darbs padarīts, grieztās ģipškartona malas nogruntē ar Tiefengrund. Iejauc Uniflott un svaigajā špakteļmasā stiprina stūra šinas un šuvju lentes. Aizšpaktelē skrūvju vietas.

Kad masa sacietējusi, špaktelē otreiz un pēc izkalšanas noslīpē. Visu virsmu apstrādā ar Tiefengrund un špaktelē ar Sheetrock. Kad masa nožuvusi, noslīpē. Atkarībā no virsmas kvalitātes prasībām var atkārtot gruntēšanu, špaktelēšanu un slīpēšanu. Finālā ar asu nazi pa perimetru gar ģipškartonu iegriež atdalošajā lentē un noplēš lieko (redzamo) daļu. Elektroinstalācijas stiprināšanai ģipškartonā ar speciālu urbja uzgali izurbj caurumus. Radiatora stiprināšanai izmanto tukšumdībeļus 6/16.

Reklāma
Reklāma

Šī ir vienkāršākā un stabilākā sienas siltināšanas sistēma. Sagatavoto virsmu var krāsot vai aplīmēt ar tapetēm. Profilu vietā var izmantot koka līstes, standarta ģipškartona vietā – kokšķiedru plāksnes, tomēr tas izmaksā dārgāk.

– Precīzākas konsultācijas par siltināšanas darbiem var saņemt specializētajos celtniecības veikalos pie pārdevēja – konsultanta, tāpat var ielūkoties arī www.knauf akadēmija.lv mājaslapā, – iesaka Andris Vēciņš, SIA “Knauf” Produktu virzības menedžeris Baltijā.

 

 

UZZIŅA

Lai nosiltinātu 255 x 350 cm ārsienu, nepieciešamas 6 ģipškartona plāksnes Knauf White Mini (GKB) (12,5 mm; 900 x 1300 mm); 1 ģipškartona plāksne Green Mini (GKBI) (12,5 mm; 900 x 1300 mm); 5 Knauf CD 2,6 m profili; 6 UD 3,0 m profili; 14 U veida skavas; 40 skrūves LN 9 x 3,5 mm; 170 skrūves TN 25 mm; 30 mm amortizācijas lente (30 m rullis), 30 dībeļu K 6/35; 2 – 8 tukšumdībeļi 6/16; 30 m rullis armējošās šuvju lentes; špakteļmasa Uniflott; atdalošā lente; trīs 2,6 m PVC nobeiguma profili; trīs 2,6 m stūra šinas; 5 m2 tvaika izolācijas plēves, 5 m2 minerālvates (50 / 70 / 90 mm); 1 litrs Tiefengrund; 8 kg virsmas špakteles; spainis Sheetrock.