×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. marts, 2018
Drukāt

Ārsta kabinetā nav jāuzklausa mediķa domas par valsts valodu. MFD Veselības grupa pēc LA raksta (97)

Natālija Točiļenko. Publicitātes fotoNatālija Točiļenko. Publicitātes foto

“Latvijas Avīzes” portāls “la.lv” publicē daudzprofila veselības aprūpes iestādes “MFD Veselības grupa” valdes priekšsēdētājas Natālijas Točiļenko viedokli pēc raksta laikrakstā “Daktere spiesta pamest darbu, jo ar pacientiem runā valsts valodā”.

“Visos MFD Veselības grupas tīkla veselības centros un doktorātos, kopskaitā 32 veselības iestādēs Rīgā un citviet Latvijā, ievērojam Valsts valodas likumu. Savukārt situācijās, kurās rodas valodas barjera, mūsu ilggadējā prakse paredz tūlītēji meklēt risinājumus. Vienlaikus aicinu ņemt vērā, ka ārstu dotais Hipokrata zvērests nav atcelts un tas paredz, ka ārsta pienākums ir “ar vislielāko rūpību un bez izvairīšanās jebkurā laikā ikvienam cilvēkam sniegt palīdzību neatkarīgi no viņa reliģijas, tautības, rases, politiskās pārliecības vai sociālā stāvokļa.

Saziņā ar saviem pacientiem, darbiniekiem, sadarbības partneriem ievērojam Valsts valodas likumu. Šis jautājums nav apspriežams un diskutējams, taču ārsta kabinets nav vieta, kur būtu jāuzklausa mediķa pārdomas par pacienta valsts valodas zināšanām. Ārsta kabinetā pacients gaida profesionālu un skaidru palīdzību. Tur ir jāskaidro sarežģītas diagnozes, precīzi jāizstāsta tālākais ārstēšanās plāns, jāsniedz novērtējumu rezultāts, kā to arī paredz Pacientu tiesību likums. Savukārt ārstiem ir jāpilda dotais Hipokrata zvērests, kas nozīmē – jāsniedz nepieciešamā palīdzība.

Darbs ar starptautiskajiem pacientiem un arī klientiem, kuru valsts valodas zināšanas ir vājas, ir mūsu ikdiena. Vienmēr elastīgi esam atraduši visām pusēm labāko risinājumu, lai pacients nepaliktu bez palīdzības. Piemēram, pacientu novirzām pie cita speciālista, kurš pārvalda vajadzīgo valodu; pacientam esam lūguši nākt ar savu tulku u.tml. Ja ir problēma, to preventīvi risinām, jo pacients nevar palikt bezpalīdzības stāvoklī.

Jāuzsver, ka “MFD Veselības grupa” noliedz izskanējušās aizdomas par it kā izdarītu spiedienu uz mūsu bijušo darbinieci, kurā esot saskatāmi ierobežojumi darbā lietot latviešu valodu. Medicīnas grupa sadarbojas ar Valsts valodas centru, un ir atvērta diskusijām ar citām valsts institūcijām, ja ir saskatīta nepieciešamība mainīt šobrīd Latvijā esošo regulējumu, ņemot vērā, ka jautājums par valodas lietošanu operatīvo dienestu struktūrvienībās mediju dienas kārtībā nonāk laiku pa laikam.

Pievienot komentāru

Komentāri (97)

 1. Nikolaj 3. marts, 2018 22:29
  Atbildēt

  šita vad. nata6ka jumsim melot,vinji tur visi kremlini
  —————–
  jaa, gan shai kremlinu vadiit. gan visiem citiem psrs migrantiem ir BEIDZOT jadodas maajaas, citaadi latvju LV sabruks un izniiks

 2. Lūk, nu, atkal uzdarbojušies Putina troļļi zem latviešu maskām. Šos naidīgos komentārus par krieviem neraksta latvieši, bet Putina brigāde no Sanktpēterburgas. Būtībā arī naidīgus rakstus LA raksta nevis latvieši, bet Putina troļļi, jo latvieši taču Eiropas tauta, kuri toleranti pret gejiem, citādi domājošiem un nacionālām minoritātēm. Tā ka arī krievu skolu latviskošanu virza Putina aģenti Saeimā, jo latvieši esot toleranti nekad līdz tādam netolerantumam nebūtu iedomājušies, viņi tak paskatītos kaut uz to pašu Somiju vai Kanādu ar divām valsts valodām. Tas viss var beigties letāli, jo Putinam tikai vajag ieganstu, lai iebruktu Latvijā. Zem šī komentāra Putina troļļi noteikti ierakstīs “Sapņo vien!” un noliegs, ka neesot viņi Putina troļļi, bet viņi, protams, melo.

  • Это уже вошло у вас в привычку, у вас во всём плохой Путин виноват! А сами вы чисты и непорочны аки ангцы! Atbildēt

   A sam ti ne vrjosh konechno?!

  • 010203- Lūk kā Atbildēt

   Viss īstākais trollis!

 3. Ja ārsts nezin īsto Hipokrāta zvērestu………………AR KO UN PAR KO RUNĀT?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 4. 2. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!
  Repeatedly, after removal by censors! Gentlemen censors, your actions are illegal! What are the gentlemen, keep on having fun?! Excellent game in “freedom of speech”, I write, you – delete. And spit on the constitution!

 5. Kauna šitai mamzelei nav,labu ārsti norej! Pati lai savus darbiniekus savalda un lai rie iemācās valsts valodu!!!! Kā šitādas vadošos amatos liek,rej kā vaukšķe.

 6. Kas tas par Kabinetu? Varbut tas pats ka ieksh filmu “The Cabinet of Dr, Caligari”?
  Smaidosha kundze (mans piedzivojums — vairak ka smaid, vairak uzmanies) — Varbut Jus varetu
  ierikot valod skolu kabinetu vieta? Varet ari sniegt kursu — nevis “Ka iemacities valodu piecas nedelas”
  vai kautko tam lidzeeg bet “Ka dzimt un izdzivot visu dzivu valsti bez valsts valodu.”

 7. Vai publikai tas ir zināms, ka mūsu vidusskolās krievu valoda latviešu bērniem ir obligāta? Bet tā tas ir, zinu no pieredzes.

  • Не ври! Иностранные языки изучают по выбору! Atbildēt

   Tvoji deti mogut ne uchitj! Pustj rastut durnjami.

  • brīnumi notiek! Atbildēt

   Esmu dzirdējis no kolēģes ,kurai veica operāciju,ka Rēzeknes slimnīcā strādā ļoti labs neiroķirurgs induss, kurš gada laikā iemācījies perfekti runāt latviski un ar latviešiem runa tikai tā, bet krieviski ,nu,ne visai.

   • Да, иногда чудеса случаются. Только стоят они очень дорого. Atbildēt

    Vo skoljko obosholsja boljnice etot zamechateljnij doktor?!!

 8. Točiļenko kundze, izrādās, Hipokrāta zvēresta jautājumā ir vai nu dumja vai demagoģe. Kas sliktāk?
  Neviens mūsdienās Latvijā strādājošs ārsts nav devis Hipokrāta zvērestu. Un arī citēto vārdu Hipokrāta zvērestā nav. Ir, protams, visādi svinīgie muldējumi. Arī tie nav atcelti: sākot ar pioniera svinīgo solījumu un beidzot ar padomju karavīra zvērestu, ko devuši visi šobrīd par 50g vecākie ārsti.

 9. šita vad. nata6ka jumsim melot,vinji tur visi kremlini

 10. Vai tiešām vienreiz nebūs gala tiem krievu kliedzējiem?Ja paši(piedodiet)tik stulbi,ka nav iemācījušies latviski runāt,tad lai brauc uz krievijas plašajām ārēm un” dzīvo nost”.

  • Anna, ne jau valodas nezināšanā ir problēma! Šo problēmu, ja tāda patiesi rodas, ārste jau sen un sekmīgi ir atrisinājusi. Problēma ar lielo burtu rodas tad, ja pacients ir demagogs un lielkrievu šovinists, kas valodu zina gana labi, bet savu ambīciju dēļ cenšas pazemot dakteri un valsti, kurā pats nez kādēļ joprojām dzīvo! Un šī kundzīte no MFD ir tikai vēl viens piemērs tam…

 11. Tātad “pacientam esmz lūguši nākt ar svu tulku”. Ja esat to darījuši, tad dariet arī turpmāk, jo citās valstīs ārstam nav jāprot visas pasaules valodas lai apkalpotu cittautiešus. Ārsts neatsakās darīt savu darbu, bet ja pacients neprot tās valsts valodu kurā dzīvo, tad pats arī meklē risinājumus saziņai ar ārstu. Vai krievs ārpus bijušās Padomju Savienības arī prasītu, lai ārsti ar viņu sarunājas krieviski un vai tur uz ārstiem izdarītu spiedienu, ja viņi runātu savas valsts valodā? Noteikti nē. Tak beidziet klanīties tiem slīmestiem kam viena rieva smadzenēs! Ja negrib un nemāk valsts valodu, lai meklē tulku! Pilnīgi nekādu problēmu. Vai nu slinkums un atvērts maciņš, vai cītīga valsts valodas apguve, lai ikdienišķās situācijās nerastos problēmas.

 12. neticu ne grama šai sievietei,ir nelabvēlīga iestāde

 13. Viņa diez Hipokrāta zvērestu lasījusi ir? Nu tad lai palīdz pedagoga bērniem u.t.t., kas tur minēts, šis zvērests nav likumīgi saistošs un nez vai vispār kāds to vēl dod.

 14. Autore varēja aizbraukt uz Krievija un izstāstīt visas šīs “gudrās pārdomas” tur, un paskaidrot krievu ārstiem, ka Tatārijā viņiem jārunā ar pacientiem tatāriski, un Čečenijā čečeniski. Vai tomēr to autore neriskētu darīt, bet atļaujas kāpt uz galvas vietējiem iedzīvotājiem Latvijā, un tikai tāpēc, ka tie ir pārāk pieklājīgi un toleranti. Nekaunība jau sāk parkāpt jebkuras robežas. Latviešu ārstam Latvijā NAV jāzina krievu, vācu, somu, igauņu et.c valodas tikai tāpēc, ka kādam tā ir ērtāk!

 15. Vladimirs Vladimirovičs Grafists Atbildēt

  Duņka, balsi !!!

 16. Tikai VIENS JAUTĀJUMS: kāpēc šī prasība-runāt ar pacientu viņam saprotamā valodā IR TIKAI KRIEVU VALODĀ. Neviens te Latvijā nepieprasa runāt ārstam ar viņu viņam saprotamā-japāņu,mongoļu,uzbeku,gruzīnu,ungāru ,itāļu,spāņu,franču u.t.t ŅEVIENĀ CITĀ izņemot KRIEVU VALODĀ !!!!!!Kāpēc ārstam te OBLIGĀTI jārunā krieviski???

  • Dīvainā kārtā Točiļenko piesauktajā Hipokrata zvērestā nekāda valoda nav nemaz pieminēta. Bet tikai tāpēc, ka krievs, baltkrievs, ukrainis vai kas cits, nevienu te neapceļ. Ja nāks kā kundziņš un domās, ka tāpat kā padomju laikos „vietējie iezemieši” vienmēr aptekalēs, tad gan būs problēmas un ne tikai Latvijā.

 17. hmm, te tiešām zūd komentāri?!

 18. Tur jau tā lieta, ka jāskaidro sarežģītas diagnozes, precīzi jāizstāsta tālākais ārstēšanās plāns utt. – un tieši kur ir teikts, ka ārstam tas jādara SVEŠVALODĀ??? Kundze – vadītāja nodarbojas ar demagoģiju un, kā var spriest, diskriminē latviešu ārstus.

 19. natašai amonjaks sakāpis galvā,makten jau lecīga!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

   • Bārsti savas jēlības kā no pārpilnības raga un pēc tam gaudo par to, ka tavus komentārus dzēš ārā.

    • Вы считаете, что только вы имеете право безнаказанно хамить и оскорблять других людей?! Atbildēt

     Vorovatj chuzije niki mozno?! Nesobljudatj kostituciju svoej strani toze mozno?! I svoboda slova – toljko dlja izbrannih, toljko dlja vas, dlja latishej?!!! Eto etnicheskij genocid!

 20. Nu tagad krievvalodīgie laiž! Hipokrāta zvērests uzliek par pienākumu runāt krievisiki! Divvalodības aizstāvji sāk kļūt ļoti radoši!

 21. MFD” Veselibas grupejums” dibinats 1992.gada.SIA MFD = Sabiedriba ar IEROBEZOTU ATBILDIBU !!!! Ipasnieki : Natali Tocilenko-71,23 %,Galina Murackovska-22,48%, +MFD zobarstniecibas klinika,ipasnieks Aleksandr Tocilenko-6,28%.
  Vai var but vel kadi jautajumi par so “veselibas” grupejumu ?

 22. Va si Tocilenko parvalda pilniba Valsts valodu ? Vai persona kura perfekti neparvalda Valsts valodu drikst ienemt kadu amatu,iznemot apkopejas,arstniecibas iestades? Par kadu Hipokrata zverestu tiek murgots, 21.gadsimta, iestades kuras atrodas Pharma Industrie kalpiba?Pharma Industrija jau sen ir parsniegusi visus narkotikas mafijas noziegumu rekodus.Arsti paraksta visadas zales vai tas palidz vai nepalidz,jo par to sanem “baksisu” no zalu razotajiem.Galdniekiem ir zagis,hirurgam ari.Lai nopelnitu darba riki ir jalieto.Pedejos gados pateicoties modernajai informacijas iegusanai ,ar vien vairak cilveku atsakas no arstu un zalu razotaju ieteikumiem.Visas civilizetajas valstis ir ar vien vairak arstu kuri,ar panakumiem arste ar dabigajam zalem.

  • Докторишка! Хочешь заменить одну мафию именно своей собственной?! Чтобы всё бабло было только твоим? Atbildēt

   ?!

 23. Nez kur pazuda mans konmentārs? Laikam glavļits uzdarbojas.

 24. Paskat kā priecājas vienu latvieti izēdusi no sava biznesa.

 25. ja jau Latvijā jādiskutē par latviešu valodas lietošanu…. atliek tikai jautājums par pievienošanu…

 26. Tocilenko nav ko darit! Lai tak iet tulkot,nevis dumibas runaa

 27. Kapec par valodu jadiskute. Vajag valsts iestades uzlikt pie sienas plakatu ar atgadinajumu ,ka 2012g. referendums par valodu ir obligats visiem iedzivotajiem . Jo ta rezultati ir augstaki par konstituciju. Punkts.

 28. mediķim nemelo!!!!!!!!!!!!! pamatnoteikums. Ieraudzīti ārstā cilvēku-paša labā.

 29. melot mediķim-nekas stulbāks un nekaunīgāks nevar būt

 30. >05.04 redz, meli un nekaunība ir tie, kas izsauc naidu, NEVAJAG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pat uzvedībai lopu kūtī ir noteikumi.

 31. varbūt der pasekot valodas pielietošanai

 32. Vakar darba pienākumos man vajadzēja sniegt palīdzību poļu tūristiem, citreiz sūtīšu uz MFD, lai meklē poliski runājosu ārstu

 33. Pacientam, kurš grib, lai viņam tiek skaidrots svešvalodā, vajadzētu noteikt konkrētu maksu par to. Varbūt tad tiem okupantu pēctečiem pārietu vēlme diskutēt par valodas jautājumu.

 34. Tieši tā – jāskaidro. Man krievu tautības ārsts neprata sakarīgi izskaidrot, kā jāveic analīžu savākšanas – nodošanas darbības (detaļās tagad neskadrošu), sanāca kautkāds Google tulkojums un dabūju ar to lietu krāmēties divreiz, kad ārsta palīgs normālā latviešu valodā izskaidroja.Tā ka nevajag uz valodas jautājumu skatīfies vienpusēji. Lai krievu ārsti rūpīgāk mācās latviešu valodu!

 35. Cik jauki, ka ir uzņēmumi, kas tā rūpējas apkalpot klientam saprotamā valodā. Kādam vajadzētu pastāstīt par šo medicīnisko tulkošanas centru Mucenieku bēgļu centram – runā, ka viņiem grūti atrast ārstus, kas spētu palīdzēr bēgļiem tieši valodas barjeras dēļ

 36. kurš cits “aizstāvēs” krievu valodu kā īdene ?

 37. Doma laba, piemaksāt ārstam par tulkošanu, bet jauni jau krievu valodu nezin. Lai nu darbojas, paliks bez ārstiem vai tik nožēlojamiem kadriem, ka……………..varbūt nemaz labus saviem klientiem negrib.

 38. ārsta misija ir sadarboties, ne pazemoties, no ārsta nevar izsist palīdzību, bet vienoties

 39. ar starptautiskiem vai Rīgas administrācijas darbiniekiem?????????? ar starptautiskiem sarunājas angliski un visi viņi zin valodas. Un problēma nav valodā, problēma ir nekaunībā, melos, izsišanā, ārsta pazemošanā! Ar kažokiem, cepurēs, zvanošiem telefoniem, bez rindas…………

 40. Kauns un negods lasīt šo 27 gadus pēc valsts neatkarības ! Ārstam nav jāzina visas mazākumtaitību valodas. Nekur pasaulē tā nav . Esmu pavadījusi delegācijas uz ārzemēs un arī pabijusi ar tūristiem slimnīcā kā TULKS. Jo neviens pat neiedomājas ,ka ārstam būtu jāzina vairākas valodas. Absurds .ko ši kundze gvelž. Nudiem jau pietiks to lielkrievu padomju šovinismu gvelzt. Vai pašai kauns nav ? Laika mašīna viņai apstājusies uz gadiem 30 vismaz. Valsts valoda ir viena -latviešu. Lai apmaksā tulkus paši pacienti ,ja nu elementāri sarunvalodā runāt nespēj.

 41. “Darbs ar . . . klientiem, kuru valsts valodas zināšanas ir vājas, ir mūsu ikdiena.”
  – – – – – – – – – –
  Točiļenko kundze lavierē. Šo “klientu” (Latvijā dzīvojošu krievu) valsts valodas zināšanas pēc 27+ gadu uzturēšanās mūsu zemē ir “vājas” tieši tāpēc, ka latvieši nav pastāvējuši uz savām tiesībām savā zemē. Runāšana par Hipokrata zvērastu ir tikai miglas pūšana.

 42. valsts valodas centram tomēr beidzot vajadzētu sākt kustēties. Ieejot poliklīnikā administratori runā krieviski, valsts ietādēs, veikalā pārdevēji-krieviski, busiņu šoferi- krieviski visur tikai krieviski. Šķiet pēdējais laiks noteikt sodu apkalpojošam personālam, kurš neruna valsts valodā. Tad varbūt apkalpojošais personāls būtu spiests komunicēt tikai un vienīgi valsts valodā un iedzīvotāji būtu spiesti arī lietot tikai un vienīgi valsts valodu. Pašreiz ir trakāk nekā padomju laikos.
  Par pacientiem ar uzvārdu čto un vārdu čto nado, pieriebušies tie “tūristi” un “ārzemnieki” kuri dzimuši. auguši Latvijā neciena valodu un pamatnāciju. Latviešiem ieteikums pašiem cienīt savu valodu un runāt latviski, ja nesaproti tava problēma, meklē tulku.

  • un diez kāpēc nepareizā valoda ir tieši latviešu un krievs turpina nezināt/nesaprast to. Kāpēc krievs neiedomājas vāczemē pieprasīt visu skaidrot krieviski, bet ātri mācās vācu valodu- nevienā iestādē vācijā nerunā ne turciski( kaut viņu tur neiedomājami daudz), ne krieviski un ārstam ir pienākums izskaidrot saprotamā valsts valodā diagnozi un ārstēšanas iespējas. Nē, nu var jau arī latīniski.

 43. nost ar okupantu valodu!!!!

  • То есть, долой английский язык?! Это НАТО здесь оккупант! Atbildēt

   Doloj NATO!

 44. Ak Dievs, ļautiņi, atverat tak acis. Jūs glupi kā aves tiekat naidoti viens pret otru! Par ko mēs šeit runājam? Vai Jūs paši saprotat? Ārsts ir aicinājums, misija. Viņa primārais uzdevums ir palīdzēt sasirgušajam. Ar jebkādirm līdzekļiem- žestikulējot, zīmējot, runājot saprotamā valodā, bet palīdzēt! Ja nevari atrast kopīgu valodu, lai piepildītu savu aicinājumu, tad jāsāk uzdot sev jautājumu, vai esmu pareizo profesiju izvēlējusies?

  • Zini kāda ir okupantu misija? Nerunāt latviski, atlatviskot un attautot latviešus, panākt Latvijas valsts galu. Un tagad situācija – satiekas ārsts un okupants. Abiem ir misija. Vai ārstam jākļūst par okupanta pakalpiņu un jāatsakās no latviešu valodas?
   Jebkura latvieša galvenā misija ir būt latvietim un kopt savu kultūru. Misija, kas saistīta ar profesiju un naudas pelnīšanu, jānoliek otrajā vietā, ja gribam, lai arī pēc 100 gadiem būtu Latvija.

   • То есть, человеком быть не обязательно?! Главное быть латышом?!! Это ваша «миссия»?! Atbildēt

    ???

  • Ja jau ārsta darbs ir misija, tad jau viņam arī algu nevajag!

 45. Par MFD veselības grupu varu teikt tikai labus vārdus. Saskaroties ar veselības problēmām ārsti mani konsultēja ļoti augstā profesionalitātes līmenī. Savlaicīgi saņēmu nepieciešamo diagnostiku un ārstēšanu. Paldies, Jums par profesionalitāti!

 46. Domāju ka viss korekti pateica, jo pacientiem jāsaprot par ko stāsta ārsts. Par savu diagnozi, ārstēšanas plānu utml. Domāju, ja kāds no Jums atnāktu pie ārsta, piem.,Francijā, tad jums vismāz piedāvātu opcijas izmantot tulku vai atrast ārstu kurš māk runāt jums saprotāmā valodā…

  • Jā, domāju, ka ārkārtas situācijā (kad jūs atrastos Francijā kā tūrists, kuram nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība) noteikti atrastu ārstu, kurš spētu komunicēt ar pacientu – tūristu, kurš nerunā franciski, piemēram angļu vai citā valodā. Bet – nedomāju, ka tā būtu jebkurā ikdienas situācijā, jums ilgstoši dzīvojot Francijā un apmeklējot ārstu (vēl vairāk – valsts apmaksātu pakalpojumu). Ja nesaprotat valsts valodu (piemēra gadījumā – nerunājat franciski) – lūdzu, nāciet ar savu tulku. Nedomāju, ka tas būtu ārsta pienākums jums sarežģītās diagnozes mēģināt izskaidrot angliski, vāciski, krieviski utml.

 47. Ārsta kabinetā nav jāuzklausa pacienta domas par valsts valodu

  • И наоборот! Пациент не должен слушать лекции врача о его языковых предпочтениях!!! Atbildēt

   !!

 48. Domāju ka viss korekti pateica, jo pacientiem jāsaprot par ko stāsta ārsts. Par savu diagnozi, ārstēšanas plānu utml. Domāju, ja kāds no Jums atnāktu pie ārsta, piem.,Francijā, tad jums vismāz piedāvātu opcijas izmantot tulku vai atrast ārstu kurš māk runāt jums saprotāmā valodā…

  • Pilnīgi pareizi,pacientam jāsaprot, ko viņam saka ārsts. Iāpēc izglītībai, jau sākot no bērnudārza, ir jābūt tikai valsts valodā.

 49. Ārsta kabinetā nav jāuzklausa pacienta domas par valsts valodu 🙂 lai iet izgāzt žulti mītiņos

 50. Kā noriebušies šie sieri ar savām ānusā iespraustām tiesībām pozā kurā stāv ušakovs

 51. Tā ir tukša muldēšana, ka, citēju, “saziņā ar saviem pacientiem, darbiniekiem, sadarbības partneriem ievērojam Valsts valodas likumu”. Kad es pirmoreiz apmeklēju savu jauno ğimenes ārsti minētajā iestādē, viņa, pati būdama latviete (!), mani uzrunāja krievu valodā. Tikai tad, kad es atbildēju latviski, viņa pārgāja uz latviešu valodu. Tālāk – gan šī ārste, gan divas citas ārstes, pie kurām es tiku nosūtīts uz konsultācijām, ar māsiņām savos kabinetos manā klātbūtnē (kaut arī tas skāra manu veselību) sarunājās krieviski. Sajūta tāda, it kā es atrastos kaut kur svešatnē, kaut kādā krievu ğerevņā. Okupācijas seku legalizācija turpinās joprojām!

 52. anesteziologa atbilde RUSOFĪLIEM Atbildēt

  Es strādāju valsts slimnīcā, Latvijā valsts valoda ir latviešu, man nav jĀrunā citā valodā. Ja esat neapmierināts, lūdzu sameklējiet sev citu ārstu vai tulku.Uzredzēšanos.
  PS
  Ir arī Tev jabūt drosmei runāt dzimtā valodā.

  • Здравствуйте, доктор Менгеле! Опыты ставите на русских, да?!!! Atbildēt

   ???

 53. Rīgā visos augstos krēslos ir ielikti kremļa atbalstītāji, re kā gānās par LV valodu, kā ru vienmēr ar pompu aizstāv savas intereses bet latvietis zemu noliec galvu un iet prom, un tādēļ Rīgā visos stūros bļauj nevalodā un ik uz soļa ņirgājās par mūsu valodu un zemi, tad sakiet kā tādus iespējams cienīt, visa pasaule iet ar līkumu šiem.

 54. Ieejot ārsta kabinetā,tiešām nevajag izvest diskusiju-kadā valodā!
  PROTAMS KA LATVIEŠU

 55. Kāpēc latvieši savā zemē tiek pazemoti valsts valodas dēļ?

 56. Rodas iespaids, ka valsts valoda ir kaut kāda parādība ārpus realitātes, kā mākslīga piedeva, kuru var lietot un var nelietot. Uzskatu, ka neatkarīgā valstī jautājums par valsts valodas lietošanu vispār nav apspriežams. VALSTS valoda ir kopīgs saziņas līdzeklis VISIEM valsts iedzīvotājiem un citu valodu lietošana saziņā jau ir kaprīze. Nevienam ārstam vai pakalpojuma sniedzējam NAV jārunā ar savas valsts pilsoņiem vai pastāvīgajiem iedzīvotājiem svešvalodā. Tas, kurš kāda iemesla dēļ nezina latviešu valodu vai nevēlas tajā runāt, lai algo tulku. Punkts.

 57. Krievu valoda- vienīgā valsts valoda? Vai tā bija domāts? Pavisam netālu austrumu virzienā ir valsts, kurā ir tikai viena valsts valoda. Vai biļete dārga, varu apmaksāt, saulainu taciņu! Nemeklē fašistus, fašisti ir tikai Krievijā. Pierādi pretējo!!!

 58. Natālija ir aizmirsusi, ka viņa dzīvo Latvijā. Prasība var būt tikai viena – ārstam jāprot runāt un jārunā valsts valodā.

  • Bet vismaz 90% latvieši paši brīvprātīgi lieto krievu valodu.

  • Врач должен уметь лечить! Причём правильно и хорошо. На каком языке он это делает совешенно не важно! Atbildēt

   Da.

 59. “Saziņā ar saviem pacientiem, darbiniekiem, sadarbības partneriem ievērojam Valsts valodas likumu.”
  Tad kur ir problēma? Ja Valsts valodas likums šajā iestādē tiek ievērots, tad daktere visu darījusi pareizi, runādama ar saviem pacientiem latviski. Tāpat darīsim arī mēs. Runāsim latviski, lai palīdzētu cittautiešiem apgūt mūsu valsts valodu.
  Valsts Valodas Centrs, nepieveriet acis, veicot savu darbu.

 60. Bet MFD veselības grupai ir ne tikai jāuzklausa, bet jāzin un jāpilda valsts valodas likums, algojiet tulkus, ja likums, jums traucē pelnīt, bet atcerieties – te vairs nav Krievija.

  • šovinisms un kapitālisms rullē! Atbildēt

   Kāpēc algot tulkus un maksāt tulkiem algu, ja tulka darbu vienlaikus ar ārstēšanu var veikt ārsts? Protams,ārstam par tulka darbu alga netiek maksāta.

 61. Ārstiem tāds Hipokrāta zvērests nav! Beidziet muldēt. Un neviens ārsts ar mani latviski Krievijaa nerunās. Nerunā arī Daugavpilī.

 62. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Vai ārstam Latvijā ir tiesības nerunāt krievu okupācijas varas valodā? Vai ārstam jāzina visu Latvijā dzīvojošo tautību valodas? Sak, Latvijā daudz krievu un tāpēc jāzina krievu valodu! Bet tas, ka daudz krievu, tas taču nenozīmē, ka krievi drīkst nemācīties latviešu valodu un drīkst uzvesties kā šovinisti un latviešu kaklakungi!
  Kāpēc MFD tagad par vainīgo cenšas padarīt ārsti, kura it kā neievērojot mistisko un Saeimā neapstiprināto 1000 gadus veco Hipokrāta zvērestu? Vai tad nebija tā, ka tieši pacienti bija tie, kuri sūdzējās, ka viņus neapkalpo “cilvēku” valodā un pacienti kopā ar personālu izēda ārsti, kura pieturējās pie valsts valodas?
  No MFD ož pēc šovinisma!!!

  • Kaut nu visi būtu tādi , kā Jūs . Bet daži pilnīgi apzināti un spītīgi nedara to , kaut gan ļoti labi prot valodu nekādi nesaprotu , no kā ceļas tas ienaids .Lai jau plēstos tur politiķi vai augsta ranga ierēdņi , bet ko tam cilvēkam ļaunu nodarījis vienkāršs cilvēks , kura valstī tu dzīvo ?

  • Какой ты на хер русский!?! Ты – ассимированное гавно! Власовец недобитый! Atbildēt

   Zdohni mrazj!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+