×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Arstarulsmirus ar jaunu dziesmu atvadās no “vandāļa” Gustavo identitātes

Foto - LETA ArstarulsmirusFoto - LETA Arstarulsmirus

Latvijā pazīstamais hip-hop mūziķis ar līdzšinējo skatuves vārdu Gustavo, bet tagad kurš sevi dēvē par Arstarulsmirus Arsujumfus-Tarus, paziņojis, ka radījis jaunu dziesmu kā atvadas no savas iepriekšējās identitātes un mūzikas virziena.

Vakar, 13.decembrī, mākslinieks savā tviterkontā ierakstīja: “Tikko pabeidzu jaunu skaņdarbu. Tā ir Gustavo repertuāra noslēguma kompozīcija, kā dziļa pateicība Jums visiem. Paldies, ka esat!!!”

Jaunā skaņdarba pirmatskaņojums būšot pirmdien, 16.decembrī, “Radio SWH” ēterā plkst.14.30 raidījumā “Dienas vidus” ar Normundu Rutuli un plkst.16 radiostacijas “SpinFM” raidījumā “Urbānie filozofi”.

No otrdienas dziesma būs atrodama arī internetā.

Kā zināms, pirms kāda laika mūziķis mainīja skatuves vārdu, un viens no pamatojumiem bija tas, ka viņš neesot mierā ar sava kopš dzimšanas dotā vārda ”Gustavs” nozīmi tulkojumā- ”vandālis, kurš visu noposta”.

Kas attiecas uz muzikālajiem plāniem, mūziķis arī esot metis mieru repam un hiphopam. Iespējams, vēl būs kāda dziesma rečitatīva formā, bet tas noteikti būšot kaut kas “elektisks, kas atgādina dzeju ar liegas mūzikas pavadījumu.”

Jaunās dziesmas radīšanas procesā viņš esot formulējis, “kas tad īsti ir mani klausītāji un sapratu, ka tas ir tiešām ļoti plašs līdzcilvēku loks, ar kuriem man nācies vai kādreiz vēl tikai nāksies saskarties. Ikkatra mūsu tieša vai netieša mijidarbība ir atstājusi ietekmi uz mani, un tā vienmēr ir dziļas pateicības vērta,” tā savā paziņojumā teic mūziķis.

Jaunās identitātes formulēšanā esot palīdzējusi zinātnisku pētījumu lasīšana par mūzikas un dziesmu vārdu ietekmi uz cilvēku.

Par identitātes meklējumiem liecina arī viņa intereses, pēdējā laikā izvēloties savu lasāmvielu vai īsfilmas, ko skatītes no ieteikt aplūkot arī saviem faniem.

Piemēram, kādā viņa izvēlētā video tiek skaidrots, ka ”gandrīz jebkas patiesībā ir kaut kas cits” vai ka “jebkurš ir aplis”. Citā ieteiktā rakstā teikts, ka nāve “patiesībā ir mūsu apziņā radusies ilūzija”.

Arstarulsmirus pēdējā laikā izcēlies arī ar savu viedokli par valsts himnu, televīzijas raidījumā ”100 grami kultūras”  izteikdamies, ka himna neapmierinot visus sabiedrības slāņus, jo nostādot latviešus lūdzēja lomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+