Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Shutterstock

Ārstei par reģistrēšanos datubāzē krāpnieki pieprasa 1100 eiro 1

Liepājā kāda ārste atsaukusies krāpnieku aicinājumam reģistrēt savus datus it kā starptautiskā ārstu reģistrā, kā rezultātā krāpnieki viņai pieprasījuši samaksāt teju 1100 eiro, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Daiga Valdmane.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Šā gada 23.martā ārste savā e-pastā saņēmusi piedāvājumu, kas viņai šķitis interesants, tādēļ viņa aizpildījusi anketu un reģistrējusi savus datus it kā starptautiskā ārstu reģistrā. Pēc diviem mēnešiem ārste saņēmusi vēstuli, kurā norādīts, ka par viņas datu ievietošanu un saglabāšanu šajā datubāzē ir jāsamaksā teju 1100 eiro.

VP brīdina iedzīvotājus par šādu krāpšanas veidu, kas izpaužas kā e-pasta piedāvājums dažādu profesiju pārstāvjiem, īpaši ārstiem, savus datus ievietot kādā ārzemju datubāzē jeb reģistrā. Krāpnieku piedāvājumā sākotnēji tiek apgalvots, ka reģistrācija ir bez maksas, tomēr vēlāk tiek atsūtīts rēķins pat vairāku tūkstošu eiro apmērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā liecina VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) saņemtā jaunākā informācija, pašlaik aktīvi tiek izsūtīti šādi krāpnieku piedāvājumi ar aicinājumu aizpildīt anketas ne tikai konkrētu profesiju pārstāvjiem, bet arī uzņēmumiem. Līdz ar to šis piedāvājums e-pastā var tikt izsūtīts gan uzņēmumiem, gan privātiem lietotājiem, skaidroja VP pārstāve.

Krāpnieku piedāvājums satur aicinājumu reģistrēties it kā Eiropas Savienības (ES) oficiālajā biznesa datubāzē, norādot konkrētas personas vai uzņēmuma datus. Policija uzsver, ka ES oficiālās iestādes šādu biznesa reģistru neveido un neuztur. Kā redzams piedāvājumiem pievienotajos attēlos, gan e-pasta tekstā, gan anketas sākumā ar izcēlumu norādīts, ka reģistrācija esot bez maksas. Taču tālāk anketā atsevišķā laukā grūti salasāmā veidā norādīts, ka anketu aizpildījusī persona piekrīt, ka datu ievietošana un uzturēšana datubāzē izmaksās 995 eiro gadā, turklāt līgums tiek noslēgts uz trim gadiem. Pēc tam informācijas iesniedzējs parasti saņem rēķinu ar aicinājumu samaksāt gandrīz 3000 eiro un informāciju, ka nemaksāšanas gadījumā var tikt piesaistīti parādu piedzinēji.

“VP aicina neuzticēties šādiem piedāvājumiem. Ikvienam vienmēr rūpīgi jāizvērtē un jāizlasa pieejamais saturs, iespējamie reģistrācijas nosacījumi, lai nepakļautu sevi riskam kļūt par krāpniecības upuri. Gadījumā, ja tomēr esat nonācis šādu krāpnieku rokās, aicinām par to informēt policiju,” piebilda Valdmane.