Latvijā
Politika

Ārstēs gan slimniekus, gan frakciju 16


Hosams Abu Meri
Hosams Abu Meri
Foto – Zane Bitere/LETA

“Mans mērķis un redzējums ir atgriezties pie “Vienotības” būtības un saknēm – vienot cilvēkus. Vēlos atjaunot to saliedēto frakciju, kāda mums bija 11. Saeimas laikā,” kļūstot par “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, paziņoja Hosams Abu Meri. Šonedēļ savu pēdējo Saeimas sēdi deputātes statusā aizvadīja līdzšinējā “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kura līdz nākamās Saeimas sesijas sākumam nolikšot savu mandātu.

Pašlaik “Vienotības” Saeimas frakciju veido 22 deputāti, bet mazāk nekā puse no viņiem ir šīs partijas biedri – pārējie ir partneri no reģionālajām partijām un partijas “Kustība Par” pārstāvji. Jaunais frakcijas vadītājs pārliecināts, ka izdosies ar to tikt galā. “Pēdējās divas nedēļas es pavadīju sarunās ar mūsu partneriem. Viņi aizvadītajos gados bijuši lojālāki frakcijai nekā pašu partijas biedri, un šīs sarunas to vēlreiz apliecināja. Domāju, ka tikšu galā. Esmu pārliecināts gan pats par sevi, gan saviem kolēģiem! Apzinos, ka mūsu organizācijā ir daudz interešu grupu, bet turpmāk visas lietas izrunāsim iekšienē un uz āru nāksim ar vienu kopīgu nostāju,” optimistiski noskaņots Abu Meri. Jautāts par to, kā izdosies nodrošināt šādu saliedētību un disciplīnu, jaunais frakcijas vadītājs atbildēja, ka jauns ritenis nav jāizgudro: “Mazākumam demokrātijā ir tiesības izteikties un aizstāvēt savu pozīciju, bet, kad balsojums būs pieņemts, tad visiem jārespektē vairākuma viedoklis. Arī es kā frakcijas vadītājs tā rīkošos, ja kādu reizi palikšu mazākumā. Ja kādam šāda kārtība būs kategoriski nepieņemama, tad nav jau obligāti jāstrādā frakcijā.”

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Solvita Āboltiņa intervijā ziņu aģentūrai “LETA”, raksturojot pašreizējo “Vienotības” lomu koalīcijā, nosauca to par “mazāko brāli”, kuru koalīcijas partneri no ZZS un NA apspēlējot. Tā tas, piemēram, esot noticis aizvadītājas pašvaldību vēlēšanās, kur koalīcijas partneri esot aizmuguriski vienojušies cīņai pret “Vienotības” reģionālajiem partneriem. Tomēr Abu Meri noraida bažas, ka politiskajās spēlītēs rūdītie koalīcijas partneri varētu ļaunprātīgi izmantot jaunā “Vienotības” frakcijas vadītāja pieredzes trūkumu. “Pirms stāšanās amatā tikos gan ar ZZS, gan NA vadību un guvu pārliecību, ka viņi ir gatavi kopīgam darbam Latvijas labā. Mēs neapkarosim viens otru, bet kopā strādāsim,” teica Abu Meri. Vienlaikus viņš atzina, ka Saeimas ziemas sesija, kas sāksies janvārī, nebūs viegla, jo jāpieņem virkne svarīgu lēmumu, tostarp par skolu latviskošanu, un jākontrolē veselības reformas īstenošana.

Paralēli deputātu darbam Abu Meri ir arī praktizējošs gastroenterologs un plāno ārsta praksi turpināt arī vienlaikus ar frakcijas vadīšanu. “Protams, tagad darbs politikā man prasīs vairāk laika, bet medicīnā darbošos no rītiem, vakaros un brīvdienās. Es tomēr nedrīkstu pamest savus slimniekus,” paskaidroja politiķis ārsts.

“Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens šonedēļ preses konferencē informēja, ka partija sākusi nopietni strādāt pie sava starta Saeimas vēlēšanās un jau sākušās konsultācijas par sadarbību ar reģionālajām partijām. Plānotas sarunas arī ar citām partijām – “Kustība Par”, “Latvijas attīstībai”, Latvijas Reģionu apvienību, kā arī Jauno konservatīvo partiju.

LA.lv