×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Ārsti atklāj, ka Vējonim ir iedzimta sirdskaite (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim ir iedzimta sirds kaite, šodien preses konferencē apstiprināja Valsts prezidenta kancelejas un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvji.

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Guntis Puķītis norādīja, ka, cik viņam zināms, iedzimtā sirds kaite prezidentam nekādi nav traucējusi viņa līdzšinējās karjeras un citās aktivitātēs, pie tam arī ļoti tādās enerģiskās aktivitātēs.

“Iedzimtā sirds kaite viņam bija, bet tā netraucēja viņam aktīvi darboties, kamēr tai nepievienojās kāda cita kaite,” sacīja Puķītis.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas reanimatologs-anesteziologs Eva Strīķe skaidroja, ka mediķi prezidentam veica daudzus izmeklējumus, kā arī viņš stāstījis par sevi – savu ģimeni, nodarbošanos un citiem jautājumiem. Līdz ar to mediķi uzzināja arī par prezidentam iedzimto sirds kaiti.

“Jā, mēs zinājām, ka viņam ir šī iedzimtā sirds kaite, kas nebija funkcionāli bojājusi viņam darbību – viņa fiziskās spējas, un nebija tik liels funkcionāls bojājums,” skaidroja Strīķe.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidenta kanceleja publiskojusi video, kurā sasirgušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis pateicas Latvijas iedzīvotājiem un mediķiem par sniegto atbalstu.

“Mīļie Latvijas ļaudis, pagājušajā nedēļā esmu pārcietis sirds operāciju, lai veiktu korekcijas savā iedzimtajā sirdskaitē. Liels paldies Latvijas ķirurgiem, jo īpaši gribētu teikt paldies (Andrejam) Ērglim, (Romanam) Lācim, (Vladimiram) Harlamovam un pārējam medicīnas personālam, kas visu šo periodu snieguši man atbalstu. Īpaši tas ir svarīgi manā atveseļošanās periodā,” norāda Vējonis.

“Vēlos pateikties visiem, arī jums, par to atbalstu, labajām domām, ko jūs sūtiet internetā. Šīs labās domas palīdz stiprināties, lai izietu cauri atveseļošanās procesam. Paldies jums, es jūs mīlu,” teikts videovēstījumā.

Atrodoties slimnīcā, Vējonis pakāpeniski atsākšot veikt Valsts prezidenta pienākumus, teikts Vējoņa parakstītajā un Valsts prezidenta kancelejas izplatītajā paziņojumā, kas publicēts kancelejas mājaslapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jāglābj ir nevis prezidents ,bet cilvēks.Paļaujos uz gudriem mediķiem,kas noteiks pacienta turpmāko dzīves un darba režīmu.

  2. Novēlu prezidentam drīzu izveseļošanos un veiksmīgu atgriešanos pie pienākumu pildīšanas! Tomēr piebildīšu, ka Dievs nav mazais bērns, un stājoties tādā augstā amatā, bija godīgi jāinformē sabiedrība, vai vismaz jāuzzina ārstu slēdziens arī par savām veselības problēmām. Jo tā tomēr ir liela atbildība ne tikai sevis paša un ģimenes, bet arī visas tautas priekšā. Tas nav pārmetums, bet reāla nepieciešamība arī nākošiem prezidentiem un premjeriem.

  3. Emocijas arī neļauj labi izteikties ,tad pat mēle neklausa.

  4. TV Prezidents izskatījās saguris. Protams, no sirds vēlu izveseļošanos!
    Bet diagnoze gan jancīga: viruss, infekcija>”žurnaļugu spiediens”!> iedzimta sirdskaite> “žurnaļugu spiediens”!> kas tālāk ?

  5. Cilvēciski un pilsoniski: stiprinieties, Prezident, tauta Jūs gaida mājās un valsts ierindā!

Draugiem Facebook Twitter Google+