Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
20. oktobris, 2014
Drukāt

“Ārsti bez robežām”: ar Ebolas vīrusu inficētā norvēģiete ir izārstēta

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Norvēģiete, kas bija inficējusies ar Ebolas vīrusu, strādājot nevalstiskās organizācijas “Ārsti bez robežām” uzdevumā Sjerraleonē, ir izārstēta, pirmdien paziņoja organizācija.

“Mēs esam ļoti priecīgi, uzzinot, ka mūsu kolēģe ir izārstēta,” norādīja organizācijas Norvēģijas nodaļas pārstāvis Jūnass Hogensens.

Oslo Universitātes slimnīca paziņoja, ka paciente tiks izrakstīta no slimnīcas īpaši bīstamo infekcijas slimību īpašās nodaļas, kur viņa tika ārstēta kopš atgriešanās no Sjerraleones 7.oktobrī.

Nav zināms, kādu ārstēšanu 30 gadus vecā norvēģiete ir saņēmusi.

Pirms nedēļās mediķi vērtēja viņas “stāvokli kā stabilu ar uzlabošanās pazīmēm”.

Vairāk nekā 4500 cilvēku ir miruši Ebolas vīrusa uzliesmojumā kopš tā saasinājuma Rietumāfrikā šā gada sākumā.

ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) ir informējusi, ka līdz 14.oktobrim ir miruši 4555 cilvēki no 9216 reģistrētajiem saslimšanas gadījumiem ar Ebolas vīrusu septiņās valstīs.

WHO Ebolas vīrusa uzliesmojuma skartās valstis iedala divās grupās.

Pirmajā ir Gvineja, Libērija un Sjerraleone, kuras ir vissmagāk skārusi vīrusa izplatība.

Libērijā līdz 13.oktobrim miruši 2484 cilvēki no 4262 saslimušajiem. Sjerraleonē līdz 14.oktobrim no 3410 saslimšanas gadījumiem 1200 ir miruši. Savukārt Gvinejā, kur decembrī sākās epidēmija, ar Ebolas vīrusu inficējušies 1519 cilvēki no 862 saslimušajiem.

Otrajā WHO izšķirtajā grupā ir pārējās valstis, kurās reģistrēts krietni mazāk saslimšanas un nāves gadījumu, tai skaitā Senegālu, Nigēriju un Spāniju.

Ebolas vīrusa izraisītās slimības simptomi ir drudzis, galvas, muskuļu un krūšu sāpes, kam seko vemšana un caureja, kuras var būt asiņainas. Tālākie simptomi ir asiņu izdalīšanās no visām ķermeņa atverēm.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+