×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Ārstiem liek atmaksāt noblēdītos 233 000 eiro (2)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Pagājušajā gadā ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, konstatēti nepamatoti uzskaitīti pakalpojumi 233 807,76 eiro apmērā, kas ir jāatmaksā veselības aprūpes budžetā vai pacientiem, informē Veselības inspekcija (VI).

Lielākā daļa no nepamatoti uzrādītajiem veselības aprūpes pakalpojumiem jau atgriezti veselības aprūpes budžetā – 206 135, 28 eiro par nepamatotu veselības aprūpes pakalpojumu uzskaiti, 2959, 67 eiro par nepamatoti izrakstītām valsts kompensējamajām zālēm, savukārt 334, 79 eiro par no pacientiem nepamatoti iekasētiem maksājumiem.

Inspekcijas pārbaudes par veselības aprūpes budžeta izlietojuma pamatotību un pakalpojumu pieejamību pacientiem 2015. gadā tika veiktas galvenokārt par ģimenes ārstu un ārstu-speciālistu pakalpojumiem, kā arī par stacionārās veselības aprūpes un zobārstniecības pakalpojumiem.

Veicot pārbaudes VI konstatēja, ka joprojām visbiežākie pārkāpumi ir – nepamatota pakalpojumu uzskaite – uzrādītas faktiski neveiktas manipulācijas, lielāks manipulāciju skaits, apmaksas nosacījumiem neatbilstošas, savstarpēji nesaderīgas manipulācijas, kā arī dārgākas manipulācijas nekā faktiski veiktas pacientiem, kā arī par to, ka ārstniecības iestādes vienas veselības aprūpes epizodes ietvaros apmaksai nepamatoti uzrādīti vairāki aprūpes epizožu taloni.

Inspekcija atzīmē, ka viena no būtiskākajām problēmām, kuras dēļ bieži nākas konstatēt pārkāpumus, ir informācijas un komunikācijas trūkums ārstniecības iestāžu personāla un pacientu starpā. Pacienti netiek informēti par valsts apmaksāto pakalpojumu saņemšanas iespējām, netiek nodrošināta pakalpojumu pieejamība noteiktajos laikos un termiņos, no pacientiem tiek iekasēta samaksa par valsts apmaksātiem pakalpojumiem, netiek izsniegti maksājumu dokumenti.

Salīdzinot ar 2014. gadu, nepamatoti uzrādītu veselības aprūpes pakalpojumu apmēram novērojama tendence samazināties. 2014. gadā kopumā līgumsodi piemēroti 43 963, 38 eiro apmērā, savukārt 2015. gadā – 17 877, 43 eiro apmērā, kas arī ieskaitīti veselības aprūpes budžetā.

Plašāku informāciju par ārstniecības iestādēm un personām, kuru darbībā ir konstatētas neatbilstības ārstniecības iestāžu pakalpojumu uzskaitē un līgumu nosacījumu ievērošanā, Jūs varat apskatīt Veselības inspekcijas mājaslapas www.vi.gov.lv sadaļā „Veselības aprūpe” –> „Valsts apmaksātie pakalpojumi” –> „Būtiskākie pārkāpumi ārstniecības iestāžu pakalpojumu uzskaitē un līgumu nosacījumu ievērošanā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. kāpēc būvniecībā, metalurģijā, aviācija, finanšu sfērā neko neliek atmaksāt???

 2. Nekādu pārsteigumu Atbildēt

  Pērn – 2015.gadā ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, konstatēti nepamatoti(!!!) uzskaitīti pakalpojumi 233 807,76 eiro apmērā, kas ir jāatmaksā(!!!) veselības aprūpes budžetā vai pacientiem, informē Veselības inspekcija (VI).
  Lielākā daļa no nepamatoti uzrādītajiem veselības aprūpes pakalpojumiem jau atgriezti veselības aprūpes budžetā – 206 135, 28 eiro par nepamatotu veselības aprūpes pakalpojumu uzskaiti, 2959, 67 eiro par nepamatoti izrakstītām valsts kompensējamajām zālēm, savukārt 334, 79 eiro par no pacientiem nepamatoti iekasētiem maksājumiem.
  Šo lasot, atceros jau aizmirsto Veselības ministru Gundaru Bērziņu , kurš ministrs bija no 2004.g. — 2007.g, kur “ārstu” pierakstījumi bijuši tik…nekaunīgi, ka pat 80-gadīgajam onkulim bija pierakstījuši, ka šis bijis pie …ginekologa un vēl veikta manipulācijas….Ginekologs kā zināms ir sieviešu dakteris.
  Toreiz kāds gudrais bija aprēķinājis, ka ar šadiem pierakstījumie no veselības budžeta tiek izkrāpti vismaz 500 000 lati, bet kā zināms tagad ir eiro, kas varētu būt tuvu 1 miljonam eiro …
  Nav kam, lai gan ministrijā ir pilni aizgaldi, sekot kā tiek izlietota ar katru gadu vairāk miljonus piešķirtā nauda no valsts budžeta…

Draugiem Facebook Twitter Google+