×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Ārstiem un māsiņām mācīs ārstēt bērnus ar klaunu terapiju

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamnedēļ meistarklasēs un semināros Latvijas ārsti un māsiņas apgūs klaunu terapijas metodes, lai turpmāk tās pielietotu mazo pacientu ārstēšanā, aģentūru LETA informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pārstāve Romēna Namniece.

Šobrīd pasaulē darbojas vairāk nekā 30 dakteru klaunu organizācijas, bet Latvijā klaunu terapija vēl nav tikusi pielietota.

No 6.novembra līdz 7.novembrim Rīgā viesosies vieslektori no Izraēlas, kas ne tikai iepazīstinās Latvijas mediķus ar klaunu terapijas metodēm, bet arī viesosies pie Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem.

Tāpat tuvākajā laikā Latvijā plānots ieviest projektu “Dr.Klauns”. Vairāk par to sola stāstīt pasākumā Bērnu slimnīcas “Saulaino dienu bibliotēkā” trešdien, 7.novembrī.

Pirmo reizi profesionāli dakteri klauni ārstniecisko klaunādi sāka praktizēt 1986.gadā ASV. Ārstniecisko klaunu palīdzību visā pasaulē pielieto gan intensīvajā terapijā, ķirurģijas, onkoloģijas un rehabilitācijas nodaļās, gan dienas aprūpes centros, no vardarbības cietušu bērnu aprūpē un citur.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+