×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2017
Drukāt

Izdevums: Bijušais veselības ministrs un ārsts Āris Auders dzīvi beidzis pašnāvībā (10)

Foto - LetaFoto - Leta

“Āri salauza dzīve un sistēma. Viņa sirdslieta bija neiroķirurģija, šo darbu viņš veica spīdoši. Viņš bija ģeniāls ārsts! Taču viņam atņēma iespēju strādāt.. Pagājušajā ziemā Āris iesniedza apelāciju, lai viņam atjauno ārsta sertifikātu, taču lūgums tika kategoriski noraidīts. Acīmredzot konkurence nevienam nav vajadzīga,” tā pēc talantīgā un daudzu dēvētā ārsta ar zelta rokām, kādreizējā veselības ministra, skujkoku kolekcionāra un fotogrāfa Āra Audera (55) pašnāvības žurnālā “Privātā Dzīve” teic kāds Āra draugs, kurš izvēlējies palikt anonīms.

Jurists Aivars Borovkovs žurnālā norāda, ka Āra Audera lielākā kļūda bijusi pievienošanās partijai “Jaunais laiks” un ienākšana politikā. Neilgi pēc stāšanās veselības ministra amatā Auders iekļuva kukuļņemšanas skandālā pēc kura 2003. gadā tika pieprasīta viņa demisija.

Viens no Audera draugiem bijušais politiķis, uzņēmējs Māris Gulbis atceras, ka abi tikušies pērnā gada rudenī. “Viņam bija arī sodāmība, kuras dēļ viņš netika uz ASV. Taču Ārim bija plāns, ka viņš varētu atjaunot savu doktorantūru un atsākt strādāt par ārstu.” Pērn pēc 13 gadu pārtraukuma Auders kļuva par veselības centra “Pļavnieki” vadītāju, bet pēc trīs mēnešu pārbaudes laika līgums ar viņu netika pagarināts.

Pēc medicīnas karjeras beigām Auders aktīvi pievērsās dārzkopībai, savā piemājas dārzā Plieņciemā izveidojot lielāko skujkoku kolekciju Austrumeiropā, kā arī uzrakstīja vairākas dārzkopībai veltītas grāmatas. Audera draugs un domubiedrs Armands Jurjevs žurnālā “Privātā Dzīve” atklāj, ja Audera pašuzceltais piemineklim esot viņu kopā izveidotā un Audera fotogrāfiju ilustrētā divos sējumos izdotā skujkoku enciklopēdija angļu valodā, ko izdevusi Lielbritānijas Karaliskā dārzkopības biedrība.

Krahs pērn piemeklēja arī Āra Audera privāto dzīvi. Pirms gada viņš izšķīrās no mākslinieces Agitas Auderes, ar kuru kopā bija 20 gadus. Abu kopdzīvē dzimis šobrīd 14 gads vecais dēls Artūrs. No Āra pirmās laulības viņam ir vēl trīs pieauguši dēli.

Komentāri (10)

 1. Auderu noēda Tautas partija. Bija sameklejuši kaut kādu pacienti Vilciņu, kas rakstija pec TP inic.sudzibas par Auderu.
  Vinam bija zelta rokas@

 2. Ļoti skumji, ka tik talantīgam ārstam dzīves pavediens bija japārrauj pašam…. Žēl, no sirds.

 3. Paliks atmiņā kā talantīgs ārsts un pasniedzējs,savas valsts patriots un reformators kas pirmais mēģināja legalizēt pacientu pateicības.Diemžēl iejaucās kādi citi spēki…Man žēl.

 4. Ļoti žēl un skumji.

 5. patiesi skumji! ka LATVIJAS labakie CILVEKI MEDICĪNĀ ,MŪZIKĀ MAKSLA LAUŽAS UZ 100KRĒSLIEM …gan exPrezidents Zatlers ??/ ,ganDR. Auders ar zelta rokām ,kas ir tas spēks ,kas liek izšķirties , likt uz svaru kausiem — VEIKSMIGS MĪĻÕTS DARBS -VAI POLITIKA ( KUR TIK DAUDZ NEPATĪKAMA )…nekad nemainitu savu DARBU un krēslu pusi …LĪDZJŪTĪBA ĢIMENEI ,SKARBI ,TAS VISS IR SKARBI ,JA TALANTĪGAM CILVĒKAM IR JĀSPER ŠĀDS SOLIS …(;

 6. Skumji!Vai vispār mēs kaut ko spējam novērtēt!!?

 7. Zatlers, kas panāca Audera iznīcināšanu, neskatoties uz kukuļņemšanu, zaudēja tikai dažu demitus latus, ko atmaksāja dažiem pacientiem.
  Novēlēsim Auderam skaistu ceļu uz labāku un taisnīgāku pasauli. Cik daudz nelaimīgu cilvēku viņš būtu varējis glābt.

 8. Ne
  mīļa sirds ,ne mīļas rokas Tevi nāves stundā neapkampa.
  Visdzilākā līdzjūtība visiem, kam viņa pietrūkst.Ļoti žēl.

 9. Man viņa cilvēcīgi ir ļoti žēl…

 10. Žēl, ka tā!

Komentēšana ir atslēgta

Draugiem Facebook Twitter Google+