×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Ārsts: bērnu traumatisma ziņā Latvijā situācija neuzlabojas gadiem (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Bērnu traumatisma ziņā Latvijā situācija neuzlabojas gadiem, piektdien preses konferencē par patērētāju tiesībām atzina bērnu slimnīcas ārsts Aigars Pētersons.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piektdien informēja, ka pērn atklājis arī vairākas nepilnības precēm un pakalpojumiem, kas saistīts ar bērnu drošību aktīvās atpūtas laikā kā ceļu aizsargi, piepūšamās atrakcijas un spēļu laukumi. PTAC speciālisti arī testēja 17 skrituļslidošanas ceļu sargus. Atklāts, ka viena Latvijā pārdotā riteņbraucēja ķivere bija nedroša.

Mediķis pauda šoku, ka veikalā iegādāti aizsardzības līdzekļi var neatbilst drošības prasībām.

“Tuvojas maijs, jūnijs, augusts, septembris, kad bērnu traumatisms Latvijā ir pīķis, kad bērni visvairāk cieš dažādos negadījumos. Kas tad dakterus uztrauc? Protams, tie ir velosipēdisti un skrituļotāji, atcerēsimies, ka tam ir vajadzīga laba aizsardzība,” uzsvēra mediķis.

Viņš teica, ka bērnu traumatisms ir problēma, kura kā mozaīka sastāv no vairākām lietām. Neesot vienas receptes, lai pateiktu, kā mēs varam valstī samazināt bērnu traumatisma līmeni, bet universāla lieta ir bērnu traumu profilakse.

“Pēdējos divos trijos gados statistika ir nemainīgi slikta, neskatoties uz to, ka daudzi bērni ir devušies līdzi saviem vecākiem dzīvot citās valstīs un ir zemi dzimstības rādītāji. Neskatoties uz visu to, diemžēl statistika ir ļoti uztraucoša,” pauda Pētersons.

Ik gadu bērnu slimnīcā Rīgā palīdzība tiek sniegta 15 – 17 tūkstošiem bērnu, kuri guvuši traumas, trešā daļa no viņiem nonāk slimnīcā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tad VM nav Vienotibas parzina? Izm ari,RP praktiski V,kas godajam ārstam kā V deputātam traucē rīkoties?

  2. Arsts Petersons jau par so runa gadus 10,tikai ko ka saeimas deputats ka Rigas domes deputats ir izdarijis? Ko Vienotiba ka partija ir uzlabojusi? pietiek citus kritizet un but soketam,sen laiks ko darit!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+