×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Ārsts: Čavesam dzīvot atlicis līdz aprīlim

Foto - AFPFoto - AFP

Venecuēlas prezidentam Ugo Čavesam, kurš sirgst ar vēzi, dzīvot atlicis vairs tikai dažus mēnešus un paredzams, ka Čavesa dzīve aprausies ne vēlāk kā 2013. gada aprīlī, paziņojis ASV dzīvojošais venecuēliešu mediķis Hosē Rafaels Markina.

“Prezidentam atlikuši divi vai trīs mēneši. Diemžēl fatālais noslēgums gaidāms aprīlī,” atklāja Markina, kuram ir informācijas avoti Čavesa mediķu komandā Kubā un Venecuēlā. Čavess kārtējo reizi devies uz Kubu, kur viņam komplikāciju dēļ tiks steidzami veikta operācija. Pēc Markinas rīcībā esošajām ziņām, Čavesam draud tūlītēja paralīze.

Čavess Venecuēlā pie varas ir kopš 1999. gada un šā gada 7. oktobrī atkārtoti tika pārvēlēts prezidenta amatā. 2011. gada 20. jūnijā Čavesam Kubā tika izoperēts ļaundabīgs iegurņa audzējs, un septembrī viņš pabeidza ķīmijterapijas kursu. Čavess paziņoja, ka ir uzvarējis cīņā ar vēzi. Tomēr februāra nogalē tika ziņots, ka Čavesam Kubā veikta operācija bojātu audu izņemšanai tajā pašā vietā, kur viņam pagājušā gada vidū tika izoperēts ļaundabīgs audzējs. Marta sākumā Venecuēlas līderis atzina, ka vēzis ir atgriezies.

Nedz Venecuēlas amatpersonas, nedz Čavesa ārsti Kubā līdz šim tā arī nav atklājuši, kāda veida vēzis Čavesam tika diagnosticēts. Šā gada 9. decembrī Čavess izvirzīja par savas varas mantinieku viceprezidentu Nikolasu Maduro, kuram gadījumā, ja “kaut kas notiek”, būs jāpārņem kontrole pār valdību atlikušajā prezidenta pilnvaru termiņā, kā to nosaka konstitūcija. Čavess arī paziņoja, ka izraudzījies Maduro par jauno prezidentu, un aicināja tautu balsot par viņu nākamajās prezidenta vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+