×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. marts, 2018
Drukāt

Ārsts: Cilvēkus projām no valsts dzen finansiālās problēmas (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēkus projām no valsts dzen finansiālās problēmas, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda lielāko darba pieredzi Lielbritānijā guvušais Rēzeknes slimnīcas Dzemdību-ginekoloģijas nodaļā jau divus mēnešus strādājošais jaunais ginekologs, dzemdību speciālists rēzeknietis Andrejs Smirnovs.

Smirnovs studējis Rīgas Stradiņa universitātē, bet lielāko darba pieredzi ginekoloģijā un dzemdniecībā guvis tieši Lielbritānijā “Walsall Manor Hospital”, kur gada laikā tiek pieņemtas ap 4500 dzemdības. Tomēr, neskatoties uz iespējām un daudzsološo karjeru Lielbritānijā, jaunais speciālists pēc vairākiem darba gadiem svešumā atgriezies dzimtajā pilsētā, jo vēlas savas Lielbritānijā iegūtās zināšanas izmantot Latvijā.

Pēc Smirnova domām finansiālais jautājums ir visasākais – cilvēki šeit vienkārši nevar nopelnīt pietiekami, lai izdzīvotu. Tā saucamajos treknajos gados daudzi paņēma bankās kredītus, bet pēc nekustamā īpašuma burbuļa plīšanas, kad strauji kritās gan nekustamā īpašuma cenas un saruka darba algas, cilvēki, lai atdotu kredītus, bija spiesti braukt peļņā uz ārzemēm. “Ja pieaudzis vīrietis, strādājot divos darbos, nevar nopelnīt tik, lai nodrošinātu ģimeni, tad viņš sāk domāt, kur to naudu nopelnīt, un situācijā, kad visas Eiropas Savienības valstis ir atvērtas, bieži vien tiek pieņemts lēmums aizbraukt,” norāda Smirnovs.

Norādot, ka viņš nav ne ekonomists, ne valdības vīrs, Smirnovs pieļauj, ka galvenais, lai nobremzētu cilvēku aizbraukšanu no valsts, cilvēkiem ir jābūt darbam, iespējai nopelnīt iztiku un nodrošināt pietiekami augstu dzīves kvalitāti.

Ja cilvēku aizbraukšana no valsts netiks samazināta un iedzīvotāju skaits tajā tupinās samazināties, Latvijai draud situācija, kad tā vairs nespēs nodrošināt savu kā valsts funkciju izpildi – izmaksāt pensijas, nodrošināt sociālās funkcijas, medicīnisko aprūpi, izglītību u.c.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Es ari gatavojos aizbraukt,jo pareikinot cik nopelnisu seit un cik tur tad labak us paris menesiem aizbraucu prom neka te stradaju par paris simtiem,jo majas vienalga nevaru but ,darbs ir cita rajona .Zzel ka darba vieta kur nostradaju astonus gadus kad pasliktinajas veseliba es vars nebiju vajadziga-vienkarsi pateisa ka cits darbs nav ko piedavat.Nepatikami bet sanak kad ja nevari tad tev jamirst nost jo ar bezdarbnieka pabaklstu normali dzivot nevar280e pie musu cenam .

  2. Valdībai ir izdevīgi, ka cilvēki brauc prom, jo tiek piekopta politika – nav cilvēka, nav problēmas. Visus šos gadus valdības vienīgā rūpe ir kā neierobežoti palielināt savus ienākumus, neierobežotu darbu dažādās komisijās (nav jautājumu par darba kvalitāti un rezultātiem), kompensācijas, neatkarīgi no ienākumu lieluma, kas būtu jāņem vērā tāpat kā iedzīvotājiem. Alkatīgie pakalpojumu sniedzēji, kuri cenšas nodrošināt biznesu bez zaudējumiem uz iedzīvotāju rēķina. Vai mums tiešām ir vajadzīga tik liela deputātu armija, ja nepārtraukti cilvēku tūkstoši brauc prom no valsts?

  3. Pareizi spriež ārsts un ļoti liels respect, ka pats atgriezās Latvijā!

  4. Neskatoties uz daudzu aizbraukšanu, mūsu valdība turpina rūpeties tikai par savu rūpalu – kā nodrošināt sev neierobežotus ienākumus, t.sk. kompensācijas. Izskatās, ka šo gadu laikā ir iztrādājusies stabila attieksme pret vēlētajiem – nav cilvēka, nav problēmas. Minimālas piemaksas un maksimālas izmaksas Latvijas iedzīvotajiem. Vai mums tiešām vēl joprojām ir vajadzīga tik liela deputātu armija, ja nepārtaukti tūkstošiem cilvēku turpina izbraukt no valsts? Kurš var atbildēt uz šo jautājumu?

  5. Kāds atklājums ! Nobela prēmiju par to ….

  6. Daudzus jaunos ārstus no Latvijas dzen prom arī krievu(jeb okupantu un kolonistu) valodas nezināšana!Mana paziņa,kas te strādāja par medmāsu,aizbrauca strādāt uzNorvēģiju tāpēc,jo apnika te katru dienu klausīties pacientu pārmetumus,ka viņa nerunā “tiem saprotamā valodā”!Un nesen bija līdzīgs gadījums med.c. Dziedinātava Rīgā!

  7. Vienkārši un pareizi, bez problēmām: “Faktiski dzīvojam pilnīgi jaunā valstī, ko sauc par Eiropas Savienību. Līdz ar to mūsu izbraukšana patiesībā ir iekšēja pārvietošanās.” Jānis Peters, dzejnieks (2011)

  8. Vienkārši un pareizi…

  9. Vienkārši un pareizi….

Draugiem Facebook Twitter Google+