×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Kāpēc cits ārsts neizraksta regulāri lietotās zāles (3)

Foto - LETAFoto - LETA

“Aizbraucu uz Rīgu un aizmirsu mājās valsts kompensējamos medikamentus, kas man jālieto regulāri. Lūdzu aptiekā pārdot kaut vienu tabletīti, bet man atteica. Vērsos pie dežūrārsta, bet viņš piedāvāja izrakstīt citus medikamentus, nevis tos, ko man parasti raksta ģimenes ārsts. Kāpēc tā?” Velta Gulbenes novadā

Atbild Nacionālā veselības dienesta (NVD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Māra Āboliņa: “Ja pacientam šie medikamenti ir akūti nepieciešami, viņš var vērsties pie jebkura ģimenes ārsta vai dežūrārsta, lai kopā ar viņu risinātu šo jautājumu. Tomēr izrakstīt pacientam konkrētus recepšu medikamentus ir ārsta atbildība. Ja ģimenes ārsta vai dežūrārsta rīcībā nav pilnīgas informācijas par pacienta veselības stāvokli, piemēram, analīžu vai izmeklējumu rezultāti, lai pamatoti izrakstītu kādus medikamentus, ārsts var arī atteikties to darīt.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jānis J. dimants, Jr., M.D. Atbildēt

    M. Āboliņas atbolde nav nekada atbilde, bet nevarīga un nepiedodama izvairīsanās dot konkrētu atbildi. Ir doti visādi gudri aizbildinājumi, bet ne risinājumi.

  2. Nopirku izrakstītās zāles. Atklāju, ka sastāvā ir aspartāms. Ko darīt???

Draugiem Facebook Twitter Google+