×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. novembris, 2015
Drukāt

Ārstu arodbiedrības rīkotais pikets noslēdzas; tā dalībnieki izklīst (1)

keris_ar_mikrofonu

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) otrdienas rītā pie Saeimas rīkotais pikets beidzies, un tā dalībnieki izklīst, novēroja aģentūra BNS.

Piketā bija pulcējušies vairāki simti cilvēku.

LVSADA vadītājs Valdis Keris pēc piketa norises žurnālistiem pauda, ka akcija ir izdevusies, par ko liecinot fakts, ka ar tās dalībniekiem iznākuši parunāties vairāki parlamenta deputāti, tostarp Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Atbilstoši Kera paustajam, tas nozīmē, ka deputāti ārstus ir sadzirdējuši. Tāpat viņš atzinīgi vērtēja faktu, ka LVSADA pārstāvji ir uzaicināti tikties ar Mūrnieci otrdien notiekošās Saeimas sēdes pārtraukuma laikā.

Komentējot jautājumu par to, kāpēc plānoto 1000 akcijas dalībnieku vietā ieradušies vien pāris simti, Keris sacīja, ka “iztraucējusi migla, agrais rīts vai kādas citas darīšanas”.

Keris nekomentēja jautājumu par iespējamām citām protesta akcijām.

Piedalīties akcijā bija ieradušies cilvēki ne tikai no LVSADA, bet arī no Latvijas Pensionāru federācijas.

Akcijas norises vietā bija izveidota skatuve, no kuras tiek teiktas runas. Akcijas dalībnieki prasīja atalgojumu atbilstošu atbildībai. Tāpat piketa dalībnieki turēja rokās plakātus, kuri vēstīja “mūsu klusēšana kaitētu jūsu veselība”, glābiet jūs, glābiet mūs”.

Klātesošos uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kura norādīja, ka dialogs ar sabiedrību politiķiem ir nepieciešams, kaut vai šādā formā. Mūrniece uzsvēra, ka ārstu prasības ir sadzirdētas un uzaicināja piecus arodbiedrības pārstāvjus plkst.10.30, kad būs Saeimas sēdes pārtraukums, lai runātu par iespējamu risinājumu.

Savukārt veselības ministrs Guntis Belēvičs medijiem norādīja, ka par budžetu otrdien, neskatoties uz to, ka tajā nav izpildītas mediķu prasības, balsos par, jo pretējā gadījumā, ja netiks šodien pieņemts budžets, tad kritīs valdība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Belēvič,palaid Keri pie siles, ar visām četrām-būs vienreiz miers!

Draugiem Facebook Twitter Google+