×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. maijs, 2013
Drukāt

Ārstu biedrība sāks “krusta karu” pret pesticīdiem un transtaukskābēm

LETALETA

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) sāks darbu pie likumdošanas iniciatīvām, kas noteiktu pesticīdu un citu hormonālās sistēmas attīstības traucētājvielu, kā arī transtaukskābju ierobežošanu, aģentūru LETA informēja LĀB prezidents Pēteris Apinis.

Kā stāstīja Apinis, iniciatīvu galvenais mērķis būs pasargāt Latvijas bērnus no minēto vielu kaitīgās ietekmes uz viņu attīstību. “Islandē transtaukskābes nav atļautas nemaz, Dānijā un Šveicē pieļauts ir 2% transtaukskābju, bet Latvijas iedzīvotāji līdz ar transtaukskābēm pārbāzto torti saņem norīkojumu pie profesora Ērgļa ārstēt infarktu,” pārtikas ražotājus kritizēja Apinis.

Kā vienu no labajiem piemēriem LĀB prezidents minēja arī Zviedriju, kur, viņaprāt, savus pienākumus “zaļās domāšanas” aktualizēšanā ļoti labi pilda vides ministre. Apinis uzskata, ka Latvijā nav šāda līdera, un tādēļ viņa vadītā biedrība uzņemsies darbu pie minēto likumdošanas iniciatīvu izstrādes.

“Latvijas realitāte ir tāda, ka dāņu uzņēmējs ar pesticīdiem nobendē bites, bet pāri palikušos pesticīdus atnes līdz ar ziedputekšņiem, un mēs tos ēdam kā medu. Latvijas realitāte ir tāda, ka lauksaimnieki nokaisa graudaugus ar raundapu un stimulē ģenētisko slimību biežumu. Ķīnas rotaļlietas ar flalātiem ir aizliegtas zviedru bērniem, bet gauži labas mūsējiem,” pauž LĀB prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+