×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2014
Drukāt

“ART Forte” vadītāja satraukta par Nacionālajā operā notiekošo (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Projekta vadītāja, kompānijas "ART Forte" valdes priekšsēdētāja Jūlija Ločmele piedalās preses konferencē pirms Krievijas Nacionālā filharmonijas orķestra koncerta Dzintaru koncertzālē.

Kompānijas “ART Forte” valdes priekšsēdētāja Jūlija Ločmele ir satraukta par Latvijas Nacionālajā operā (LNO) notiekošo.

Kā intervijā aģentūrai LETA atzina Ločmele, cilvēkus, kuriem jau pēc sava ieņemamā amata vajadzētu būt ieinteresētiem Latvijas kultūras dzīves attīstīšanā, reizēm ir grūti pārliecināt par starpvalstu kultūras projektu apmaiņas nozīmību.

“Sevišķi mani uztrauc tas, kas patlaban notiek LNO. Es nekomentēšu tās bijušā direktora Andreja Žagara finansiālo darbību, jo to pietiekami labi nepārzinu. Bet, manuprāt, Žagars ir ģeniāls topmenedžeris, kādus opernami un teātri pārpērk par lielu naudu. Žagara vadībā viduvējs Rīgas operas un baleta teātris kļuva par zīmolu, kuru pazīst pasaulē, kurā ir prestiži iestudēt izrādes un dziedāt pat par visai pieticīgu honorāru. Personīgi man ne viss patika Žagara režisētajos operu iestudējumos, bet kopumā viņa realizētā LNO mākslinieciskā politika bija ļoti pareiza,” uzskata Ločmele.

Jaunajam LNO valdes priekšsēdētājam Zigmaram Liepiņam un viņa komandai, iespējams, ir sava stratēģija LNO attīstībai, bet tas, ko viņi patlaban dara, pēc Ločmeles domām, nes vairāk neskaidrības nekā labuma. Ločmele ir neizpratnē, kā LNO valdes loceklis var nesaprast, cik liela nozīme ir Marijas teātra baleta viesizrādēm, un atteikties kases telpā izkārt afišu, kas vēsta par šo notikumu. Aizbildinājums, ko viņa dzirdējusi no LNO valdes – decembrī operā ir pieci komercpasākumi, visiem afišas pie kases nevar izvietot. “Acīmredzot jaunajai LNO valdei nav izpratnes par to, kas ir Sanktpēterburgas Marijas teātris un cik nozīmīgs notikums ir tā baleta trupas viesizrādes Rīgā,” domā Ločmele.

Operas un baleta profesionāļu slānītis esot ļoti šaurs, viņi viens otru pazīst, apmainās ar viedokļiem. Liepiņa pēkšņais lēmums neilgi pirms pirmizrādes pārtraukt LNO sadarbību ar Sergeja Prokofjeva operas izrādes “Mīla uz trim apelsīniem” muzikālo vadītāju Sanktpēterburgas Mihaila teātra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Mihailu Tatarņikovu, pēc Ločmeles domām, LNO prestižu nevairo.

“Esmu pārliecināta, ka laikā, kad Rīga kļūst par Eiropas kultūras galvaspilsētu, bet 2015.gadā Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts, “revolūciju” operā taisīt nevajadzēja,” uzsvēra Ločmele. Tas esot tāpat, kā īsi pirms kāzām sākt mājā remontu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Kur tas Repše ņem naudu? Pat Žagaru, par kuru ārzemnieki sola miljonus, pārpircis!

  2. Vai tiešām vēl viena, kuras kantoris norauts no NO naudas pupa??? Tagad jau var brēkāt, bet vispirms vajadzētu atklāt, cik un par ko saņemta naudiņa no žagara kantora????

  3. Ģeniālo Žagaru beigās nopirka vietējie politbiznesmeņi, iesaiņotu vienā maisā ar Repši.

  4. Ločmeles kundzei vispirms vajadzēja painteresēties, cik tie “ārzemju kontakti” izmaksā. Jau miljons piešķirts “šo kontaktu” pārtēriņa dēļ un dots solījums, šādus pārtēriņus pārtraukt. Galu galā nodokļu maksātāju un nabaga pensionāru naudu nevar tērēt uzvedumiem, kas neiekļaujas nekādās tāmēs.

  5. Kas ir Jūlija Ločmele?Kādi viņai ir sasniegumi operas mākslā,baletā vai zināšanas.lai spriestu, ko pasaulē pērk un nepērk par lielu naudu? Vai tikai ieliktene kārtējā valdē?

  6. Latvijas akadēmiskais Operas un baleta teātris nekad nebija viduvējs teātris,bet gan bijušajā Savienībā iegāja vadošo teātru trijniekā,es te nerunāju par ”juku laikiem” 80.g beigās un 90,gadu remontu laikā.Vēsturi ,dārgā,ir jāzina un tad augstprātīgi jārunā,jā Žagara dotumus neviens nenolidziet!

  7. Māju remontēt nekad nav par vēlu,tāpat kā aizstāvēt diriģentus,kuri nepilda savus darba pienākumus,tālāk,visticamāk ,ka Liepiņš pats afišas nekar ,pie tam Marijas teātra balets bija ļoti plaši reklamēts mēdijos,bet Jums pašai gan nevadzētu turpmāk aplaimot ”aborigēnus” ar provinciālu trupu gubju ezeriem(teiktais ,dabīgi ,neattiecas uz Marijas teātra baletu).

  8. “Žagars ir ģeniāls topmenedžeris, kādus opernami un teātri pārpērk par lielu naudu”. KAS TA NOPIRCIS?

  9. Jā, māju remontēt labāk pēc kāzām. Bet latviski ir izlikties par visu naudu uz kāzām, pēc tam var ēst reņģes!

Draugiem Facebook Twitter Google+